pondelok, 27 júna, 2022

Let´s talk about sex – Holíš sa pred sexom? Hejteri vs. priaznivci ochlpenia!

-

-REKLAMA-

Ochlpenie a “ideál krásy”

Vlasy na rôznych častiach tela rastú rôznou rýchlosťou. Legenda hovorí, že ochlpenie na intímnych partiách rastie najpomalšie. Podľa mňa, táto legenda vôbec nie je pravdivá a myslím si, že veľa žien mi dá za pravdu. Spoločnosť stále pokladá ochlpenie ženy za znak zanedbanej hygieny. Aj napriek tomu, že ochlpenie muža je pokladané za znak mužnosti a sily. Kde je v tom spravodlivosť? Mnoho ľudí si taktiež neuvedomuje, že každodenné holenie poškodzuje našu pokožku no aj napriek tomu je tento “ideál krásy” ženám stále podsúvaný. V dnešnej dobe si takmer každý človek upravuje svoje ochlpenie. Múdre prieskumy ukázali, že 60% mužov preferuje svoju partnerku bez ochlpenia.

Ochlpenie a prostriedky na odstránenie
Zdroj: esthederm.sk

Respondentka č. 1

Záleží ti na ochlpení muža pri sexe?

Nikdy som to moc neriešila. Pri sexe to ani nevnímam. Samozrejme nesmie to byť žiadny extrém, to už by som asi nezniesla.

Holíš sa pred sexom?

-REKLAMA-

Po 4 rokoch vzťahu už holenie neprispôsobujem sexu ale môjmu pohodliu a hygiene. S partnerom sme si vyjasnili čo nám vadí a čo nie.

Mala si už niekedy počas sexu väčšie ochlpenie ako inokedy? Ako si sa cítila?

Nikdy sa mi to nestalo. Doteraz som mala iba jedného sexuálneho partnera, ktorým je môj priateľ a ako som spomínala vyššie, ujasnili sme si hranice našej tolerantnosti voči ochlpeniu.

Myslíš si, že chlapom záleží na ochlpení ženy?

Myslím si, že je to individuálne. Určite sa nájdu jedinci, ktorým akýkoľvek náznak ochlpenia vadí. Taktiež si myslím, že to závisí aj do toho, či s dotyčným máte sex prvýkrát alebo ste spolu už dlhšie vo vzťahu. Na začiatku to stále riešite no po určitom čase vám to už nepríde ako veľký problém.

Let´s talk about sex - Holíš sa pred sexom? Hejteri vs. priaznivci ochlpenia
Zdroj: dran.webnoviny.sk

Respondent č. 2

Záleží ti na ochlpení ženy pri sexe?

-REKLAMA-

Nemôžem povedať že nie. Ak je mierne zarastená, som s tým úplne v pohode ale na druhú stranu, ak by mala mať tam dole “džungľu” asi by mi to už trochu vadilo.

Holíš sa pred sexom?

Snažím sa. Nie stále sa mi to podarí, ale maximálne tam mám len taký jemný porast.

Cítiš rozdiel v sexe (či už orálnym alebo normálnym) keď žena nie je úplne “na hladko”?

Vždy som mal ženu, ktorá bola buď úplne oholená, alebo jemne zarastená a akosi som to nikdy nejako neregistroval.

Myslíš si, že ženám záleží na ochlpení chlapov?

Myslím si, že u väčšiny žien áno. Neviem, alebo teda minimálne nepoznám žiadnu, ktorej by sa nejaký prales medzi nohami chlapa páčil. Mne osobne to príde nepríjemné a z časti aj nechutné.

Respondentka č. 3

Záleží ti na ochlpení muža pri sexe?

Čo sa týka intímnych partií, tak nejako to ani neriešim. Samozrejme nemôže to byť doslova extrém. Skôr by mi asi viac vadilo napríklad ochlpenie na chrbte. Mne sa osobne páčia mužské chrbty a vidieť na ňom takzvaný “kašmírový koberec” by som naozaj nechcela a to by mi už asi vadilo.

Let´s talk about sex - Holíš sa pred sexom? Hejteri vs. priaznivci ochlpenia
Zdroj: nivea.sk

Holíš sa pred sexom?

Áno. Pokiaľ viem, že v ten deň/noc sa bude diať niečo zaujímavé, vždy sa radšej oholím. Však pre istotu. No keď mám neočakávaný sex, nie som úplne oholená.

Mala si už niekedy počas sexu väčšie ochlpenie ako inokedy? Ako si sa cítila?

