Pocta pre Zdena Cháru: V Bostone mu pripravili spomienkové video!

-

Novinky

Pocta pre Zdena Cháru

Slovenský hokejový veterán a miláčik fanúšikov v Bostone opustil pred sezónou klub „Medveďov“ po dlhých 15 sezónach. Vedenie na jeho dlhoročné pôsobenie nezabudlo a pred zápasom proti Washingtonu Capitals, jeho momentálnemu pôsobisku, si pre neho pripravilo spomienkové video. Výrazná stopa, ktorú „Big Z“ v Bostone zanechal, im priniesla v roku 2011 zisk Stanley Cupu. Pocta pre Zdena Cháru dojala k slzám aj samotného protagonistu na ľade.

Momenty z kariéry aj príhovor fanúšikov

Zdeno Chára sa do Bostonu vrátil prvýkrát od prestupu do Washingtonu. Meranie síl medzi Bruins a Capitals bolo na góly chudobné a prvého presného zásahu sme sa dočkali až na začiatku tretej tretiny, kedy bránku za chrbtom Vanečka rozvlnil David Pastrňák. Washingtonu sa zásluhou Ellera podarilo vyrovnať a zápas dospel do predĺženia. Pri presnom zásahu dánskeho útočníka si asistenciu pripísal Richard Pánik. Dokonalý obrat zariadil v samostatných nájazdoch Jakub Vrána, a tak si dva body z TD Garden odniesol Washington.

Zdeno Chára
Zdroj: teraz.sk

Najdôležitejší moment prišiel však počas zápasu. Zdeno Chára si po dlhom striedaní išiel odpočinúť na striedačku. Organizátori na kocke spustili spomienkové video jeho pôsobenia v drese „Medveďov“. Okrem najlepších momentov sa mu v krátkom videu prihovorili aj fanúšikovia Bostonu, ktorí mu poďakovali za sezóny strávené v ich obľúbenom klube. TD Garden bola samozrejme kvôli pandemickým opatreniam prázdna, ale v prípade „plného domu“ by oba fanúšikovské tábory sprevádzali koniec videa potleskom v stoji.

Emóciám na striedačke sa neubránil ani Zdeno Chára. Namiesto fanúšikov v hľadisku mu hokejkami o mantinel pobúchali jeho bývalí spoluhráči z Bostonu, ktorým ako skúsený hráč priniesol do ich hokejových životov nezabudnuteľné momenty.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  10. deň MS v hokeji 2021: Švédska výhra zamotala postupovú matematiku!

Podarí sa Chárovi získať Stanley Cup?

Naposledy priniesol Zdeno Chára trofej pre víťaza NHL na Slovensko v roku 2011. Veľmi blízko bol k tomu pred dvoma rokmi, ale vo finále stroskotal Boston na rozbehnutom St.Louis Blues. Chára odišiel pred sezónou z Bostonu a podpísal jednoročný kontrakt v drese Capitals. Jeho kariéra sa v 43 rokoch pomaly blíži ku koncu a zakončiť ju ziskom Stanley Cupu by bolo pre dvojmetrového rodáka z Trenčína obrovským úspechom.

Sledovali ste zápas medzi Bostonom a Washingtonom? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť zápasy NHL pod holým nebom

Zdroj: nhl.com 

Ďalšie novinky

Populárne