piatok, 27 novembra, 2020

MS v hokeji 2021 majú byť odobrané Bielorusku! Kde sa budú konať?

-

MS v hokeji 2021

Všetko nasvedčuje tomu, že IIHF (Medzinárodná hokejová federácia) už čo nevidieť oznámi dôležitú informáciu ohľadom zmeny organizácie MS v hokeji 2021. Tie sa mali pôvodne konať v hlavných mestách Lotyšska a Bieloruska.

MS v hokeji 2021
Zdroj: iihf.com

Smer Moskva

Novinár Ryan Kennedy (Magazín The Hockey News) prostredníctvom twitteru uviedol, že IIHF momentálne pracuje na premiestnení dejiska šampionátu z Minska do Moskvy. Druhým organizátorom ostáva Riga. Prezident IIHF, René Fasel má byť už v týchto momentoch na ceste do Ruska, kde sa stretne s prezidentom Ruskej federácie ľadového hokeja Vladislavom Tretiakom za účelom dohodnutia podmienok.

-REKLAMA-

Medzinárodná hokejová federácia v septembri zverejnila oficiálne stanovisko, v ktorom vyjadrila obavy o účastníkov turnaja a fanúšikov v Minsku. Môže za to nepokojná politická situácia v Bielorusku a taktiež rapídny nárast prípadov na COVID-19. Vo vyjadrení taktiež kritizovala miestne opatrenia proti vírusu.

„Sú to veľmi reálne a vážne úvahy, pretože tento turnaj je najdôležitejšou udalosťou IIHF a veľa sa od neho pre nás odvíja. Ak si vezmete momentálnu situáciu, nebolo by teraz realistické, že by Bielorusko a Lotyšsko spolu vedeli zaručiť svoju schopnosť viesť majstrovstvá sveta bezpečne.“, vyhlásil René Fasel.

Nepokoje už dlhšie

Nepokoje a neistota pri organizácii budúcoročného šampionátu tu boli už aj predtým. Ešte v auguste bol proti organizácii s Bieloruskom lotyšský premiér Krisjanis Karins. V rozhovore pre LTV7 povedal, že šampionát si nevie predstaviť a nechce organizovať spolu s Bieloruskom pre rozsiahle politické protesty a obvinenia z porušovania ľudských práv v susednej krajine. Tieto problémy krajinu zasiahli po spornom zvolení Alexandra Lukašenka za prezidenta. V uliciach následne prebiehali protesty, ktoré si vyžiadali niekoľko tisíc zranených.

MS v hokeji 2021
Zdroj: habseyesontheprize.com

Vtedy ešte Fasel upokojil situáciu a podľa jeho slov bol pripravený na šampionát v Bielorusku. Teraz je však všetko inak a zdá sa, že sa obľúbený hokejový turnaj po 5 rokoch opäť vráti do Ruska.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  The Batman: Natáčení pozastaveno! Robert Pattinson má COVID-19

MS v hokeji 2021 sú na pláne od 21. mája do 6. júna. Slovensko, po novom práve v Moskovskej skupine bude hrať s Ruskom, Švédskom, Českom, Švajčiarskom, Dánskom, Bieloruskom a Veľkou Britániou.

Zdroj: iihf.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

GTA 5 Kvíz – Jak dobře znáš třetí nejprodávanější hru?

GTA 5 kvíz - Prověř si znalosti v nesmrtelné hře Série Grand Theft Auto od studia Rockstar Games je tu s námi už 23 let. Za tu...

Recenze: Boss Level – Nový akční film s Melem Gibsonem!

Recenze: Boss Level V naší další filmové recenzi se koukneme na film Boss Level, nový akční film s Melem Gibsonem a Frankem Grillo v režii Joe Carnahana. Režisér...

Aktuálne

Hra Hyrule Warriors: Age of Calamity! Ako vyzerá prvý trailer?

Hra Hyrule Warriors: Ponúkne Nintendo namiesto pokračovania prequel? Jedna z najobľúbenejších herných sérií vôbec od Nintenda je príbeh o Zelde a Linkovi. A na konzole...

Tip na film: Togo! Dokáže v každom rozvíriť emócie?

Film Togo Veľa ľudí miluje rozprávky, v ktorých figurujú v hlavných rolách zvieratká. Takéto rozprávky, ktoré zožali celosvetový úspech a stali sa klasikami, nás obšťastňujú...
- Advertisement -