MMO zo sveta Pána prsteňov opäť realitou! Čo, kedy a ako?

Stane sa očakávaný titul predsa len realitou?

-

Novinky

Pán prsteň ako MMO titul opäť realitou

O novom MMO zo sveta Pána prsteňov sa v minulosti hovorilo už dlho. Samotná hra bola už nejakú dobu vo vývoji. Na trh ju mal priniesť Amazon s ich hernou divíziou Amazon Games, ktorá už v minulosti priniesla veľké MMORPG v podobe hry New World. Napriek tomu, že na hre zo sveta Pána prsteňov sa už dlhšie pracovalo, v roku 2021 sme dostali oznam, ktorý hovoril o konci vývoja. Dôvodom mali byť nezhody pri riešení podmienok a práv.

Zatiaľ nie je nič iné, no minimálne vieme, že tentokrát to bude možno jednoduchšie. Očakávaný titul bol zrušený ešte v roku 2021. Ako uvádza portál gameinformer.com, zlyhanie nastalo krátko po tom, ako sa čínsky herný gigant rozhodol kúpiť herné štúdio Leyou Technologies Holdings Ltd., s ktorým Amazon Games spracoval na vývoji MMO titulu Pán prsteňov. Spoločnosti sa údajne nevedeli dohodnúť, čo viedlo k zrušeniu vydania hry.

Spolupráca s veľkým hráčom

Teraz však myšlienka open-world MMO sveta, ktorý by priniesol milovanú Stredozem opäť ožíva. Amazon Games oznamuje, že projekt sa opäť vracia takzvane na stôl. Spoločnosť sa spája so známou švédskou spoločnosťou Embracer Group. Tá má pod sebou svetoznáme štúdiá ako Gearbox Software (Borderlands), THQ Nordic (Darksiders, BIOMUTANT), PLAION (Metro, Saints Row) a plno ďalších. Po novom Embracer Group odkúpila aj firmu Middle-earth Enterprises, vďaka čomu získala práva na značku Pán prsteňov a teda Tolkienovu tvorbu.

Pán prsteňov MMO
Zdroj: Amazon Games

A teraz k samotnej hre. Podľa dostupných informácií ide o open-world MMO adventúru zo sveta Stredozeme, v ktorej nájdeme mnohými milované príbehy zo série Hobbit a taktiež samotnej literárnej trilógie Pán prsteňov. Aktuálne sa hra nachádza na začiatku vývoja, očakáva sa, že príchod je reálny až o niekoľko rokov. Kľúčovou a pre mnohých radostnou informáciou je aj to, že hra príde nielen na PC, ale taktiež aj na konzoly.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Stredoškoláci zabojujú v ešporte až o 12 000€! Ako sa zapojíš?

Kedy titul dostaneme?

Vývoj hry by však nemusel byť až taký dlhý ako by sme čakali. Dôvodom je, že tvorba nezačína úplne od nuly. Amazon Games oznámilo, že bude budovať na základoch ich MMORPG New World ako aj na MMO titule Lord of the Rings. Nemusíme sa však báť, spoločnosť vo svojej tlačovej správe dala jasne najavo, že nemáme očakávať New World 2.0.

Mnohých určite poteší a upokojí aj nasledujúci výrok. „Rozumieme tomuto svetu. Ľudia, ktorí sú súčasťou tohto tímu tieto tituly milujú. Sme tu s vami, sme fanúšikovia a chceme vytvoriť hru, ktorú si my ako fanúšikovia užijeme,“ uviedol riaditeľ Amazon Games, Rich Lawrence.

O hre toho zatiaľ nevieme veľmi veľa, no treba povedať, že už teraz to vyzerá naozaj nádejne. Hoci je dátum vydania neznámy, je možné, že vďaka základom z New Worldu a predošlého MMO Lord of the Rings, by sa možno pri veľmi optimistickom pohľade dalo hovoriť o vydaní do dvoch rokov. Ťažko povedať ako to dopadne. Jedno je však jasné, my sa už nevieme dočkať!

Čo hovoríte túto novinku vy? Tešíte sa na nové MMO venované titulu Pán prsteňov?

Zdroje: gameinformer.com, amazongames.com, amazongames.com, polygon.com
Zdroj titulného obrázka: Amazon Games

Ďalšie novinky

Populárne