Ako som spomenula v predchádzajúcej otázke, stalo sa mi už, že sa v daný večer udiali veci až nečakane dobre a nabralo to veľmi perverzný smer. Nebola som vtedy pripravená na to že budem mať sex. Popravde ja sa pred sexom neholím kvôli chlapovi, kvôli tomu, čo si o mne pomyslí. Holím sa pre svoje vlastné pohodlie. Keď som pri sexe oholená, cítim sa viac atraktívne a tým pádom to určite vycíti aj partner.

Myslíš si, že chlapom záleží na ochlpení ženy?

Každý minca má dve strany a taktiež aj táto problematika. Sú chlapi, ktorým to vadí a chcú, aby ich partnerka bola bez chlpov ako novorodenec. Potom sú tú takí, ktorým to vôbec neprekáža a do určitej miery je im to jedno. Dokonca poznám aj pánov, ktorí to majú vyslovene radi, pretože im to naznačuje, že tá dotyčná žena už nie je mladé dievča a je vyspelá. V konečnom dôsledku si myslím, že na ochlpení ženy viac záleží samotným ženám ako ich partnerom.

Ochlpenie
Zdroj: helloclue.com

Respondent č. 4

Záleží ti na ochlpení ženy pri sexe?

V tomto som celkom tolerantný. Nejde mi ani o to, či je žena oholená ale skôr o to, či je upravená. Či sa v tomto smere o seba žena stará alebo to proste vôbec nerieši. Niektorým sexuálnym partnerkám, ktoré som mal by som paradoxne odporučil, aby sa neholili úplne na hladko. Tak predídu aj rôznym vyrážkam.

Holíš sa pred sexom?

Keďže mám rád pravidelný sex, nie je to už také jednoduché ako inokedy. Pokiaľ mám partnerku alebo stálu známosť na sex, neholím sa na intímnych miestach každý deň, ale vždy dodržiavam určitú mieru, ktorú to ochlpenie nemôže prekročiť. Pokiaľ ide o nejaký výnimočný večer, rande, party a podobne som vždy pripravený.

Ochlpenie
Zdroj: sarm.pluska.sk

Cítiš rozdiel v sexe (či už orálnym alebo normálnym) keď žena nie je úplne “na hladko”?

Nikdy som si žiadny zásadný rozdiel nevšimol. Keď som bol mladší bol som prekvapený, keď mala partnerka väčšie ochlpenie, ale momentálne mi to je jedno. Riadim sa mottom, že pokiaľ vyslovene niekomu vadí ochlpenie v intímnych partiách, je ešte nezrelý čo sa sexu týka.

Myslíš si, že ženám záleží na ochlpení chlapov?

Myslím si že sú ženy, ktoré chcú aby bol muž oholený ale vo všeobecnosti som sa nikdy nestretol s názorom, že to žene vyslovene vadilo. Väčšinou mali ľudia podobný názor ako ja. No hlavne si treba dávať pozor na hygienu, nech to nezachádza do extrémov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Majself vydáva najosobnejšiu vec z albumu Porcelán! O čom je skladba "Nebo je tu"?

Ochlpenie ako tajná zbraň?

V dobách antického grécka bolo ochlpenie intímnych partií pokladané za “ideál krásy” a naznačovalo to pohlavnú zrelosť. V dnešnej dobe mnoho ľudí rieši to, čo si o ňom pomyslia ostatní. Ženy sa necítia sebaisto keď nie sú počas sexu oholené, pretože si myslia, že to chlapi nemajú radi. A muži to pritom častokrát ani neriešia. Všetko je o komunikácií a o tom, ako sa človek cíti vo vlastnom tele. Veď predsa, to ochlpenie má nejakú funkciu, nemáme ho len tak aby nám sťažovalo život. Najdôležitejšou úlohou všeobecne ochlpenia je ochranná funkcia. No ochlpenie v intímnych partiách má aj ďalšiu zaujímavú úlohu. Udržiava v sebe vône a feromóny, ktorými lákame partnera ako včelu na med. Takže nehanbite sa pri sexe za svoje ochlpenie a buďte na seba hrdí. A používajte ochranu!

Let´s talk about sex - Holíš sa pred sexom? Hejteri vs. priaznivci ochlpenia
Zdroj: kamzakrasou.sk

A čo vy? Holíte sa pred sexom?

Ďalšie články z rubriky Let´s talk about sex nájdete tu.

Zdroj: diva.aktuality.sk
Zdroj titulného obrázka: kamzakrasou.sk

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img