Film Purpurová farba ukazuje prvý trailer! Čaká nás podarený muzikál?

-

Novinky

Prvý trailer filmu Purpurová farba je tu!

Spomínate si ešte na úžasný film Purpurová farba z dielne Stevena Spielberga? Oceňovaný film sa totižto vracia v novom „remaku„. Svetoznáma herečka Oprah Winfrey a režisér Steven Spielberg sa spojili a rozhodli sa priniesť tento film opäť na veľké plátno. Prvý trailer na remake filmu Purpurová farba nás pripravuje na pútavý muzikál s fantastickým obsadením. Čo nás čaká?

Purpurová farba trailer
Zdroj: YouTube/Warner Bros. Pictures

Tento kúsok pôvodne vyšiel v roku 1985 ako adaptácia úspešnej rovnomennej novely spisovateľky Alice Walker. Zďaleka nešlo o radostný muzikál, ale o ťažkú drámu, ktorá zobrazovala život mladej Afroameričanky v 20. storočí na americkom juhu. Témou filmu sú problémy ako rasizmus, sexizmus, domáce násilie či skrátka chudoba. Film si vo svojom čase získal veľkú pozornosť a svojou kvalitou to dotiahol až na 11 oscarových nominácií, bohužiaľ bez jedinej výhry. Dodnes sa však hovorí o fantastickom filme, ktorý by mal vidieť každý fanúšik kinematografie.

V skutočnosti to nie je remake

Prejdime však k častokrát nie úplne správne označovanému „remaku“. Veľa fanúšikov podotklo, že v skutočnosti nejde o remake, nakoľko film predstavuje adaptáciu muzikálu z Broadway. Originálny film sa údajne odlišoval od novely, muzikál má k nej vraj ďaleko bližšie. Podľa informácií by sa však malo ísť stále o film, ktorý zobrazuje celoživotný boj Afroameričanky žijúcej na juhu na začiatku 20. storočia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nový trailer na Extraction 2: Tyler Rake se opět vrací v trháku!

Film Purpurová farba nám ukáže fantastické herecké obsadenie. Ukážu sa mená ako Taraji P. Henson (What Men Want), Danielle Brooks (Orange Is the New Black), Colman Domingo (Fear the Walking Dead) či Corey Hawkins (BlacKkKlansman). Okrem toho vo filme uvidíme ďalšie skvelé mladé talenty ako sú Halle Bailey (Malá morská víla, Grown-ish), H.E.R. (Judas and the Black Messiah), Phylicia Pearl Mpasi (Grease: Rise of the Pink Ladies), Aunjanue Ellis-Taylor (King Richard) a Fantasia Barrino (debutná rola).

O réžiu filmu sa postará Blitz Bazawule (The Burial of Kojo, Black is king). Produkciu majú na starosť Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Scott Sanders a Quincy Jones.

Samotný film Purpurová farba by sa mal v kinách ukázať už budúci rok, 25. januára. Do slovenských kín ho uvedie distribučná spoločnosť Continental film. U našich českých susedov by sa mal film ukázať o týždeň skôr, a to 18. januára. Tam ho do kín uvedie distribučná spoločnosť Vertical Entertainment.

Zdroje: youtube.com, variety.com
Zdroj titulného obrázka: YouTube/Warner Bros. Pictures

Ďalšie novinky

Populárne