Osemfinále Ligy majstrov: Španielsku katastrofu zažehnal Real Madrid!

-

Osemfinále Ligy majstrov

Liga majstrov má za sebou prvé zápasy osemfinále. Španielskym tímom sa príliš nedarilo a jediným zábleskom v čiernej postupovej matematike sa stal Real Madrid. Naopak výborným spôsobom vstúpili do boja o „ušatú trofej“ kluby z Anglicka, ktoré zaznamenali 100% úspešnosť. Niektoré zápasy sa kvôli pandemickej situácii museli odohrať na neutrálnych štadiónoch, čo presunulo svetový futbal do maďarskej a rumunskej metropoly. Osemfinále Ligy majstrov prinieslo skrat katalánskeho veľkoklubu či neúspech majstra z Talianska.

Mbappe hattrickom dobyl Camp Nou

Úvodný duel priniesol najatraktívnejší súboj osemfinálovej fázy medzi Barcelonou a parížskym Saint-Germain. Fanúšikovia futbalu majú v živej pamäti otočku Kataláncov spred štyroch rokov, kedy po prehre 0:4 v Parku Princov deklasovali súpera na domácom ihrisku 6:1 troma gólmi v záverečných minútach. Lepší úvod do stretnutia mala Barcelona. Po faule v šestnástke si loptu na biely bod postavil Lionel Messi a nekompromisne otvoril skóre zápasu. O niekoľko minút bolo vyrovnané. Mbappe využil chyby v deravej obrane Barcelony a z tesnej blízkosti skóroval.

Rovnaký hráč v 65. minúte zvýšil na 1:2. Tvrdou strelou prestrelil všetko, čo jej stálo v ceste. O päť minút zvýraznil gólový náskok Kean. Po centri zostal osamotený v 16-ke a pohodlne skóroval. Ranu istoty zasadil domácim opäť Mbappe a zavŕšil hattrick. Zopakuje sa priebeh osemfinále spred štyroch rokov?

V druhom zápase utorkového programu si v Budapešti zmerali sily Lipsko a Liverpool. Majster Anglicka sa dostal do vedenia až po zmene strán. V 53. minúte rozvlnil sieť maďarského brankára Gulacsiho Mohammed Salah. O päť minút neskôr si pripísal druhý zásah zápasu Mané a upravil na konečných 0:2. „The Reds“ si tak z Budapešti odvážajú lepšiu východiskovú pozíciu k postupu.

Gólová prestrelka v Seville

Erling Haaland sa v posledných mesiacoch stal vedúcou osobnosťou Dortmundu a potvrdil to aj v osemfinálovom zápase proti Seville. Do súboja vstúpili lepšie domáci a už v siedmej minúte otvoril skóre Suso. Hostia z Dortmundu predviedli ohromujúci zvyšok prvého polčasu a po góle Dahouda v 19. minúte sa do prestávky ešte dvakrát stihol presadiť Haaland. V 84. minúte na konečných 2:3 upravil De Jong, ale jednogólové manko sa Sevilli nepodarilo zmazať.

Juventus Turín sa v prvom zápase predstavil na Štadióne Drakov v Porte. Priebeh zápasu nepredpokladal asi nikto. Už v prvej minúte išlo Porto do vedenia po góle Taremiho. Defenzívna činnosť domácich na talianskeho majstra zafungovala a do polčasu zostal stav stretnutia nezmenený. Práve naopak. Ihneď po prestávke sa presadil Marega a zvýšil na 2:0. Dôležitý gól hostí zaznamenal v 82. minúte Chiesa a upravil na konečných 2:1. Porto si pred odvetou vybudovalo slušný jednogólový náskok.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  MS v hokeji 2019: O úspechu rozhodovali sekundy!

Defenzíva Atlética neslávila úspech

V súboji Atlética Madrid a londýnskej Chelsea sa gólové hody neočakávali. Oba tímy vyznávajú defenzívny štýl futbalu a dokážu pred bránkou zaparkovať nepriestrelný autobus. Jediný gólový moment prišiel v 68. minúte. Giroud „nožničkami“ zasiahol loptu presne a tá zaplachtila do brány Jana Oblaka. Na Stamford Bridge v Londýne budú musieť hráči z Madridu naháňať jednogólovú stratu.

Obhájca trofeje Bayern Mníchov sa v úvodnom zápase predstavil na pôde Lazia Rím. Domáci Bavorom nekládli odpor a už v prvom polčase museli loptu z bránky vyťahovať trikrát. Postupne sa presadil Lewandowski, iba 17-ročný Musia, ktorý sa stal najmladším hráčom v drese Bayernu, ktorý strelil gól v Lige majstrov, a Sane. Po zmene strán si Lazio dalo vlastný gól a jediným strelcom domáceho tímu sa v 49. minúte stal Correa. Konečný stav zápasu 1:4.

Česť španielských tímov zachránil Real Madrid

Pred zápasom s Atalantou Bergamo trápili Real Madrid početné zranenia. Taliansky klub minulý rok prekĺzol až do semifinále a rovnaké ambície má aj v tejto sezóne. Zápas ovplyvnila už v 17. minúte červená karta Freulera. Domáca Atalanta tak zvyšok zápasu musela odohrať v desiatich. Jediný gól prišiel až v 86. minúte. Po prihrávke Modriča sa presadil Mendy a zlomil utrápenú Atalantu.

Manchester City nemá momentálnu formu iba v lige, ale aj v Lige majstrov. Svoju dominanciu potvrdil aj v Budapešti proti Monchengladbachu. V 29. minúte otvoril skóre Bernardo Silva a po prestávke sa gólovo na 0:2 presadil Gabriel Jesus. Výborný výkon priniesol Manchestru komfortný náskok do odvety.

Ste spokojní s výsledkami osemfinále Ligy majstrov? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť striebornú jazdu Petry Vlhovej v Cortine.

Zdroj: uefa.com