Už túto nedeľu sa uskutoční 10. ročník charitatívneho podujatia Nájdite sa!

-

Novinky

Tohtoročné podujatie Nájdite sa!

Minulý rok sa kvôli pandemickým opatreniam nekonalo podujatie Nájdite sa! tentokrát sa konečne uskutoční. Za hudobného programu, ktorý obohatia interpreti  Yael (herec Matúš Kolarovský) a Erika Rein z Illuminate Production, Tomy Kotty, Veronika Strapková a Kristina Tran, budú moderátori Becca a Matúš Krnčok postupne predstavovať jednotlivé útulky so psíkmi na adopciu.

Nájdite sa
Zdroj: Readersdigest.com

Nebojte sa prísť!

“Každý rok prejde slovenskými útulkami a karanténnymi stanicami približne 12 000 zvierat. V súčasnosti sú útulky stále preplnené a kapacitne nie je možné sa o tak vysoký počet zvierat postarať. Situácii neprispelo obdobie pandémie, počas ktorého sa mnoho ľudí rozhodlo adoptovať si zviera. Po opätovnom návrate do zamestnania a do škôl, mnohí z nich zistili, že povinnosti spojené s chovom zvieraťa nezvládajú”, hovorí Zuzana Stanova, Zvieracia Ombudsmanka. Prioritou pri adopcii je najmä si dôkladne premyslieť, zvážiť časové a finančné možnosti, neunáhliť sa a pri návšteve útulku zodpovedať  na všetky otázky kladené ich zástupcami, keďže útulkom záleží na umiestnení psíka do čo najlepších a čo najstabilnejších domovov. Do budúcnosti sa tak dá predísť zložitým rodinným situáciám a návratom zvierat do útulkov.

“Veľmi vnímame túto citlivú tému, že jedinou šancou opustených zvierat je adopcia a nový domov. Ich možnosťou je práve aj podujatie Nájdite sa!, v rámci ktorého dostane aspoň časť opustených zvierat nádej na domov. Okrem iného prebehne počas akcie aj podpora od umelcov bez nároku na honorár, čo veľa ľudí, ktorí nepoznájú Nájdite sa! priláka sa aspoň prísť pozrieť a uvedomiť si túto dôležitú myšlienku, ktorá ich dovtedy možno obchádzala. Vďaka podpore partnerov si adoptívne rodiny odnesú aj štartovacie balíčky pre svojho nového člena rodiny a vrámci programu bude poobede slávnostné odovzdaná ešte cena Animal Hero Slovakia”, vysvetľuje priebeh podujatia Jana Trellová, PR manažérka Najdite sa!

Ocenenie Animal Hero Slovakia odovzdá iniciatíva Zvierací ombudsman, tá je udeľovaná jednotlivcom alebo kolektívu, ktorí sa v priebehu roka zaslúžili o šírenie pozitívneho príkladu v oblasti ochrany zvierat. Je morálnym uznaním tých, ktorí sa na Slovensku pravidelne stretávajú s týraním zvierat a riešia jeho následky. Autorom ceny je dizajnér Adrian Sill.

Nájdite sa
Zdroj: Zvieracíombudsman.sk

Webová aplikácia?

Ide historicky o prvú slovenskú webovú aplikáciu, ktorá v súčasnosti združuje 20 útulkov a poskytuje presné dáta o zvieratách vhodných na adopciu. Vznik ovplyvnila aj pandémia Covid-19, ktorá znemožnila záujemcom o adopciu návštevu útulkov. Vznikla aj pre ľudí, pre ktorých je návšteva útulku nepríjemným a smutným zážitkom. Vďaka aplikácii získajú jej používatelia presné údaje o zvieratách, dáva im možnosť priamo kontaktovať útulok a zaslať žiadosť o adopciu. Tým pádom užívatelia tak nájdu na jednom mieste všetky potrebné a aktuálne informácie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nyjah Huston: Novodobá legenda skateboardingu?

Podujatie „Nájdite sa… so zvieratkom z útulku“ sa v tomto roku uskutoční v Sade Janka Kráľa, spoločne s podujatím Na palube jednorožca. Na palube jednorožca ponúkne deťom množstvo atraktívnych a edukačných stanovíšť a aktivít. Návštevníci na jednom mieste uvidia policajné, vojenské či hasičské autá, sanitku, psy a kone, program Čestnej stráže Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Prostredníctvom zážitku sa naučia podať prvú pomoc. Naučia sa mentálnym a manuálnym zručnostiam, potrebe športovať, čítať, chrániť planétu, starať sa o rastliny.  Ambasádorkou podujatia „Nájdite sa… so zvieratkom z útulku“ je Kristína Tormová. Podujatie sa koná pod záštitou primátora Hlavného mesta SR, Matúša Valla.

Tak čo? Zájdete sa pozrieť na túto akciu? Napíšte nám vaše pocity do komentárov!

Zdroj: TS – Zvierací Ombudsman

Zdroj titulného obrázku: TS – Zvierací Ombudsman

Ďalšie novinky

Populárne