Na turnaji končíme! Vo štvrťfinále sme podľahli USA 1:6

-

Na turnaji končíme! Po zápase s USA ideme domov

Na turnaji končíme! Prvýkrát od roku 2013 sme sa predstavili vo štvrťfinále. Našim súperom boli Spojené štáty americké, ktoré do zápasu vstupovali v pozícií favorita. Od prvého striedania boli Američania aktívnejším tímom. Navyše sme po pár minútach hry čelili oslabeniu o dvoch hráčov. Po vylúčení Lántošiho a Grmana nás čakala 106 sekundová skúška ohňom. Vďaka koncentrovanej obrane a výborným zákrokom Adama Húsku sme americký nápor zvládli.

Američania strieľajú gól!
Zdroj: iihf.com

O Americkom tlaku hovorili aj štatistiky streľby na bránu. V prvých približne desiatich minútach Američania vyslali na našu bránu 13 striel. Zatiaľ, čo my sme ohrozili ich bránu len raz. Boli to práve americkí hráči, ktorí otvorili skóre gólom z hokejky Briana Boyla. O chvíľu neskôr bolo skóre po góle Colina Blackwella0:2. Naše postupové nádeje ešte viac nalomil gólom na 0:3 Conor Garland, keď skóroval pól minúty pred koncom tretiny.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Prehrali sme so Švédmi po veľmi vyrovnanom zápase! Ako prebiehal?

Hľadá sa 7 minút v presilovke, ktoré boli ukradnuté!

Sklamaní z výkonu rozhodcov, ktorí neposúdili jeden zo zákrokov na konci tretiny úplne adekvátne, sme sa museli v tej druhej tretine snažiť zachrániť čo sa dá. Prvú príležitosť vrátiť sa do zápasu sme dostali vďaka faulu na Miloša Romana. Dve minúty presilovej hry sme ale nevyužili a času pomaly ubúdalo. Iskierku nádeje vniesol do zápasu gólom na 1:3 Peter Cehlárik, ktorý má najviac kanadských bodov na turnaji.

Súboj za bránou!

Po tomto góle prevzali iniciatívu zase Američania, ktorí vyvíjali veľký tlak na našu obranu. Ten bohužiaľ pre nás pretavili v gól, o ktorý sa postaral Blackwell a zvýšil skóre na 1:4. Mrzieť nás mohlo aj ďalšie zaváhanie rozhodcov, ktorí neodpískali hru vysokou hokejkou na Adama Lišku. Nehľadiac na tento fakt sme mali stále 20 minút na to, aby sme so zápasom niečo spravili.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slovenskí hokejisti tesne zdolali Veľkú Britániu! Ako prebiehal zápas?

Naša posledná tretina na šampionáte

Do poslednej tretiny v zápase sme vstupovali s vedomím, že to môže byť našich posledných 20 minút na šampionáte. Približne 15 minút pred koncom zápasu sme inkasovali už piatykrát. Alexander Chmelevski zvyšoval skóre na 1:5 a na šampionáte nám zostávala asi štvrť hodina. Po faule na Slafkovského sme dostali možnosť hrať v početnej prevahe.

Odohrali sme posledný zápas na turnaji

Presilovku sme nevyužili a mali sme posledné turnajové minúty na to, aby sme aspoň upravili skóre. Proti súperovi, ktorý hrá v hernej pohode s vysokým náskokom a výborne bráni sa góly strieľajú ťažko. Naopak práve Američania upravili skóre na konečných 1:6 gólom Garlanda. Aj keď na turnaji končíme, tak sme vo viacerých zápasoch ukázali odhodlanie a bojovnosť. Na šampionáte sme boli v najmladšej zostave v histórií a zostáva nám len veriť, že práve táto mladá hokejová generácia nám v budúcnosti prinesie radosť z úspechov a medailí.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Majstrovstvá sveta odštartovali naši hokejisti víťazstvom!

Sledovali ste našich chlapcov na majstrovstvách sveta? Ako sa vám páčili ich výkony, ktoré predviedli na ľade? Kto bude šampiónom tento rok? Sledujte finále majstrovstiev sveta už túto nedeľu!

Zdroj titulného obrázku: iihf.com