Veľkolepý prestup: Real Madrid posilní talentovaný Bellingham!

-

Novinky

Anglický stredopoliar Jude Bellingham podpísal šesťročnú zmluvu so španielskym vicemajstrom Realom Madrid. Do Španielska prestúpil z nemeckej Borussie Dortmund.

Len devätnásťročný Angličan Jude Bellingham sa stal novou posilou španielskeho veľkoklubu. Bellinghama predstavili ako nového hráča v tréningovom komplexe Realu Madrid, známom ako Real Madrid City. Podujatie sa začalo premietaním videa s najlepšími zábermi anglického stredopoliara. Slova sa potom ujal prezident Florentino Pérez, ktorý je na Bellinghamov príchod do Realu veľmi hrdý, „do Realu Madrid prišiel jeden z najlepších hráčov na svete,“ povedal Pérez, „máš len 19 rokov a už si sa stal jedným z tých hráčov, ktorých chcú všetci fanúšikovia vidieť na futbalovom štadióne.“

Bellingham: „Real Madrid je najväčší v histórii“

Po slávnostnom predstavení nového futbalistu Realu Madrid, Bellingham predstúpil pred médiá na tlačovej konferencii. Anglický stredopoliar spomenul, že pri takýchto rozhodnutiach nemyslí na peniaze a dôležitý je preňho šport, ktorý miluje a to, čo cíti ku klubu: „Real Madrid je najväčší klub v histórii a nie je veľa hráčov, ktorí môžu hrať za taký skvelý a historický klub. Som veľmi vďačný tým, ktorí ma sem priviedli.“

Na otázku prečo si Bellingham vybral práve Real Madrid, bola jeho odpoveď jednoznačná. Tím považuje za veľmi atraktívny a neprišiel len kvôli veľkosti klubu. Páči sa mu vízia hry a tímu. Je to preňho skvelá príležitosť, ktorú nemohol odmietnuť.

Bellingham bude na drese nosiť číslo 5, ktoré počas svojho pôsobenia v Reale Madrid patrilo Zinedinemu Zidanovi. Pre Bellinghama je to obrovská pocta: „Je mi veľkou cťou kráčať v jeho šľapajách a nosiť jeho číslo. Veľmi si ho vážim. Bol ku mne a mojej rodine výnimočný.“

To, že bude Bellingham zdieľať stred poľa s hráčmi ako Toni Kroos či Luka Modrić je pre jeho kariéru neoceniteľná skúsenosť a na jeho začiatok kariéry sa teší: „pokúsim sa naučiť toľko, koľko budem môcť,“ vyhlásil na konferencii. Angličan ďalej spomenul, že tlak ho prenasledoval všade a očakávania na neho boli vždy veľké. Verí však, že skúsenosti, ktoré má mu pomôžu tento tlak zvládnuť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slováci deklasovali Švajčiarsko v úvodnom zápase Nemeckého pohára!

Posila za vyše 100 miliónov

Počiatočná prestupová čiastka za mladého Angličana je 103 miliónov eur a s bonusmi sa môže vyšplhať na 133,9 milióna. O jeho služby sa zaujímali viaceré popredné európske kluby, vrátane oboch manchesterských veľkoklubov City a United či FC Liverpool.

Do Dortmundu prišiel mladík v roku 2020 za 25 miliónov a postupne sa vypracoval na lídra tímu a žiadaného hráča na prestupovom trhu. Za nemecký klub odohral dokopy 132 zápasov, v ktorých strelil 24 gólov a pripísal si 25 asistencií. Za Anglicko nastúpil 24-krát, dal jeden gól a nechýbal ani na Majstrovstvách sveta v Katare. Do Realu prichádza s ocenením pre najlepšieho bundesligového hráča sezóny 2022/2023, v ktorej závere Dortmund nezvládol boj o bundesligový titul a skončil tesne za Bayernom Mníchov.

Čo hovoríte vy na to, že Bellingham po novom hrá za Real Madrid?

Zdroj: teraz.sk, realmadrid.com, realmadrid.com
Zdroj titulného obrázka: realmadrid.com

Ďalšie novinky

Populárne