sobota, 10 apríla, 2021

Manchester City bol oslobodený od zákazu účasti v európskych súťažiach!

-

Manchester City bol oslobodený od zákazu

Tradičný anglický veľkoklub Manchester City bol oslobodený od zákazu hrať v európskych súťažiach. Tento trest účastníka Premier League postihol vo februári ako reakcia na určité finančné prešľapy. Verdikt Športového arbitrážneho súdu (CAS) pochopiteľne vyvolal vlnu odozvy. Vyhovuje fanúšikom či zverencom City a naopak negatívne sa k nemu vyjadrili tréneri konkurenčných tímov.

Manchester City bol oslobodený od zákazu
Zdroj: passionsoccer.com

Okrem zákazu aj mastná pokuta

-REKLAMA-

“Citizens” bol trest udelený kvôli vážnemu porušeniu finančných pravidiel a licenčných predpisov v rokoch 2012 až 2016. Skrátka, išlo o umelé navýšenie hodnoty sponzorských zmlúv, čo je v rozpore s pravidlom, ktoré hovorí, že tím na hráčov nesmie minúť viac peňazí, ako si sám zarobí. Podľa denníka Der Spiegel predstavitelia klubu dlhšie skrývali, že sponzorské kontrakty pochádzali rovno od majiteľov klubu. Manchester City bol na základe týchto podozrení vylúčený z pohárovej európy na 2 sezóny. Okrem toho si mal zlíznuť aj mastnú pokutu vo výške 30 miliónov eur.

Manažment tímu začal ihneď proti radikálnemu rozhodnutiu UEFA bojovať, nakoľko absencia v Lige Majstrov by znamenala obrovské finančné straty a tým pádom aj možné prepadnutie kvality kádru.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Frank Lampard končí na lavičke FC Chelsea! Kto ho nahradí?

-REKLAMA-

Toho sa však City už nemusí obávať. CAS v pondelok vyhovel ich odvolaniu a taktiež znížil pokutu z 30 miliónov (za nesprávne vyjednávanie) na 10 miliónov. Dôvodom má byť fakt, že sa obvinenia smerom k finančnému podvádzaniu nikdy poriadne nedokázali. Klub sa bránil, že informácie denníka Der Spiegel boli falošné.

Manchester City bol oslobodený od zákazu
Zdroj: thetelegraph.com

Guardiola: “Boli sme poškodení.”

Najpozitívnejšie slová mal, samozrejme, ihneď po ohlásení správy samotný tréner Manchestru City Pep Guardiola.

To, čo sme urobili, bolo správne. José a ostatní by mali vedieť, že sme boli poškodení. Ako som už mnohokrát povedal, ak by sme urobili niečo zlé, akceptovali by sme rozhodnutia UEFA a CAS, pretože sme urobili niečo zlé. Môžeme sa brániť. Máme právo sa brániť, ak veríme, že to, čo sme urobili, je správne.

José Mourinho, tréner Tottenhamu: “Hanebné rozhodnutie.”

Ak nie si vinný, nemal by si mať pokutu. Neviem, či je Manchester City vinný alebo nie, ale v každom prípade je to hanebné rozhodnutie.

Jürgen Klopp, tréner Liverpoolu: “Nebol to dobrý deň pre futbal.”

Z osobného hľadiska som šťastný, že Manchester City môže hrať v Lige majstrov nasledujúcu sezónu, pretože ak má o 12 zápasov menej, nevidím žiadnu šancu pre žiadne iné tímy v Premier League. Nikomu nechcem nič zlé, ale nemyslím si, že to bol dobrý deň pre futbal. Finančný Fair Play je dobrý nápad a je tu na ochranu tímov a konkurencie.

Napríklad taký bývalý asistent trénera a momentálny tréner Arsenalu Londýn, Mikel Arteta, sa priklonil k svojmu bývalému zamestnávateľovi so slovami, že City si v Lige Majstrov zaslúžia byť už len za svoje výkony na ihrisku. To, či je rozhodnutie CAS správne, už necháme na posúdenie každého z nás. No je isté, že Manchester City bude účastníkom európskych súťaží aj naďalej.

Zdroje: bbc.com, espn.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img