Ôsmy deň EURO 2020: Slovensko si skomplikovalo postup do osemfinále!

-

Ôsmy deň EURO 2020

Ôsmy deň EURO 2020 priniesol druhé vystúpenie slovenského národného tímu proti Švédsku. Boj o dôležité body medzi Chorvátskom a Českom či nefalšované ostrovné derby medzi Anglickom a Škótskom. Slováci si prehrou skomplikovali postup do osemfinálovej fázy.

Vyrovnaný zápas rozhodol pokutový kop

Po prekvapivej výhre Slovenska nad Poľskom sa „Sokoli“ stretli v Petrohrade so Švédskom. Futbaloví severania na úvod vybojovali výbornou defenzívnou hrou dôležitý bod po remíze so Španielskom. Prvé dejstvo veľa vzruchu nepriniesol. Obrovské množstvo súbojov v strede poľa a futbal medzi šestnástkami charakterizovali obraz hry v prvej 45-minútovke.

Po zmene strán sa v prvej obrovskej šanci ocitol Isak, ale jeho pokus zblokoval Škriniar na rohový kop. Na druhej strane zahrozil z hranice veľkého vápna Ondrej Duda. Strela mierila nad bránu Olsena. V 60. minúte si priestor v pokutovom území našiel Augustinsson. Presne mierenú hlavičku zlikvidoval skvelým zákrokom Dúbravka. Brankár Newcastlu sa zaskvel aj o niekoľko minút po tvrdej strele Isaka. V 76. minúte už toľko šťastia nemal. Zákrok v pokutovom území vyhodnotil nemecký rozhodca ako faul na útočiaceho hráča.

ôsmy deň EURO 2020
Zdroj: uefa.com

Tvorca hry Forsberg ponúknutú šancu premenil a poslal Švédov do vedenia. Slovenská družina v záverečných minútach zatlačila na švédsku obranu, ale vytúžený úspech to neprinieslo. Po prehre 0:1 si zverenci Štefana Tarkoviča skomplikovali postupové šance. Posledný zápas odohrajú v stredu proti Španielsku.

Šachová partia v Glasgowe

Chorvátsko v prvom hracom kole podľahlo Anglicku 0:1 a v zápase s Českom potrebovali bodovať. Česi naopak zvládli vstup do šampionátu a Škótov po dvoch góloch Patrika Schicka zdolali 2:0. Práve Schick sa ocitol vo veľkej šanci nazačiatku prvého polčasu. Jeho pokus mieril priamo na Livakoviča. V 33. minúte sme mali možnosť vidieť druhú penaltu dňa. Opäť v tom mal prsty Schick. Sám faulovaný so zakrvaveným nosom nekompromisne pokutový kop premenil do opačnej strany brankára. Patrik Schick sa tretím gólom osamostatnil na čele tabuľky strelcov.

Patrik Schick

Druhé dejstvo odštartovali lepšie Chorváti. Po dvoch minútach sa z ľavej strany presadil Ivan Perišič. Krásna strela spoza českého obrancu zaplávala do Vaclíkovej brány. Nastalo dlhé hluché obdobie, ktoré prerušil z čista jasna Vlašič. Jeho pokus mieril vedľa brány. Akoby sa oba tímy zmierili s remízou 1:1  a v pokojnom tempe dohrávali zvyšok zápasu. Deľba bodov zachránila chorvátske šance na postup do osemfinále.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Plot-Talk #3: Podcast o tom najzaujímavejšom za posledný týždeň!

Bezzubá ofenzíva Albionu

Na záver dňa potešilo fanúšikov futbalu derby z Britských ostrovov medzi Anglickom a Škótskom. Škóti sa na záverečný turnaj prebojovali po dlhých 23 rokoch a po prehre s Českom si chceli vo Wembley napraviť chuť. Súpera s množstvom zvučných mien sa nezľakli a od úvodu zatlačili Angličanov aktívnou hrou. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú najmä nazačiatku zápasu. V 11. minúte sa v obrovskej šanci ocitol Stones. Jeho hlavička mierila do ľavej žrde. Škóti zahrozili v 30. minúte. O´Donnellov volej si vychutnal Jordan Pickford. Prvé dejstvo gól neprinieslo.

Anglicko

Na národnom štadióne sa ozýval piskot domácich fanúšikov. Určite očakávali od svojho mužstva kvalitnejšiu hru v ofenzíve a najmä v koncovke. Vyhrotený zápas presný zásah nepriniesol a Škóti si z horúcej anglickej pôdy odniesli bod. V poslednom zápase ich na domácej pôde v Glasgowe čaká výber Chorvátska.

Sobotný program ukončí druhé hracie kolo európskeho šampionátu. Francúzi sa presťahujú do Budapešti, kde ich domáci výber preverí pred zaplneným štadiónom. V Mníchove uvidíme derby dňa medzi Portugalskom a Nemeckom. Večer nás čaká zaujímavý súboj našej skupiny medzi Španielskom a Poľskom.

Ako hodnotíte výkon slovenských futbalistov? Nezabudnite si prečítať súhrn predchádzajúceho dňa

Zdroj/foto: twitter.com/svenskfotboll