Slovakia Travel prezentuje Blízkemu východu naše piešťanské kúpele

-

Novinky

Piešťanské kúpele pozná už aj Blízky východ vďaka Slovakia Travel

Národná organizácia na podporu a propagáciu cestovného ruchu SLOVAKIA TRAVEL spolu s ministrom dopravy Andrejom Doležalom dnes privítali v piešťanských kúpeľoch delegáciu zo Spojených arabských emirátov, kde im predstavili slovenské kúpeľníctvo, ktoré je pre turistov tejto krajiny atraktívne. SLOVAKIA TRAVEL chce aj takýmto spôsobom propagovať cestovný ruch a zvýšiť záujem o Slovensko, návštevnosť a počet prenocovaní.

piešťanské kúpele Slovakia Travel
Zdroj: VIDEOPRESSAGENCY

„Liečivé bahno, termálne pramene a kúpeľníctvo má u nás hlbokú tradíciu a návštevníkmi zo SAE je vyhľadávané. V spojení s našou úžasnou prírodou a horami je to niečo, čo v arabských krajinách absentuje. Chceme im ponúknuť komplexný balík pre nich unikátnych zážitkov a budeme veľmi radi ak aj vďaka potenciálnej priamej leteckej linke, o ktorej momentálne rokujeme, bude zahraničných turistov prichádzať na Slovensko čo najviac“, povedal minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Prilákanie zahraničných turistov

Podľa generálneho riaditeľa SLOVAKIA TRAVEL Václava Miku chcú takto upriamiť pozornosť zahraničných turistov nielen na slovenské kúpeľníctvo.

“Ceníme si, že je tu šanca odprezentovať kúpeľníctvo, ktoré je jedným z našich najväčších potenciálov nielen z hľadiska tradície, histórie a bohatstva, ktoré slovenské kúpele ponúkajú, ale ide aj o veľkú príležitosť pre rozvoj ďalších produktov cestovného ruchu a šanca, aby k nám prišli zahraniční turisti a strávili tu dlhší čas spoznávaním ďalších rôznych atraktivít cestovného ruchu v danej lokalite”, povedal Václav Mika. “Kúpeľníctvo je cestou k spoznávaniu rôznych produktov a atraktivít Slovenska,” dodal generálny riaditeľ SLOVAKIA TRAVEL.

piešťanské kúpele Slovakia Travel
Zdroj: VIDEOPRESSAGENCY

Medicínsky riaditeľ kúpeľov Ensana Piešťany MUDr. Boris Bánovský predstavil liečivé účinky, pre ktoré domáci aj zahraniční turisti vyhľadávajú práve lúpele v Piešťanoch. Prameň a bahno sú obzvlášť účinné na zlepšovanie pohyblivosti a zmierňovanie fyzickej bolesti a napätia. Delegácia tiež absolvovala niekoľko jedinečných procedúr, ako napríklad kúpeľ vo vode v priestoroch zrkadliska či zábaly v liečivom bahne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Sobáš elektronicky? Obyvatelia štátu New York ho môžu zažiť!

Zaujalo vás ako promuje Slovakia Travel naše piešťanské kúpele? Ktoré ďalšie slovenské miesto je hodné propagácie?

Zdroj: TS Slovakia Travel
Zdroj titulného obrázka: kupele.piestany-spa.info, megaubytovanie.sk (úprava redakcie)

Ďalšie novinky

Populárne