štvrtok, 6 mája, 2021

Príprava Slovákov na MS v hokeji: Séria zápasov odštartuje proti Lotyšsku!

-

Príprava Slovákov na MS v hokeji

Do Majstrovstiev sveta v hokeji 2021 v Švajčiarsku zostáva niečo vyše mesiaca. Slovenskí hokejisti si pred šampionátom vyskúšajú formu dokopy v ôsmich prípravných zápasoch. Počas celej prípravy sa postupne bude formovať záverečná nominácia trénera Craiga Ramseyho. Úvodný dvojzápas absolvujú hráči, ktorým skončila sezóna, na domácich ľadoch proti Lotyšsku. V Piešťanoch odštartujú prípravu 20. apríla a o deň na to si súboj proti rovnakému súperovi zopakujú. Príprava Slovákov na MS v hokeji nám zjednoduší dvojročné čakanie na vrcholný šampionát.

slovensky hokej
Zdroj: hokej-pravda.sk

Piešťany dvojtýždňovým domovom pre reprezentantov

-REKLAMA-

Dvojzápas proti Lotyšsku je pre Slovákov náhradou tradičného Kaufland Cupu, ktorý bol v minulosti známy aj ako Slovakia Cup. Okrem pobaltskej krajiny sa Slováci v apríli stretnú s húževnatými Nemcami. Dátumy zápasov sú stanovené na budúci víkend, konkrétne 25. a 26. apríla.

slovensky hokej
Zdroj: sport.aktuality.sk

Posledným súperom zverencom Craiga Ramseyho v Piešťanoch bude Rakúsko, počas prvého májového víkendu. Všetky zápasy môžete sledovať aj na obrazovkách slovenských televízií RTVS a Dajto, ktoré si prenosy rozdelili.

Záverečná fáza prípravy v Prahe

-REKLAMA-

Vo štvrtok 6. a piatok 7. mája sa diváci môžu tešiť na súboj s našimi susedmi z Česka. Česi do zápasov nastúpia zatiaľ bez hráčov z NHL, ktorým sezóna končí až v polke mája, ale z kanadsko-americkej ligy očakávajú nával posíl. O Slovákoch sa to povedať nedá. Väčšina tímov z NHL so Slovákmi má namierené do Play-Off. Jediní, ktorí by mohli posilniť slovenský výber, sú Richard Pánik z Detroitu alebo Marián Studenič, ktorý minulý týždeň odohral svoj prvý zápas za New Jersey Devils.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slováci ukončili prípravu v Piešťanoch: Posledné zápasy odohrajú v Prahe!

Tréner Ramsay má možnosť experimentovať

Na záverečnú súpisku sa zmestí až 28 hráčov. Craig Ramsay môže tento rok možnosť dať príležitosť aj mladým hráčom, poprípade využiť hokejistov zo slovenskej ligy. Dôvod je jednoduchý. rovnako ako pri juniorských majstrovstvách ani pri seniorských sa tento rok nevypadáva. Z tímu mu prednedávnom vypadli kľúčoví hráči. Pre zranenie sa šampionátu nezúčastní Libor Hudáček ani Martin Bakoš. Kvôli zdravotným problémom vynechá ďalšie majstrovstvá Peter Čerešňák.

Zdroj: 7sport.sk

Útočnej dvojici Cehlárik, Hrivík skončila sezóna v Švédsku a v najbližších dňoch sa pripoja k slovenskému tímu. Craig Ramsay ešte čaká na rozšírenie nominácie z fínskej, českej a slovenskej ligy, kde sú vyraďovacie zápasy vo svojej záverečnej fáze. Kompletnú nomináciu budeme poznať po dvojzápase s Českom a hráči, ktorí sa dostanú do záverečnej nominácie, odletia do Lotyšska päť dní pred začiatkom majstrovstiev. Na úvod čaká Slovákov 21. apríla o 19:15 Bielorusko.

Budete sledovať prípravu slovenských hokejistov? Ktorému z mladíkov sa podarí vybojovať miesto na šampionáte? 

Zdroj: hockeyslovakia.sk 
Zdroj titulného obrázka: astrastadio.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img