utorok, 30 novembra, 2021

Boris Hrivňák: Premýšľal som ako umožniť ľuďom nosiť moje umenie

-

-REKLAMA-

Inšpiratívny rozhovor: Boris Hrivňák

Boris Hrivňák je mladý umelec, návrhár a content creator, ktorý má na svojom TikToku viac ako 50-tisíc sledovateľov a svoje umenie prehodil na vlastnú značku oblečenia! Pripravili sme si pre vás rozhovor, kde nám Boris porozprával o svojich začiatkoch na TikToku a aj čosi zo súkromia.

Čo ťa inšpirovalo natáčať na TikTok?

-REKLAMA-

Na TikTok som začal natáčať, keď som sa presťahoval do Nemecka na výmenný pobyt, presnejšie jeseň 2019. Úprimne som TikTok – pôvodne musically sledoval už niekoľko rokov, no nemal som impulz točiť. Asi to cudzie prostredie, v ktorom som vtedy bol ma “inšpirovalo” a dalo mi odvahu na to začať točiť a odvtedy som točeniu ostal verný a stalo sa to súčasťou môjho života.

Čakal si, že tvoje videá budú mať taký úspech?

Zo začiatku som bol prekvapený, aký typ videí mal u mňa úspech. Čakal som všeličo, no zrovna crigey meme/relatable videá rozhodne nie. Dnešný TikTok a trendy sú niečo oveľa lepšie, užívam si tvorbu contentu a nové trendy mi dovoľujú byť viac kreatívny. Nepovedal by som, že moje videá majú nejaký veľký úspech, občas sa zadarí. Nebudem klamať, poteší ma, keď je moje video ocenené, predsa nad niektorými videami trávim hodiny.

-REKLAMA-

Aké boli reakcie okolia?

Algoritmus TikToku funguje veľmi špecificky, tým pádom sa moja tvorba nezobrazuje všetkým ľudom. Preto ľudia, ktorí sa stretli s mojou tvorbou, práve podobný content vyhľadávali a páčil sa im. Ostatní nevedeli, že nejaký content tvorím, tak nemali šancu sa vyjadriť negatívne.

Mal si obavy, keďže Slováci sú dosť konzervatívni?

Obavy som nemal, snažil som sa nad tým nepremýšľať. Robím to čo ma baví a nikomu tým neubližujem a nenútim ich do toho pozerať sa na moju tvorbu. Dosť mi pomohlo pôsobiť na TikToku po anglicky, takže doteraz niektorí ani nevedia, že som Slovák, haha.

Z tvojich malieb vytváraš zaujímavé kolekcie oblečenia, ako vznikol tento nápad?

Nápad vznikol veľmi jednoducho, premýšľal som nad spôsobom, ako umožniť ľuďom nosiť moje umenie. Značka oblečenia mi prišla ako super nápad. Tiež sa mi lepšie nosia moje veci a cítim sa v nich najlepšie, veď som ich sám od designu po strih navrhol.

Kde berieš inšpiráciu? Čo ťa inšpiruje v umeleckej sfére?

Inšpiráciu beriem všade okolo mňa, no najmä v minulosti som čerpal rôzne nápady na obrazy z rozhovorov s cudzími ľuďmi. Teraz by som povedal, že inšpiráciu hľadám na Pintereste a TikToku. Rád som kreatívny a skúšam rád nové veci. TikTok ma nepriamo núti a ponúka mi rôzne videá/trendy, ktoré chcem skúsiť a následne ich aplikujem aj do svojej maliarskej tvorby.

Stretol si sa už hate komentármi? Ak áno, čo ti pomáha sa s nimi vysporiadať?

Myslím si, že každý človek, ktorý pôsobí na internete sa stretol s hate komentármi. Ja osobne, keď vidím hate komentár, blokujem ho. Nemám rád negativitu, tak prečo sa na ňu mám pozerať. Koniec koncov, danému človekovi – haterovi, len zrkadlím niečo, s čím sám nie je vyrovnaný. Názor sa dá vyjadriť aj slušne, ak ho dotyčný vyjadrí s úctou voči mojej osobe, s tým nemám najmenší problém.

Na tvojom Instagrame som si všimla, že si sa presťahoval do Prahy. Prezradíš nám tvoje terajšie plány?

Áno, nedávno som sa presťahoval do Prahy aj s mojou kamarátkou, obaja sme sem prišli študovať. Keďže sa obaja živíme sociálnymi sieťami, potrebovali sme krajší priestor a tak sme si našli byt, kde máme priestor na točenie contentu.

Praha je predsa väčšie mesto než Bratislava, tým pádom je tu aj viac možností. Určite by som chcel mať v budúcnosti ďalšiu výstavu práve tu. Som tu prvý týždeň  a už sa tu cítim ako doma. Dúfam, že tu nachytám veľa novej inšpirácie a vymyslím veľa nových kreatívnych projektov.

Keby máš odkázať niečo svojmu o 5 rokov mladšiemu ja, čo by to bolo?

Rob to, čo ťa baví, ver svojim nápadom a sám sebe. Ľudia budú mať stále názory a nikdy neuspokojíš všetkých. YOLO.

Touto cestou by sme sa chceli Borisovi poďakovať za rozhovor a držíme palce v ďalších projektoch!

Toto bol Boris Hrivňák. Ak sa ti rozhovor páčil, tak rovnako určite odporúčam prečítať rozhovor s Laurou Jaškovou! Odkaz nájdeš tu.

-REKLAMA-
Šangahttps://plotpoint.sk
Moje meno je Šanga, a venujem sa prevažne rozhovorom. Nakoľko som veľmi otvorený človek, a milujem debaty o zážitkoch či práci, rada objavujem nových ľudí. Som vlastne asi ako každý mladý človek!
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img