pondelok, 16 mája, 2022

Na nové skiny v Apex Legends si ešte počkáme dlhšiu dobu! Prečo?

-

-REKLAMA-

Nové skiny v Apex Legends budú meškať!

Možno ste postrehli, že do hry Apex Legends mali prísť nové skiny, ktoré odhaľujú novú kolekciu. Tieto skiny mali byť súčasťou kolaborácie medzi Apexom a módnou značkou Chinatown Market. Zatiaľ sme mali príležitosť vidieť skiny na Bloodhounda, Wraithku či Lifeline, no určite by ich dostali aj ďalšie postavy. Nové skiny v Apex Legends mali byť dostupné už dnes, avšak nestalo sa tak. Štúdio Respawn Entertainment pozdržalo vydanie týchto skinov. Prečo?

nové skiny Apex Legends
Zdroj: youtube.com/PWN hub

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Rasizmus. Rasizmus je v Amerike, ale aj po celom svete stále veľkým problémom a v posledných dňoch sa rieši práve ten zameraný na ľudí, ktorí majú pôvod z ázijského prostredia. V snahe podporiť boj proti rasizmu a stereotypom sa značka, s ktorou mal Apex kolaboráciu, rozhodla zmeniť svoje meno. Bližšie info si môžete prečítať nižšie v ich tweete.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  BAFTA Game Awards 2021: Vieme, ktoré hry boli najlepšie za minulý rok!

Kedy by sme teda mohli skiny dostať?

-REKLAMA-

Nie je vôbec jasné, kedy skiny uvidíme. Módna značka Chinatown Market oznámila na svojom Twitteri, že plánuje meniť svoje meno, ako sme už uviedli. Neprezradili, kedy presne by to malo byť, len odkázali, že táto zmena by mala prebehnúť v priebehu nasledujúcich mesiacov. Znamená to teda, že nové skiny v Apex Legends ešte dlhšiu dobu neuvidíme. Respawn však uisťuje, že dostaneme skiny s novým vzhľadom po rebrande.

Celé oznámenie prišlo ako veľké prekvapenie, keďže nový skin na Lifeline bol oznámený len deň predtým. Napriek tomu, že celé to prišlo takto rýchlo, si Respawn cení rozhodnutie spoločnosti a podporuje ich v tom. Toto rozhodnutie je pochopiteľné z oboch strán, treba poznamenať, že v priebehu posledných dvoch rokov sa výrazne zvýšil počet napadnutí či už verbálnych, alebo fyzických voči ľuďom ázijského pôvodu. Môže za to koronavírus, ktorý mnohí pripisujú práve ázijským krajinám a obviňujú ich.

-REKLAMA-

Je možné, že za dlhšie čakanie nám samotný Respawn alebo aj možno v spolupráci s touto módnou značkou po zmenení mena prinesú o to viac skinov. Ostáva nám už len čakať.

Páčia sa vám nové skiny v Apex Legends? Myslíte si, že ich dostaneme na každú postavu?

Zdroj: pcgamer.com
Zdroj titulného obrázka: dexerto.com

-REKLAMA-
Viliam Šuška
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img