Let´s talk about sex – Masturbácia ako liek a oslava dňa masturbácie!

-

Novinky

Deň masturbácie

Verejné prieskumy ukazujú, že muži masturbujú trikrát týždenne a ženy raz týždenne. Samozrejme keď prihliadneme na udalosti minulých rokov ako pandémia, lockdown a iné stresujúce udalosti, ľudia nemali čo robiť, tým pádom robili seba. Taktiež je vedecky dokázané, že muži, ktorí ejakulujú 21 a viackrát za mesiac, majú v porovnaní s inými mužmi asi o 30% nižšie riziko, že dostanú rakovinu prostaty. Nie každý to vie, ale dnes 28. mája sa oslavuje Deň masturbácie. Takže všetci si prosím vezmite svoju obľúbenú hračku, pustite si svoje obľúbené porno, navoďte „atmošku“ a patrične tento sviatok oslávte.

Let´s talk about sex - Masturbácia ako liek a oslava dňa masturbácie
Zdroj: healthline.com

Spraviť sa môžeš aj bez rúk

Vynikajúcou správou je, že na trhu je mnoho firiem ktoré ponúkajú „sexuálny wellness“. Tento pojem priniesla na Slovensko medzi prvými firma Satisfyer. Čo to vlastne znamená? Sexuálny wellness zahŕňa všetky sexuálne aktivity, pri ktorých sa dokážeme sústrediť nie len na fyzické potešenie, ale aj na našu myseľ, emócie a dušu. Satisfyer ponúka svojím zákazníkom sexuálny wellness v podobe rôznych sexuálnych hračiek pre jednotlivcov, ale aj pre páry. Zakladajú si na tom, že masturbácia neprináša so sebou iba potešenie, ale aj fyzické či duševné zdravie. A keďže dnešná moderná generácia je veľmi lenivá, na masturbáciu nemusíme používať už iba naše ruky, ale všetku robotu za nás urobí hračka.

Let´s talk about sex - Masturbácia ako liek a oslava dňa masturbácie
Zdroj: phallophilereviews.com

Respondentka č. 1

Ako často myslíš na sex?

Úprimne celkom často ale zase u mňa to záleží aj od toho, či mám partnera a či nie. Pokiaľ som vo vzťahu, tak je to určite častejšie, keďže mám v tej spojitosti aj nad kým premýšľať. Respektíve sa mi často stáva, že mi utekajú myšlienky na niečo, čo som zažila v posteli s priateľom, možno deň – dva predtým.

Kedy si prvýkrát masturbovala?

Prvýkrát to bolo možno keď som mala približne 15 rokov ale úspešné to teda nebolo (haha). Potom mi to nejako dlhšie trvalo, kým som naozaj prišla na to, čo a ako. Možno to bolo aj tým, že som sa v tejto oblasti nejako necítila komfortne sama so sebou a teda som na veľa vecí možno prišla trošku neskôr než ostatní.

Keď masturbuješ, pomáhaš si erotickými pomôckami alebo svojpomocne?

Keď som na to sama tak svojpomocne. K hračkám si ten vzťah vytváram trošku pomalšie a skôr ich používam len s partnerom.

Pomáha ti masturbácia na odbúravanie stresu?

Myslím, že do istej miery áno. Možno nie dlhodobo ale určite aspoň v danom momente sa cítim o niečo lepšie a zabúdam, že nejaký stres a problémy vôbec sú.

Let´s talk about sex - Masturbácia ako liek a oslava dňa masturbácie
Zdroj: thoughtcatalog.com

Stala sa ti niekedy nejaká funny príhoda pri masturbácii?

Neviem či je to zrovna funny príhoda, ale ako som už spomínala, na tieto veci som prichádzala pomalšie a keď sa mi prvýkrát podarilo spraviť sa, tak som bola celkom šokovaná z toho, čo sa dialo s mojím telom. Nevedela som úplne ako vyzerá ženský orgazmus, najmä teda keď masturbujem. Popravde som sa prvý krát zľakla, že čo sa deje. Teraz spätne keď na to pomyslím, tak sa na tom pobavím.

Respondent č. 2

Ako často myslíš na sex?

Toto je veľmi individuálne. Závisí to dosť od stresu, povinností a predovšetkým únave. Pokiaľ je všetko v poriadku a nič ma netrápi, je to niekoľkokrát do dňa. Veľa ovplyvnia aj vonkajšie impulzy ale keďže žijeme na Slovensku, kde máme nádherné ženy, myslím na sex často.

