sobota, 22 januára, 2022

SEAT Leon získal ocenenie „Best Buy Car of Europe 2021“

-

-REKLAMA-

SEAT Leon „Best Buy Car of Europe 2021“

Nový SEAT Leon získal ocenenie AUTOBEST „Best Buy Car of Europe 2021“. Dvadsiaty ročník slávnostného odovzdávania cien AUTOBEST víťazom jednotlivých kategórií sa uskutočnil v Barcelone a zišlo sa na ňom vyše 150 hostí z 34 rozličných štátov.

Seat Leon Best Buy Car
Zdroj: TS SEAT

Význam ceny AUTOBEST spočíva v tom, že jej odbornú porotu tvorí 32 z najrenomovanejších európskych motoristických novinárov. Je to už po druhý raz v histórii, čo ocenenie získal model značky SEAT. V roku 2017 to bol SEAT Ateca.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Volkswagen Tiguan dostane príjemný facelift podobne ako Arteon

Historický Leon

-REKLAMA-

Wayne Griffiths, CEO značiek SEAT a CUPRA povedal: „Ocenenie AUTOBEST „Best Buy Car of Europe 2021“ je najlepším možným uznaním práce tímu, ktorý sa podieľal na vývoji a uvedení najdokonalejšieho modelu Leon v našej histórii. O úspechu svedčí aj investícia vo výške 1,1 miliardy €, ktorá nám pomohla posunúť ho na novú úroveň. Nový Leon sme skonštruovali a vyvinuli v Barcelone, kde sa aj vyrába. Toto ocenenie posilňuje našu vieru v budúcnosť a zvýrazňuje význam, ktorý má model Leon na trhu. Preberám túto cenu, ktorá je ocenením tvrdej práce všetkých zúčastnených. Nie je na to vhodnejšie prostredie ako La Llotja del Mar, kde vystavovali vynikajúci umelci ako Gaudí, Miró a Picasso.“

Seat Leon Best Buy Car
Zdroj: TS SEAT

Dan Vardie, predseda poroty, riaditeľ a zakladateľ AUTOBEST povedal: „Oslavujeme 20. výročie AUTOBEST, jednej z najdôležitejších mediálnych udalostí v Európe. SEAT Leon je AUTOBEST Best Buy Car of Europe, čo je jedno z najvyšších ocenení v rámci automobilového priemyslu, ktoré väčšine európskych spotrebiteľov poskytuje nezávislé, autentické a profesionálne hodnotenie najlepších nových modelov predávaných v Európe. Ako miesto našej historickej udalosti sme zvolili Barcelonu a Španielsko. Sme šťastní, že môžeme byť tu v La Llotja del Mar, dominante Barcelony, na jednom z miest, vďaka ktorým je Európa hrdá na svoje dedičstvo. Chcem sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prispeli k tejto fantastickej udalosti. A osobne sa chcem poďakovať Waynovi, ktorý sa prejavil ako úžasný hostiteľ.“

Bestseller

Zo všetkých generácií modelu SEAT Leon sa doteraz spolu predalo vyše 2,4 milióna kusov a od roku 2014 je bestsellerom značky. Na udržanie tejto pozície SEAT investoval 1,1 miliardy € do vývoja a prípravy výroby novej generácie. Vďaka tomu je aktuálny SEAT Leon najefektívnejším, najdynamickejším a najbezpečnejším kompaktným modelom v histórii španielskej značky.

Seat Leon Best Buy Car
Zdroj: TS SEAT
-REKLAMA-

SEAT Leon bol navrhnutý a skonštruovaný v Barcelone tak, aby si nielen udržal svoju pozíciu hlavného piliera modelového programu značky, ale aj s ambíciou aby sa stal referenčným vozidlom v segmente. Neobyčajne široké portfólio pohonných jednotiek obsahuje benzínové motory (TSI), naftové motory (TDI), motor na stlačený zemný plyn (TGI), ako aj benzínové agregáty mild-hybrid (eTSI) a pohon plug-in hybrid na báze benzínového motora (e-HYBRID), čo umožňuje zákazníkom vybrať si optimálny pohon pre svoj životný štýl.

Bezpečnosť a asistenti

K tomu pristupujú najmodernejšie bezpečnostné a asistenčné systémy, prispievajúce k najvyššej úrovni aktívnej a pasívnej bezpečnosti vo svojej kategórii. Potvrdili to aj nezávislé testy Euro NCAP v roku 2020, v ktorých SEAT Leon získal najvyššie hodnotenie 5 hviezdičiek.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Myslíte si, že dobre poznáte automobilku Seat? Zistite to v našom kvíze!

Cena AUTOBEST Award patrí k najprestížnejším v Európe a medzinárodná odborná porota ju udeľuje každoročne nepretržite od roku 2001. Všetkých 32 členov poroty malo možnosť jazdiť s modelom SEAT Leon so všetkými motorizáciami – vrátane pohonu plug-in hybrid – na finálnom hodnotiacom sústredení, ktoré sa konalo začiatkom novembra 2020 v Rakúsku.

Aj vás zaujal nový SEAT Leon? Dajte nám vedieť v komentároch!

Viac zo sveta automobilov nájdete tu.

Zdroj: Tlačová správa SEAT / Peter Kincel

-REKLAMA-
Kevin Horňáčekhttp://plotpoint.sk
Hudba, lóve, móda, hous:>--
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img