Ďalší Slovák v Premier League: Marek Rodák vychytal Fulhamu postup!

-

Ďalší Slovák v Premier League

Futbal v Anglicku sa po dohratí sezóny pobral na letný spánok. Poznáme víťaza, účastníkov európskych pohárov, zostupujúcich aj postupujúcich do najvyššej súťaže. Priamy postup do Premier League si zaistil po 16 rokoch Leeds United a West Bromwich Albion. Do baráže o najvyššiu anglickú súťaž vstupovali 4 tímy. Brentford, Swansea, Cardiff a Fulham aj so slovenským brankárom Marekom Rodákom. Poslednému menovanému tímu sa podarilo uchmatnúť miestenku a budúcosezónnu účasť. Okrem Martina Dúbravku pribudne ďalší Slovák v Premier League.

Sezóna snov slovenského brankára

Mladý 23-ročný Košičan, Marek Rodák, podával počas celej sezóny konštantné výkony v drese „chalupárov“. Aj vďaka jeho pričineniu sa Fulham dostal do Premier League po jednej sezóne strávenej v Championship. Od októbra minulého roka si Rodák odbil plnú 90-minútovú záťaž vo všetkých zápasov svojho tímu. Okrem anglického ligového futbalu sa dostal aj na súpisku trénera Pavela Hapala ako náhradný reprezentačný brankár v kvalifikačných zápasoch o Euro 2020.

Marek Rodák
Zdroj: sport-aktuality.sk

Anglické kluby často po postupe do najvyššej súťaže siahnu po posilách, ktoré sú schopné konkurovať najlepším tímom. Marek Rodák si však výkonmi podľa ohlasov médií svoje miesto 1-ky brankára Fulhamu udrží. Spolu s Martinom Dúbravkom budú jediní dvaja Slováci v anglickej Premier League v sezóne 2020/2021, ktorá odštartuje 12. septembra.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  5. deň ZOH 2022 (súhrn): Vlhovej zlatý reparát a dánska krádež!

V minulej sezóne okrem Dúbravku behal po anglických trávnikoch aj Ondrej Duda v drese Norwichu. „Kanáriky“ sa však v Premier League nedokázali udržať a zostúpili do nižšej súťaže. Dudovi navyše vypršalo v klube z Carrow Road hosťovanie a vracia sa späť do Herthy Berlín.

Cesta za postupom

Ako bolo vyššie v texte spomínané, priamy postup do Premier League si vybojovali 2 tímy. O posledné 3. postupové miesto zabojovali mužstvá na 3. až 7. priečke. Fulham si po základnej časti držal 4. miesto s rovnakým bodovým kontom ako 3. Brentford.

Do baráže vstupovali „chalupári“ semifinálovým zápasom proti Cardiffu. Úvodný zápas na Cardiff City Stadium zvládli v pomere 0:2 a pred domácim zápasom si vytvorili pohodlnú pozíciu pre postup. Odveta hraná vo Fulhame začala gólovou fiestou a už v 10.minúte bol stav 1:1. Cardiffu sa podarilo v 2. polčase navýšiť na 1:2, ale Fulham si postup do finále baráže postrážil.

V priamom boji o postup do Premier League sa Fulham stretol s Brentfordom, ktorý si v úvodnom dvojzápase poradil so Swansea City. Finále usporiadané tradične na najväčšom anglickom štadióne vo Wembley víťaza v riadnom hracom čase neprinieslo. Rozhodnúť muselo predĺženie, ktoré bolo v réžii „chalupárov“ z Fulhamu.

Zdroj: bbc.co.uk

Úvodný gól zápasu priniesol kuriózny priamy kop. Brankár Brentfordu neodhadol situáciu a zlým pozičným postavením daroval súperovi gól. Strelcom presného zásahu bol Joe Bryan. Rovnaký hráč zvýšil v 2. polčase predĺženia na 2:0. Brentfordu sa podarilo na konci zápasu znížiť, ale po záverečnom hvizde zavládla radosť v tábore Fulhamu.  Slovenskí fanúšikovia sa tým pádom budú môcť tešiť na výkony oboch našich reprezentačných brankárov v Premier League.

Podarí sa Fulhamu v najvyššej anglickej súťaži uspieť? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť koniec sezóny v talianskej Serii A.

Zdroj: premierleague.com