utorok, 30 novembra, 2021

Neúspešná kvalifikácia sa skončila! MS opäť bez Slovenska!

-

-REKLAMA-

Neúspešná kvalifikácia sa skončila!

Neúspešná kvalifikácia sa skončila! Naši futbalisti dnes odohrali svoj posledný zápas skupiny H, v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta vo futbale 2022. Do Kataru nevycestujeme a tak, ani po 12 rokoch neuvidíme našu reprezentáciu na najvyššej medzinárodnej scéne. Pripomeňme si dnes všetky zápasy a výsledky, ktoré nás od začiatku kvalifikácie sprevádzali.

Milan Škriniar
Zdroj: futbalsfz.sk

Katastrofálny vstup do kvalifikačného turnaja

Našu pomyselnú cestu do Kataru sme odštartovali na ihrisku súpera. Na Cypre sme sa však presadiť nedokázali. Rovnako ani súper a po bezgólovej remíze sme získali iba jeden bod. Následne sa v Trnave rysovala azda najväčšia katastrofa. Po polčase sme s Maltou prehrávali až 0:2. Stav zápasu sa nám podarilo zvrátiť, avšak len do remízového skóre 2:2.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slovensko remizovalo proti Slovinsku! V kvalifikácií sme stále neporazení!
-REKLAMA-

Po tomto fiasku sa nám podarilo zdolať Rusov 2:1 a pripísali sme si prvé víťazstvo v kvalifikácii. Nič nebolo stratené, ale po strate bodov s výrazne papierovo slabšími súpermi, akými sú Cyprus a Malta sme si podstatne skomplikovali priebeh kvalifikácie.

Ivan Schranz
Zdroj. futbalsfz.sk

Reštart po nevydarenom EURE a rozhodujúce zápasy

Kvalifikačný program pokračoval po nevydarenom predstavení našich futbalistov na európskej scéne. So Slovinskom sme opäť len remizovali. Po nerozhodnom skóre 2:2 sme sa postavili úradujúcim vicemajstrom sveta. Chorváti patrili jednoznačne k najväčším favoritom našej skupiny. Ešte viac nás tak mrzel inkasovaný gól z 86. minúty, ktorý rozhodol o našej najtesnejšej porážke. Nasledovala povinná výhra proti Cypru na našej pôde so skóre 2:0.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  13. deň na EURO 2020: skupinová fáza turnaja sa skončila!

Do tohto momentu sme ešte stále mali o čo hrať a naše postupové nádeje žili. Rusko a Chorvátsko. To boli naši súperi, ktorým sme potrebovali ukradnúť všetky body, aby sme si zabezpečili čo najlepšiu východiskovú pozíciu do záverečných zápasov. Bohužiaľ nám sa to nepodarilo. S Rusmi sme prehrali 1:0, nehovoriac o tom, že jediný gól zápasu sme si dali my. No a s Chorvátmi sme aj napriek našej snahe opäť len remizovali a to bol náš definitívny koniec.

Martin Koscelník
Zdroj: futbalsfz.sk

Neúspešná kvalifikácia sa skončila zápasom proti Malte

-REKLAMA-

V posledných dvoch zápasoch sme hrali už len o tretie miesto. So Slovinskom sme už tradične dokázali iba remizovať. Následne sme sa s turnajom rozlúčili vysokou 0:6 výhrou na pôde Malty.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Podľahli sme vicemajstrom sveta! Gól sme inkasovali v závere zápasu!

Neúspešná kvalifikácia sa skončila a my našich futbalistov opäť na MS neuvidíme. Celkovo sa nám podarilo trikrát vyhrať a len dvakrát sme prehrali. Klinom do rakvy boli pre nás práve remízy, ktorých sa nahromadilo až päť. V dôsledku toho sme vďaka nerozhodným stavom stratili až 10 dôležitých bodov.

zdroj: flashscore.sk
zdroj titulného obrázka: futbalsfz.sk

Nakoniec na majstrovstvá sveta nepostupujme. Hoci sme v kvalifikácii boli neúspešní, ktorí z výkonov našich futbalistov sa vám pri pokuse o postup do Kataru páčil najviac?

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img