Sebastian Stan: Fakty, ktoré ste o hercovi Winter Soldiera nevedeli!

-

Novinky

Sebastian Stan a fakty, ktoré ste (ne)tušili

Minulý týždeň sme vám priniesli zaujímavosti o Anthony Mackiem, ktorý stvárňuje v marvelovských filmoch a po novom aj v seriáloch hrdinu Falcona. Teraz si predstavíme druhého hlavného herca tejto série. Sebastian Stan, predstaviteľ Jamesa „Buckyho“ Burnesa alias Winter Soldiera sa prvýkrát objavil v MCU vo filme Captain America: The First Avenger (2011). Zahral si už v 5 snímkach od Marvel Studios a teraz dostal priestor aj v novom seriáli. Tento 38-ročný rodák z Rumunska sa volá Sebastian Stan a tu sú fakty, ktoré ste o ňom možno netušili.

Zázemie

Pre tých, čo to doteraz nevedeli, tak áno, Sebastian Stan pochádza z Rumunska, konkrétne z Constanty. Tam žil do 8 rokov. Jeho matka sa následne spolu s ním rozhodla presťahovať do Viedne, kde pracovala ako pianistka. V 12 rokoch sa sťahovali opäť. Tentoraz do USA do štátu New York. Tam si jeho mama po druhý raz vydala a to za riaditeľa súkromnej školy. V USA už ostali doteraz. So svojím otcom sa nestretáva a nemá ani súrodencov. Na svoju krajinu pôvodu je patrične hrdý a hovorí plynule ako anglicky, tak aj rumunsky.

Takmer po kariére

V jednom z rozhovorov povedal, že ako malého ho matka neustále posielala na konkurzy. To viedlo k jeho prvej role v psychologickom filme 71 Fragmentov chronologickej náhody (1994), kde si zahral malú úlohu. Ako čerstvý tínedžer ho práca na filmu ohromne nebavila a vôbec si natáčanie neužíval. Mame povedal, že kariéra herca nie je pre neho. Našťastie, neskôr zmenil názor, keď sa mu zapáčilo hranie v školských predstaveniach.

Sociálne média

Dlhé roky bol odporca sociálnych sietí a účty na Instagrame alebo Twitteri by ste hľadali márne. Teraz, ako sám tvrdí, bez nich nemôže žiť. Uvedomil si, že sociálne siete majú aj dobrý vplyv na jeho kariéru herca.

Rola Winter Soldiera

Pôvodne sa uchádzal o rolu Kapitána Ameriky. Ako to už u Marvel Studios býva zvykom, dostal šancu v podobe inej postavy a to kapitánovho dobrého priateľa Jamesa Burnesa, z ktorého sa neskôr stal Winter Soldier. Kvôli tejto úlohe musel podstúpiť tvrdý tréning a taktiež v neskorších filmoch nosiť príčesok pre dlhšie vlasy. Za ten počet filmov stihol Sebastian Stan nazbierať slušnú dávku fanúšikov a bola to práve rola „Buckyho“, ktorá ho najviac zviditeľnila a otvorila mu aj ďalšie dvere v Hollywoode. Tak ako jeho kolega Anthony Mackie, hranie v MCU zbožňuje. Obidvaja majú medzi sebou perfektnú chémiu v spoločných scénach a nie je to náhoda. V súkromí sú totiž veľkými priateľmi a jeden druhého si doberajú aj mimo kamier.

The Falcon and the Winter Soldier
Zdroj: Disney

S kým by rád pracoval

Jeho snom je zahrať si vo filme obľúbeného režiséra Quentina Tarantina. Mnoho možností už mať ale asi nebude. Tento osobitý režisér vyhlásil, že za život natočí len 10 filmov a už 9 stihol vydať. Sebastian tiež doplnil, že by rád pracoval ešte s režisérmi Davidom O. Russelom a Martinom Scorsesem.

quentin tarantino
Zdroj: IMBd
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slúžka prišla do kín – tieto zaujímavosti ste o novinke nevedeli!

Milovník rozprávok

Síce v Marveli hrá drsného chlapa, ale vnútri je to veľmi citlivý človek a má rád rozprávky. Z detstva sú jeho najobľúbenejšími filmami tohto žánru Malá morská víla a Aladin od Disneyho. Špeciálne miluje Aladina pre postavu džina, ktorého v origináli nadaboval úžasný Robin Williams. Z modernejších filmov pre deti zbožňuje animák V hlave. Sebastian priznal, že sa aj rozplakal pri ňom, čomu sa však nemožno čudovať.

v hlave
Zdroj: Disney

Raňajky základ dňa

Na raňajky zvykne pravidelne jesť avokádo, ktoré si pomaže pikantnou omáčkou. Ak nie avokádo, tak vajíčka na akýkoľvek spôsob sú istota v jeho rannom menu. Je to jeho najobľúbenejšie jedlo dňa. Jeden z dôvodov je, že príprava ranných pokrmov nie je taká dlhá a je to naozaj jednoduché. Sám sa za milovníka varenia rozhodne neoznačuje.

Problémový gay s vplyvnými rodičmi?

Nie nebavíme sa o jeho osobnom živote. Ide o rolu, ktorú si zahral v 3 nezávislých projektoch. Tak ako Paul Bettany je spájaný s náboženskými snímkami, tak u Sebastiana môžeme nájsť túto zaujímavú zhodu. Ide o film Architekt (2006) a seriály Kings (2009) a Politická hra (2012). Pričom všetky patria do ľahkého nadpriemeru. Čo sa týka jeho osobného života, má záujem len o dievčatá. Dokonca chodil s kráskami ako Leighton Meester, Diana Argon alebo Jennifer Morrison. Momentálne je však slobodný.

Nadšenec astronómie

Ak by nebol herec, chcel by byť astronaut. Astronómia ho bavila od detstva a ostalo mu to až doteraz. Je fascinovaný pozorovaním hviezdnych telies a má doma aj svoj vlastný teleskop. Sem-tam si vyrazí aj do prírody mimo civilizácie, kde je obloha jasnejšia.

Beh každý deň

Sebastian Stan zvykne behávať každý deň a to zavčas rána, pretože je vtedy v uliciach New Yorku málo ľudí. Túto rutinu naplno začal praktizovať od začiatku tréningu na postavu Winter Soldiera. Pri behu zvykne počúvať svojho obľúbeného speváka Ricka Springfielda. Jeho milovanou piesňou od neho je hit Jessie’s Girl.

Máte radi tohto sympatického herca? Ako sa vám páči ako Winter Soldier v MCU? Čo vravíte na seriál Falcon a Winter Soldier?

Zdroje: imdb.comcrafty.diply.comcsfd.cz
Zdroj titulného obrázka: Disney

Ďalšie novinky

Populárne