Nová sezóna Premier League odštartovala: Rodák s debutom vo Fullhame!

-

Nová sezóna Premier League

Netrvalo dlho a po skončení dohrávanej sezóny v Anglicku odštartoval nový ročník. V minulej sezóne sa titul podarilo uchmatnúť hráčom Liverpoolu a s rovnakým cieľom vstupujú do sezóny „the reds“ aj tentokrát. O titul zabojuje v klasickom formáte 20 tímov v 38 zápasoch. Okrem boja o titul zaujíma oko slovenského diváka dvojica brankárov Marek Rodák a Martin Dúbravka vo farbách Fullhamu a Newcastle United. Nová sezóna Premier League odštartovala a my sa pozrieme na to najzaujímavejšie z 1. hracieho kola.

Debut Marek Rodáka v najvyššej súťaži

Potom, čo dostal Marek Rodák v zápase Ligy národov príležitosť v reprezentačnom drese na pôde Izraelu, si 23-ročný brankár odbil debut aj v anglickej Premier League. Na úvod ho preverili „kanoniéri“ zo severu Londýna. Arsenal s novinkou v útoku v podobe Williana, ktorý po sezóne prišiel z konkurenčnej Chelsea, „chalupárom“ z Fulhamu nič nedaroval a na jeho pôde zvíťazil 0:3. Gólovo sa presadil Lacazette, Gabriel a Aubameyang.

Zdroj: premierleague.com

Post jednotky v tíme Fullhamu je pre Rodáka otázny, pretože by do tímu mal prísť z hosťovania v Reale Madrid Alphonso Areola. Martin Dúbravka si kvôli poranenému členku 1. kolo anglickej Premier League nezahral. Jeho tím napriek absencii Dúbravku zdolal West Ham United 2:0.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Kluby Premier League chcú dohrať sezónu

Divoká prestrelka na Anfield Road

Obhajca titulu Liverpool privítal na svojom štadióne nováčika v Premier League, Leeds United. Hostia nepredali na Anfielde kožu lacno a v 1. polčase odpovedali na góly súpera rovnakou kartou. Nasvedčoval tomu aj polčasový výsledok 3:2. Po zmene strán sa Leedsu opäť podarilo vyrovnať, ale posledné slovo mal zo značky pokutového kopu Mohammed Salah, ktorý gólom spečatil zápasový hattrick. Liverpool tak na úvod zdolal Leeds United 4:3.

Chelsea s posilami v útoku

K londýnskej Chelsea sa po sezóne pripojil Timo Werner, ktorý skvelými výkonmi napomohol v minulom ročníku Lipsku prebojovať sa až do semifinále Ligy Majstrov. „Blues“ si v 1. zápase poradili s Brightonom 0:3 a okrem Wernera zažil prvé minúty na ihrisku aj mladučký Kai Havertz. Nešťastný úvod do sezóny zaznamenali zverenci Joseho Mourinha. Tottenham nestačil na Everton v pomere 0:1.

Chelsea Londýn
Zdroj: standard.co.uk

V ostatných zápasoch 1. kola si Crystal Palace poradil so Southamptonom 1:0 po góle Zahu. Wolves, ktorí sa v minulej sezóne stretli aj s našim Slovanom Bratislava, vstúpili do sezóny víťazstvom nad Shefieldom United 2:0. Trojgólovým vstupom do sezóny sa predstavili hráči Leicesteru a West Bromwichu Albion nedali v zápase najmenšiu šancu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Red Bull Zjazd na doraz aj v roku 2022! Kedy a kde budú tieto preteky?

Komu sa podarí v tejto sezóne získať titul anglickej Premier League? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť žreb Európskej ligy

zdroj: premierleague.com