Posledné slová Freddieho Mercuryho 24 hodín pred jeho smrťou! Čo odkázal svojím fanúšikom?!

-

Novinky

Posledné slová Freddieho Mercuryho

Freddie Mercury je jeden z najslávnejších spevákov všetkých čias o tom niet pochýb. Jeho život bol rovnako rozmanitý a búrlivý, ako jeho kariéra. Do siene slávy sa dostal vďaka svojmu úžasnému hlasu a excentrickému vystupovaniu. Zaujal aj svojim životným štýlom, ktorým však ohrozoval aj samotnú existenciu skupiny Queen. O jeho živote sa natočil aj veľmi úspešný film Bohemian Rhapsody. V ňom stvárnil spevácku ikonu Rami Malek. Ten za svoj výkon získal zaslúženého Oscara.

Freddie Mercury
Zdroj: indiewire.com

Hovorí sa, že Freddie Mercury zistil, že má AIDS v roku 1987, avšak nechal si to pre seba. Povedal to jeho zamestnanec Peter Freestone, ktorý pracoval v jeho dome. Bol jeho komorníkom, čašníkom, kuchárom, priateľom a bútľavou vrbou. Dokonca s ním cestoval aj na koncerty.

Freddie Mercury
Zdroj: tonedeaf.thebrag.com

Freestone spomína na to, ako s ním prežil jeho vrcholy aj pády a povedal, že po návrate zo Švajčiarska 10. novembra 1991 Mercury prestal brať lieky. „Očividne ho napadlo, že urobí vyhlásenie,“ povedal Freestone.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Filmové tržby #33: Free Guy nadále válí, Suicide Squad je zklamáním!

Spomínané vyhlásenie urobil slávny spevák 23. novembra, keď všetkým povedal:

„Na základe dohadov v médiách chcem povedať, že som bol testovaný na HIV a mám AIDS. Túto informáciu už viem dlhšie, ale chcel som si ju nechať pre seba. Moje súkromie bolo pre mňa vždy dôležité a musíte pochopiť, že v tejto politike budem pokračovať aj naďalej.“ 

Freddie
Zdroj: history.com

Len o deň neskôr, teda 24. novembra Mercury zomrel na následky pohlavnej choroby, jeho odkaz však s nami žije naďalej. Kto by mohol zabudnúť na piesne ako sú Bohemian Rhapsody, We Are The Champions či Don’t Stop Me Now

Zdroj: unilad.com

Ďalšie novinky

Populárne