utorok, 4 augusta, 2020

Hudobné novinky z domácej scény #3 Ako budú vyzerať festivaly HIP HOP ŽIJE a GRAPE?

-

Hudobné novinky z domácej scény #3

Opäť vás vítam pri článku, ktorý je bližšie zameraný na dianie ohľadom našej domácej scény. Dnes sa pozrieme na mená ako Rytmus, Sima a Sergei B, ale taktiež aj na to, ako pravdepodobne budú vyzerať festivaly Grape a Hip Hop Žije. Berte teda okuliare a pozorne sledujte písmenká. Hudobné novinky z domácej scény #3 Let’s Go!

obrázok noviny
Zdroj: wallpapercave.com

Rytmus a RAPÍKY STAREJ MATERE #25

V pondelok sa na YouTube dostalo ďalšie video z Rytmusovej ságy „RAPÍKY STAREJ MATERE“. Ak ste náhodou nezachytili, čo táto video-séria znamená a čo predstavuje, tak dávajte pozor. Pointa videí týchto repíkov je rap „naživo“ a bez efektov. Rytmus tak verejnosti prezentuje svoje vlastné songy, v náhodnom poradí a podľa vlastného výberu.

-REKLAMA-

Taktiež je tradíciou, že sa objaví v nejakom nadupanom vozidle, čo pre tentokrát ponechal oveľa viac originálnejšie. Nepísaným pravidlom býva aj to, že Rytmus ako vždy pridáva aj niečo zo svojej osobnosti. Preto v tejto sérii môžeme nájsť mnoho vtipných a úsmevných momentov, ktoré vychádzajú práve z jeho showmanstva. Ved posúďte sami.

Zaujímavosť: Video je momentálne tretie v YouTube trendoch.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Hot16Bars Challenge 4: Máme tu koniec tohto trendu?

SIMA okupuje prvé aj druhé miesto v YouTube trendoch

Zaujímavosť prichádza aj od Simy, ktorá bola na mieste číslo jeden už pred dvoma týždňami. Vtedy na vrchol vystúpali spoločne s Kalim a s ich novinkou Toto leto“. Podobný scenár sa opakuje aj v týchto týždňoch, ale rozdielom je to, že tam Sima stojí sama a bez featov. Číslo jeden patrí skladbe s názvom „Čítam“ a druhé miesto patrí skladbe „Cez všetky prekážky. Obe skladby pochádzajú z posledného albumu Bombím z roku 2019.

Mishala – STYL ft. Sergei Barracuda

Ženský rap zažíva rozmach a na našej scéne môžeme nájsť čoraz viac rapujúcich ženských interpretiek. Podľa môjho názoru je to len a len dobre, pretože sa tým môže vytvoriť pekná rozmanitosť v tomto hudobnom žánri. Spoza českých hraníc prichádza novinka STYL, kde sa na feate objavil Sergei Barracuda. Čo si o tom myslíte? 🙂

HIP HOP ŽIJE aj toto leto!

Hudobné novinky z domácej scény #3 pokračujú informáciami o domácich festivaloch. Organizátori Hip Hop Žije poslali v minulom týždni do sveta vyjadrenie o súčasnej situácii a my vďaka tomu konečne vieme, ako to bude na festivale vyzerať.

Tento rok teda prichádza menšia verzia tohto festivalu, ktorá sa objaví len na dvoch miestach na Slovensku. Hip Hopový víkend na Duchonke štartuje 21.8.2020 a program bude trvať do sobotnej noci. Bratislavský Hip Hop sa odohrá 4.9.2020 – 5.9 2020 (pravdepodobne na Zlatých pieskoch). Lístok je platný na oba dni tohto festivalu. Na tomto festivale bude priestor rozdelený do dvoch sektorov, pričom každý bude mať kapacitu 500 ľudí. Medzi sektormi sa nebude dať presúvať.

Ako bolo už dopredu avizované, lístky zakúpené na veľký festival HIP HOP ŽIJE 2020 platia budúci rok. V prípade ak chcete lístok vrátiť, tak vám ticketportal vráti peniaze v plnej výške. Stačí prísť do predajne a lístok vrátiť.

GRAPE 2020

Hudobné novinky z domácej scény #3
Zdroj: techpit.sk

Tento rok sa festival Grape nebude odohrávať na letisku v Piešťanoch. Pripravené je náhradné miesto a podľa vyjadrení organizátorov to vyzerá nejako takto.

Ahojte, mini Grejp je pripravený, vidíme sa v Parku duševného zdravia v Piešťanoch 6. – 8. augusta 2020. Okrem koncertov v amfiteátri bude aj Urban Market v Kursalóne a v Hudobnom pavilóne si môžete pozrieť Silné reči, plus premiéru dokumentu 10 rokov Grejpu. K tomu Jameson zóna, Pilsner Urquell zóna, pridajú sa aj Orange a 365.bank, bude aj street food a doplníme to troškou umeníčka. A ešte bude aj niečo navyše, to povieme neskôr.

Pre viac informácií odporúčame sledovať oficiálnu stránku tohto festivalu. (grapefestival.sk)

Chystáte sa navštíviť aspoň jeden z týchto festivalov? Dajte nám vedieť!

Zdroj: YouTube, techpit.sk, grapefestival.sk, Instagram, hiphopzije.sk

-REKLAMA-
Avatar
Santiago Martins da Silvahttp://plotpoint.sk
Hudba je niečo úžasné a pozadie tohto sveta je dosť fascinujúce. Ak by som neveril v to, že možem článkami na tomto webe povedať niečo zaujímavé, tak to nerobím 😀 .
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Kto je najlepší medveď v zábavnom priemysle? Toto je 6 kandidátov!

Kto je tu GOAT? Najlepší medveď je najlepší medveď. Určite sa dnes nebudeme rozprávať o medveďoch tancujúcich v cirkusoch alebo medveďoch, ktorých môžete vidieť v...

Aktuálne

Hudobné novinky z domácej scény #4 Máme tu nový challenge?

Hudobné novinky z domácej scény #4 Zdravím všetkých čitateľov a vítam vás pri dnešnom článku - Hudobné novinky z domácej scény #4! Dnes si opäť...

Berserk od Kentaró Miura – Legendární manga konečne i u nás!

Berserk od Kentaró Miura - Kultovní manga v češtině! Nakladatelství Crew i přes trable s koronou a posunutí všech vydání nových komiksů dokázala přece jenom...
- Advertisement -