Kedy si prvýkrát masturboval?

Mám pocit, že to bolo okolo 10 roku môjho života. Neskôr sa moja zaujímavosť preorientovala z poznávania seba samého, na spoznávanie objektov, ktoré ma priťahovali.

Keď masturbuješ, pomáhaš si erotickými pomôckami alebo svojpomocne?

S pomôckami som si pomáhal hlavne keď som bol single. Tam to bolo aj o nejakom obohatení a celkovo aj o uvoľnení sexuálneho vzrušenia. Vo vzťahu je to skôr pragmatické. Pomáha mi to uvoľniť sa, zrelaxovať a možno aj udržať si moju preferovanú frekvenciu, ako často mám a potrebujem orgazmus.

Pomáha ti masturbácia na odbúravanie stresu?

Áno samozrejme. Spomínam si, že počas skúšok v škole, v ťažkých situáciách v práci a podobne sa tá intenzita zvyšuje. Hovorím skôr konkrétnejšie o samotnej masturbácii ako libidu a myslení na sex.

Stala sa ti niekedy nejaká funny príhoda pri masturbácii?

Okrem toho, že ma pristihla vlastná priateľka a celkom ťažko sa to vysvetľovalo, asi ani nie. Určite by sa našli aj nejaké vtipné myšlienky, keď som mal novú hračku a premýšľal ako sa s tým vlastne pracuje. Ale vždy to bolo skôr o subjektívnom humore, ktorý by nepochopil každý.

Masturbation
Zdroj: playcrazygame.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Let's talk about sex - Erotické múzeum a jeho skrytý potenciál!

Respondentka č. 3

Ako často myslíš na sex?

No, veľmi často. Hlavne keď som pod stresom alebo keď len tak ležím. Aj pri úplne obyčajných situáciách mi myšlienky smerujú k sexu.

Kedy si prvýkrát masturbovala?

Prvýkrát asi 4 roky dozadu. Reálne ma to nikdy predtým ani nenapadlo. Teraz si neviem predstaviť ako by som fungovala.

Keď masturbuješ, pomáhaš si erotickými pomôckami alebo svojpomocne?

Donedávna som sa robila svojpomocne alebo maximálne som si pomáhala sprchou, čo sa mi páčilo. Kamarátky nechápali, ako to dávam bez hračky a ja som zas nechápala ich (haha). Na narodeniny mi kúpili Satisfyer Number 2 Air Pulse Stimulator. Je to tlakový stimulátor na klitoris. Stal sa z neho môj najlepší kamarát.

Satisfyer Number 2
Zdroj: Romana Hanová

Pomáha ti masturbácia na odbúravanie stresu?

Áno neskutočne. Nie je nič lepšie. Vždy keď mám stres, tak sa idem spraviť. Nič mi nepomáha viac.

Stala sa ti niekedy nejaká funny príhoda pri masturbácii?

Keďže som študentka, tak žijem na byte s troma kamarátkami a vždy mi príde vtipná hlavne jedna situácia. Keď som v sprche a mám v pláne masturbovať, jedna z nich mi klope na dvere so slovami „Robíš sa? Potrebujem ísť na záchod.“

Masturbácia ako liek?

Krása masturbácie spočíva v tom, že dosiahnutím orgazmu sa nie len uvoľníme, ale aj spoznávame vlastné telo. Učíme sa, čo je pre naše telo intenzívnejšie a ako skôr dosiahnuť orgazmus. Dokonca používanie vibrátora sa ukázalo, ako najlepší spôsob na zvýšenie citlivosti klitorisu či žaluďu. Masturbácia má účinky aj na kvalitu spánku či dokonca na starnutie. Dosiahnutie orgazmu je najprirodzenejší liek, ktorý nášmu telu vieme poskytnúť. Preto doprajte svojmu telu čo najviac orgazmov a ono sa vám raz odvďačí. Nemasturbujte ale prosím vás niekde vo vlaku, kde by to iní ľudia mohli zle pochopiť (haha). A vždy používajte ochranu!

Let´s talk about sex - Masturbácia ako liek a oslava dňa masturbácie
Zdroj: psychologytoday.com

Ako často myslíte na sex a masturbujete vy?

Ďalšie články z rubriky Let´s talk about sex nájdete tu.

Zdroj: satisfyer.com
Zdroj titulného obrázka:psychologytoday.com

Ďalšie novinky

Populárne