Real Madrid ovládol španielsku ligu: Zisk titulu po 3 rokoch!

-

Novinky

Real Madrid ovládol španielsku ligu

Španielska futbalová La Liga pomaly ukončuje sezónu 2019/2020 a kolo pred koncom je rozhodnuté o držiteľovi majstrovského titulu. Stal sa ním klub z Madridu, ktorý po korona prestávke neprehral ani jeden zápas. S úspešnou bilanciou 10 výhier od polovice júna mieril biely balet za titulom nezastaviteľnou dráhou. Okrem efektívnej hry využil aj zaváhania najväčšieho rivala z Barcelony, a tak Real Madrid ovládol španielsku ligu a po 3 rokoch sa teší z titulu.

K titulu stačila remíza

V poslednom zápase stačilo Realu Madrid remizovať na domácej pôde proti Villarrealu. Skóre zápasu otvoril v 29. minúte francúzsky útočník Karim Benzema, ktorý sa gólom priblížil na rozdiel 2 presných zásahov Lionelovi Messimu v tabuľke strelcov. 2. polčas sa niesol v pokojnom tempe s pár príležitosťami na oboch stranách. Na 2:0 zvýšil opäť Benzema v 77. minúte z pokutového kopu.

Zdroj: en.as.com

Žltej ponorke sa v 83. minúte podarilo zásluhou Iborra znížiť na 2:1, no to bolo zo strany Villarrealu všetko. Po záverečnom hvizde vypukla v Madride obrovská radosť. Bez ohľadu na výsledok zápasu Barcelony sa biely balet stal po 3 rokoch víťazom španielskej La Ligy. Posledné 2 ročníky ovládol ligu práve klub z metropoly Katalánska.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Let's talk about sex - Erotické múzeum a jeho skrytý potenciál!

Barcelona v hernej kríze

Prenasledovateľ Realu Madrid v boji o titul, FC Barcelona, zažíva obrovskú krízu. Dokumentáciou neúspechov bol aj posledný zápas, v ktorom sa „blaugranas“ náramne trápili. Na domácom ihrisku proti Osasune Pamplona, ktorá si drží pohodlné miestečko v strede tabuľky, prehrávali už v 15. minúte 0:1. V 62. minúte sa najväčšej hviezde Barcelony Lionelovi Messimu podarilo síce vyrovnať, ale záver zápasu patril Osasune.

Lionel Messi
Zdroj: beinsports.com

V nadstavenom čase 2. polčasu zvýšil na 1:2 Roberto Torres a dokonal výhru na Camp Nou. Po neplánovanej prestávke síce Barcelona prehrala iba 1 zápas, ale 3 remízy ju obrali o titul.

V poslednom kole boj o Európu

Miestenky do Ligy Majstrov sú rozdané, a tak sa v poslednom kole bude bojovať o Európsku ligu. V najbližšom vydaní najprestížnejšej klubovej európskej súťaže sa predstaví Real Madrid, Barcelona, Atlético Madrid a Sevilla. Istotu Európskej ligy má nateraz Villareal a o 2. miestenku sa pobijú Real Sociedad, Getafe, Valencia a dokonca aj Granda, ktorej patrí 9. priečka.  7. mužstvo španielskej La ligy poputuje do predkôl Európskej ligy.

Kto získa titul v španielskej La lige budúcu sezónu? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť koniec sezóny na slovenských trávnikoch.

Zdroj: Laliga.com