streda, 30 septembra, 2020

Manga – Sherlock 2: Slepý bankéř

-

Manga Sherlock 2 – Slepý bankéř

Sherlock: Studie v rúžové nastavila tejto sérii latku naozaj vysoko. Preto som sa do čítania tohto dielu púšťala s naozaj veľkými očakávaniami. O to bolo horšie, keď sa mi nie všetky splnili.

Manga Sherlock: Slepý bankéř
Zdroj: obchod.crew.cz

Sherlock: Slepý bankéř

Slepý bankéř je druhý diel zo série Sherlock. Táto časť mi avšak nejaký ten čas sedela na poličke, pretože po dočítaní Studie v rúžové som musela dlhší čas čakať na vydanie druhej časti. A nakoľko nie som moc trpezlivá, aj keď už časť vyšla, do čítania som sa nepustila. Či už kvôli strate nadšenia, ktoré ma počas prvého dielu sprevádzalo, alebo kvôli tomu, že som si už nie všetko pamätala. Takže keď som si dala re-reading prvej časti, ktorá ma znova chytila za srdce, pustila som sa ihneď aj do druhej časti.

-REKLAMA-

Zdroj: readcomiconline.to

Sherlockov známy a záhadný nápis

V tomto diele sa Sherlock s Watsonom púšťajú do prípadu na žiadosť od Sherlockovho bývalého spolužiaka. V jeho banke sa na šiestom poschodí objavil záhadný nápis z minúty na minútu bez toho, aby dotyčného zachytili kamery. Každé otvorenie dverí je zaznamenané, no keď sa na stene objavil nápis, nikde žiadne otvorené dvere neboli. Ale pod povrchom pre Sherlocka nudného prípadu sa skrývajú temné tajomstvá. A keď sa k nemu pridá aj vražda, Sherlock nemôže byť viac nadšený.

Zdroj: obchod.crew.cz

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  HYPERKRIZE 4: FINAL CRISIS GRANTA MORRISONA

Sherlock, Watson a Sarah

Najvtipnejšia časť bola určite vtedy, keď mal ísť John so Sarah na rande do čínskeho cirkusu, ktorý mu odporučil Sherlock. Ten sa tam nakoniec aj objaví ako tretí nepozvaný člen. Musím povedať, že táto časť je moja najobľúbenejšia.

Ukážka mangy - rande
Zdroj: readcomiconline.to

Hodnotenie

Ako som hovorila aj v predchádzajúcej recenzii, kresba sa mi naozaj páči, pretože dodáva príbehu svoje čaro. Avšak v tomto diele ani toto čaro nepomohlo. Dej bol zdĺhavejší, bolo tu oveľa menej akčných scén, ktoré mi k tomu, aby som si tento diel obľúbila, chýbali. Odohralo sa tu viac zvratov ako v minulom diele, čo sa mi naozaj páčilo.
Keď ho porovnám k prvému dielu, určite bol slabší. Čítal sa mi to o niečo pomalšie a istý čas, musím sa priznať, som sa aj nudila. To sa mi v minulom diele nestalo. Ale aj tento mal niečo do seba. Sherlockove dedukčné schopnosti ma naozaj fascinujú. Takže áno, aj keď tento diel nebol taký dobrý ako prvý, určite sa ho oplatí prečítať. 
Koniec nás určite nechal v napätí, kto je totižto M. Ja osobne sa neviem dočkať až sa mi do rúk dostane tretí diel! (Kto však nemôže vydržať, určite odporúčam pozrieť seriál!)

7/10

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  TIP na seriál: Looking for Alaska - Zaujímavá miniséria, ktorá prekvapí!

Manga Sherlock sa dočkala pokračovania, čo na ňu poviete vy?

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Aktuálne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 22

KAPITOLA XXII Ráno sa nekonalo žiadne romantické prebudenie v Aaronovom objatí. A malo to jeden jediný dôvod. Druhá strana postele bola prázdna. Aaron tu nebol....
- Advertisement -