Serie A sa začala a Škriniar otvoril novú sezónu gólom!

-

Novinky

Serie A sa začala pre majstrovský Inter na výbornú!

Serie A sa začala pre majstrovský Inter Miláno vynikajúco. V sobotu odohrali jeden z dvoch otváracích zápasov sezóny proti Janovu. Inter na slávnom San Sire nastúpil pred viac ako 27 tisícami divákov. Spokojní boli avšak hlavne domáci fanúšikovia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Európsky futbal je späť! Čo priniesol uplynulý víkend?

Inter ovládal hru a súpera nepustil prakticky k ničomu. Už v 6. minúte otvoril skóre gólom po rohovom kope náš stopér Milan Škriniar a poslal domácich do vedenia. Zároveň sa postaral o prvý gól ligy v tejto sezóne. Skóre navýšil na 2:0 už po pár minútach turecký reprezentant Hakan Calhanoglu. Tesne pred koncom prvého polčasu mohli domáci vyhrávať už 3:0, avšak VAR rozhodol, že sa tak nestane. Po zmene strán sa gólovo presadili ešte Vidal a Ďzeko. Inter zvíťazil 4:0 a v prvom kole talianskej najvyššej súťaže potvrdil rolu favorita.

Hráči Interu oslavujú gól
Zdroj: twitter.com/inter

Ronaldo začal novú sezónu na lavičke náhradníkov

Cristiano Ronaldo začal novú sezónu na lavičke náhradníkov. Hneď po oznámení zostáv na nedeľný zápas proti Udinese sa na sociálnych sieťach riešilo, že prečo. Ronaldo bol pripravený nastúpiť do zápasu už od začiatku. Sám sa ale rozhodol nenastúpiť v základnej jedenástke a týmto spôsobom sa snaží vynútiť si prestup. Portugalčan chce opustiť Juventus, i keď ten zatiaľ údajne neobdržal žiadnu ponuku. Klub taktiež dúfa v Cristianovo zotrvanie.

Aj bez portugalskej mega hviezdy začala Stará dáma zápas na výbornú. Do polčasu Juventus vďaka gólom Dybalu a Cuadrada vyhrával 0:2. Pár minút od začiatku druhého polčasu Udinese znížilo na 1:2 z penalty. Z bieleho bodu sa presadil Roberto Pereyra. Na finálnych 2:2 vyrovnal v 83. minúte Gerard Deulofeu. Práve spomínaný Cristiano Ronaldo mohol rozhodnúť zápas ako striedajúci hráč. V úplnom závere zápasu mu jeho víťazný gól kvôli ofsajdu zrušil VAR. Udinese tak prekvapilo a obralo favorita o body.

Dybala
Zdroj: twitter.com/juventusfc
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  13. deň na EURO 2020: skupinová fáza turnaja sa skončila!

Zdroj titulného obrázka: twitter.com/SerieA_EN

Sledovali ste prvé kolo Serie A? Koho favorizujete na zisk titulu a podarí sa Ronaldovi opustiť klub?