streda, 5 augusta, 2020

Veľká česť! Martin Dúbravka bol ocenený ako najlepší hráč Newcastlu!

-

Martin Dúbravka bol ocenený ako najlepší hráč

Reprezentačný brankár Martin Dúbravka bol ocenený ako najlepší hráč Newcastlu United za poslednú sezónu 2019/2020. Jedná sa vôbec o prvého Slováka v Premier League, ktorému sa ušlo takejto pocty.

Zo Žiliny až na vrchol

Informáciu o ocenení oznámil klub prostredníctvom svojho oficiálneho webu. 31-ročný Žilinčan hájil post jednotky medzi dvoma žrďami v koronavírusom poznačenej sezóne, počas ktorej si čisté konto udržal až v 11 stretnutiach. Zaujímavou štatistikou je aj 137 zákrokov, čo je najviac zo všetkých brankárov Premier League. Na druhom mieste s 128 zákrokmi skončil Holanďan hájaci farby Norwichu Tim Krul.

Dúbravka bol ocenený ako najlepší
Zdroj: sport.pravda.sk

-REKLAMA-

Dúbravkovu dôležitosť pre Newcastle podčiarkuje aj fakt, že od svojho príchodu nevynechal ani jeden zápas. Jeho výborné výkony si údajne všímali aj popredné kluby ligy, no nakoniec svoju budúcnosť spojil práve so „strakami“ a podpísal kontrakt na 6 rokov.
Dokopy za United nastúpil v 88 stretnutiach a naposledy sa s tímom umiestnil na 13. priečke. Majstrom sa po 30 rokoch stal Liverpool.

,,Je to veľká pocta a privilégium. Poznám históriu tohto klubu a viem, akí dobrí hráči tu hrajú. Uživam si každú možnosť nastúpiť v zápase. Myslím si, že v budúcej sezóne na tom budeme v tabuľke lepšie, pretože náš tím ma potenciál. Takýto je plán,“ povedal Dúbravka pre web Newcastlu United.

Dúbravka je odchovancom MŠK Žilina, kde pôsobil relatívne dlho až do roku 2013. Po pôsobení pod Dubňom sa presunul do Dánska, v ktorom podpísal 3-ročnú zmluvu s tímom Esbjerg fB. Tam hral až do roku 2016, keď jeho kroky nabrali smer Slovan Liberec. No netrvalo to ani celú sezónu a získal ho líder českej ligy Sparta Praha. V roku 2018 následne odišiel na hosťovanie do Newcastlu United. Svojimi výkonmi si vydobil status lídra tímu a z hosťovania sa časom stalo pevné pôsobenie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Športové filmy, ktoré vás chytia za srdce!

Dúbravka bol ocenený ako najlepší
Zdroj: futbal.pravda.sk

Zoznam ocenených od sezóny 2010/2011

2010/11 Fabricio Coloccini

2011/12 Tim Krul

2012/13 Davide Santon

2013/14 Mike Williamson

2014/15 Daryl Janmaat

2015/16 Rob Elliot

2016/17 Ciaran Clark

2017/18 Jamaal Lascelles

2018/19 Solomon Rondón

2019/20 Martin Dúbravka

Zdroj: nufc.co.uk, sport24.pluska.sk

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Nádherná Malá Fatra – Tie najkrajšie a taktiež najľahšie túry! Kam zájsť?

Malá Fatra – Najkrajšie a najľahšie túry V jednom z najkrajších a najobľúbenejších národných parkov Slovenska si všetci prídu na svoje. Lákajú vás náročnejšie výstupy...

Aktuálne

Hudobné novinky z domácej scény #4 Máme tu nový challenge?

Hudobné novinky z domácej scény #4 Zdravím všetkých čitateľov a vítam vás pri dnešnom článku - Hudobné novinky z domácej scény #4! Dnes si opäť...

Berserk od Kentaró Miura – Legendární manga konečne i u nás!

Berserk od Kentaró Miura - Kultovní manga v češtině! Nakladatelství Crew i přes trable s koronou a posunutí všech vydání nových komiksů dokázala přece jenom...
- Advertisement -