sobota, 10 apríla, 2021

Smack One vypúšťa videoklip ku skladbe Bolest z albumu Chiméra

-

Smack One – Bolest

Smack One je určite všetkým fanúšikom československého rapu dobre známy. Dnes už je legendou českého rapu. Svoju kariéru odštartoval britskou odnožou rapu grimeom, spituje bars do akýchkoľvek žánrov a prezentuje nám svoju multifunkčnosť. Určite sa aj preto volá jeho najnovší album Chiméra. Ide už o druhé pokračovanie s týmto názvom, a preto k nemu dostávame prívlastok pt. 2. No a práve z tohto albumu dostávame dnes nový videoklip s názvom Smack One – Bolest.

Smack one bolest
Zdroj: news.rukahore.sk

-REKLAMA-

O beat tejto skladby sa postaral známy producent Norbert Ronin a používa v ňom ako najvýraznejší prvok trochu rozladené husle, ktoré znejú neskutočne dobre. Za mňa to je jeden z najzaujímavejších beatov, ktoré som za poslednú dobu počul. Samozrejme, môžeme v ňom počuť aj drillové prvky, čo je veľmi pochopiteľné, keďže Smack ako pravý UK reprezentant v Česku obľubuje aj tento novší štýl.

Pre tých, ktorí nemajú prehľad v tomto žánri, odporúčam skvelý Instagram profil talentovaného DJa Hugo Hypetrain, ktorý má sériu videí Edukácia, kde vysvetľuje rôzne rapové termíny, ako napríklad aj drill.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Najúspešnejšie skladby RIAA - Diamant (2. časť)

Rozbor videoklipu a skladby

-REKLAMA-

Čo sa týka textu skladby, tak ten je veľmi osobný. Smack tam rozoberá napríklad svoju drogovú minulosť a aj to, ako ho vnímajú ľudia okolo. Sám hovorí, bolest je furt tady, dnes už každopádne tvrdšie drogy vymenil za marihuanu a tá mu vraj aktuálne stačí a pomáha. Taktiež je skladba plná reprezent prvkov a hypeovania jeho rapu a skills. Čo k tomuto žánru a celkovo rapu samotnému neodmysliteľne patrí. Kombinácia týchto dvoch prvkov krásne zapadá do seba a neustále oživuje celú skladbu, keďže nepadne do monotónnosti ani témou, ani zvukom.

Videoklip dokonalo odzrkadľuje text skladby. Vidíme klasické pózovačky pred kamerou, ktoré však šikovne striedajú vonkajšie prostredie s interiérom bytu. A už v spomínanom byte dostávame výrazný color grading, striedanie farieb a chromatic efekt, ktorý dokonale dotvára ilúziu drog na obraze. Čiže aby som to zhrnul, perfektný track z perfektného albumu dostáva perfektný vizuál a Smack aj naďalej šľape ako hodinky a posúva latku českej hudby čoraz vyššie.

Páči sa vám nový videoklip od Smacka? A čo hovoríte na nový album Chiméra pt. 2?

Viac hudobných noviniek a zaujímavostí nájdete v našej sekcii HUDBA

Zdroj: Youtube

-REKLAMA-
Kevin Horňáček
Kevin Horňáčekhttp://plotpoint.sk
Hudba, lóve, móda, hous:>--
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img