Názory redakce: Rick and Morty 5. série – Velká porce originálních dobrodružství!

-

Novinky

Názory redakce na pátou řadu Ricka and Mortyho

V dnešních názorech redakce si posvítíme na pátou řadu geniálního animovaného seriálu Rick and Morty. Seriál před pár lety vtrhl na televizní obrazovky jako uragán, a během dvou řad si vysloužil kultovní status, obrovské ovace a pověst nejoriginálnějšího a nejšílenějšího seriálu na televizních obrazovkách. Pátá řada v tomto trendu pokračuje a místy tuto laťku posouvá výš a výš. Osobně se moc těším s čím přijdou další řady, protože každý díl ukazuje, že tvůrci mají nápadů na rozdávání. Teď se však zaměříme na naše názory na Rick and Morty: 5. série!

Rick a Morty
Zdroj: variety.com

Pavel Hrubeš

Rick and Morty se vrací ve špičkové formě. Osobně nechápu, jak to tvůrci dělají, že dokáží stále a stále překvapovat. Jasně občas je vidět, kde se inspirovali nebo to rovnou vykradli a přenesli to do světa našich hrdinů. Nicméně, těžko by se asi našel někdo, kdo by si stěžoval na to, že seriál není originální. Z mého pohledu, to co může být pro spoustu diváků trnem v oku, bude to, jak jsou některé příběhy až moc složité, provázané s předchozími díly a nebo postrádají lehkost a jistou „obyčejnost„. V tomto musím trochu souhlasit.

U některých dílů je znát, že pokud si nepamatujete nějaké detaily z minulých řad, tak se budete ztrácet. Někdy je děj, tak moc nadupaný, plný detailů a odkazů, že se v něm dá velmi snadno ztratit a samotná myšlenka může vyjít na prázdno. Méně je někdy více. Je těžké se na tvůrce zlobit, protože mají pro nás připravené zajímavé příběhy, které se táhnou po celou dobu seriálu. Ale popravdě bych se nezlobil, kdyby tvůrci trochu krotili svá ega a přinášeli nám jednodušší dobrodružství jako v úvodních řadách . 8-8,5/10

Rick and Morty
Zdroj: enstock3o.top
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Martin Scorsese má opäť problémy s rozpočtom! Zachráni ho Apple?

Kevin Horňáček

Ja budem relatívne rýchly v tejto mini recenzii. Keďže som veľmi veľký fanboy tohto seriálu, tak som nečakal ani nič iné, čo som aj napokon dostal. Takmer každý diel šlapal ako mal a opäť sme sa dočkali šialených dobrodružstiev. Áno, aj ja som sa už začal radiť k fanúšikom, ktorých epizodický dej začínal nudiť a to najmä kvôli skvelému potenciálu, ktorý si tvorcovia vybudovali v niektorých častiach počas predošlých 4 sezón.

No a keď som sa obával najhoršieho a vzdal to s nejakým chronologickým dejom, tak ma tvorcovia opäť posadili na zadok. V posledných dvoch dieloch mi potvrdili to o čom rozprávam celý čas. Dej sa odohráva avšak naprieč sezónami a v oddelených segmentoch. Samozrejme na to tvorcovia museli aj priamo poukázať, neodpustili si to, ale to dodalo tým momentom ešte lepší efekt. Čiže za mňa bola 5. séria vynikajúca a špeciálne by som poukázal na posledné 2 diely a hlavne na neskutočne dojímavý a zároveň uletený diel s milovanou Planetinou <3 8,5/10.

Filip Scherhaufer

Nepatrím medzi fanúšikov, ktorí by si pamätali každý diel Ricka a Mortyho. Aj kvôli dlhému čakaniu na nové diely ale aj preto, lebo som zatiaľ nemal čas si seriál rewatchnúť. Seriál mám však veľmi rád a nové diely si vždy pozriem hneď ako vyjdú. Keďže kvalita seriálu je podľa mňa extrémne vysoká a prevyšuje všetky animované komédie tohto typu, aj piata séria bola podľa mňa opäť výborná.

Najviac ma zaujali hneď prvé dva diely, ktoré využívali všetky originálne prvky storytellingu tvorcov seriálu. Diely uprostred ma bavili, možno epizóda s moriakmi bola už v niečom trochu prehnaná, no stále išlo o super zábavu (diel s Planetinou bol výborný). Posledné dva diely ma však enormne chytili, zabrdli do kánonu a to naozaj výborne. Som veľmi zvedavý, kam sa seriál dostane ďalej, lebo takýto vývoj ma úprimne prekvapil. Dovolím si povedať, že keď linka z poslednej epizódy bude pokračovať, budeme ju môcť označiť za najlepší príbeh, ktorý tento žáner v TV ponúkol. Skvelá zábava a zaujímavé koncepty, piata séria Ricka a Mortyho nikam nespomaľuje a len dokazuje, prečo ide o taký fenomén, akým je. 8/10

Jaká je Rick and Morty 5. série podle vás? Líbila se vám?

Zdroj: IMDb
Zdroj titulního obrázku: gamesradar.com

Ďalšie novinky

Populárne