Let’s talk about sex – Erotické múzeum a jeho skrytý potenciál!

Na svete je plno rôznych múzei, nechýba ani to erotické.

-

Novinky

Erotické múzeum ako pamiatka Barcelony

Na začiatku augusta sme s kamarátkami navštívili krásnu slnečnú Barcelonu. Hlavným cieľom, s ktorým sme tam išli boli párty. No keď už sme boli v takej veľkej metropole, chceli sme navštíviť aj nejaké pamiatky a múzeá. Videli sme Sagradu Familiu a ďalšie stavby od známeho architekta a umelca Antoni Gaudího. Najviac sme sa ale tešili do jedného konkrétneho múzea. V Barcelone na ulici La Rambla sa nachádza veľmi zaujímavé erotické múzeum – Museum de l´Erótica.

Museum de l´Erótica

Toto jedinečné múzeum v španielsku ponúka rozsiahlu historicko-kultúrnu zbierku vplyvu erotiky na človeka od počiatku vekov. V múzeu sa nachádza mnoho miestností s rôznymi sexuálnymi témami, ako napríklad BDSM, Kama-Sutra, história vibrátorov či dokonca sexuálne rekordy. Nie nadarmo sa toto múzeum nachádza v Barcelone, jednom z najkrajších a najerotickejších miest na svete. Jeho sexuálna rozmanitosť a tolerancia z neho robia mesto, s jedinečnou erotickou históriou.

Erotické múzeum
Zdroj: shbarcelona.com

Chinatown vs. La Rambla

Ani umiestnenie múzea na ulici La Rambla nie je žiadna náhoda. La Rambla je najrušnejšia historická promenáda v meste. Táto známa ulica mala ale aj veľmi veľké kultúrne a erotické postavenie za čias Kráľa Alfonsa XIII. V tom čase bola La Rambla a jej blízke menšie uličky rozdelené na dve časti. Chinatown a La Rambla. V Chinatowne sa nachádzali „domy neresti“ alebo teda bordely, viac dostupnejšie pre nižšiu vrstvu obyvateľstva. No miestnym prostitútkam sa nepáčil prístup, s akým s nimi zaobchádzali. Preto utekali na La Ramblu, kde bolo takých podnikov menej, no boli oveľa kontroverznejšie. Hlavne kvôli tomu, že tam chodili rôzny vojvodovia a ľudia z vyšších sociálnych vrstiev, ktorý nemohli byť videní v takej spoločnosti.

Let´s talk about sex - Erotické múzeum a jeho skrytý potenciál
Zdroj: turystyka.wp.pl

Dnešný článok bude trošičku iný ako ostatné z rubriky Let’s talk about sex. V tomto článku bude totiž iba jeden respondent. A tým nebude nik iný ako zástupkyňa majiteľa Musea de   l´Erótica.

Čo bolo hlavným dôvodom na otvorenie erotického múzea?

Súčasný majiteľ prebral erotické múzeum pred skoro 28 rokmi. Je z Dánska a podobné múzeum otvoril taktiež aj vo Veľkej Británii. Koncept erotického múzea ako takého ale existoval dávno pred ním a vlastnilo ho mnoho iných majiteľov. Každý z nich mal ale jednu vec spoločnú. Všetci sa pohybovali v sexuálnom priemysle.

Hlavným dôvodom otvorenia bolo pomôcť vzdelávať ľudí v sexuálnej oblasti a otvoriť im myseľ pre nové sexuálne praktiky. Naše múzeum sa snaží rozoberať mnohé tabuizované témy a vysvetľovať ich verejnosti. V minulosti taktiež mnoho z týchto tém bolo pokladaných za „normálne“ (ak sa niekto odváži povedať čo je normálne).

Viete, koľko ľudí navštívi vaše múzeum každý deň?

Máme okolo 400 až 600 návštevníkov denne cez leto. Tento rok dokonca dovŕšime číslo 100 000 návštevníkov. Väčšina z nich má viac ako 30 rokov. Pracujeme ale na tom, aby sa naše posolstvo dostalo aj k mladším ľuďom a chceme spolupracovať s univerzitami a pomáhať v edukácii mladých. Chceme dosiahnuť to, aby sa nebáli rozprávať o akýchkoľvek sexuálnych témach či problémoch.

Videla som vo vašom erotic obchode veľa produktov od značky Satisfyer. Sú to len vaše preferencie alebo vidíte v ich produktoch istú víziu?

Satisfyer je pre nás veľmi dôležitou značkou. Ľudia, ktorý navštívia naše múzeum dostanú hneď pri kúpe lístka aj 10% zľavu do nášho erotického obchodu. Mnohokrát sú práve títo ľudia prvýkrát v erotickom obchode za svoj život a chápeme, že vybrať si tú správnu hračku môže byť pre nich ťažké. Preto máme vynikajúcich pracovníkov, ktorí pomôžu s každou dilemou akú zákazník môže mať. Taktiež produkty od Satisfyeru sú vynikajúcou voľbou ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Toto je vôbec najsledovanejšie video na TikToku! Má viac ako 2 miliardy videní!
Satisfyer
Zdroj: presseportal.de

Ktorá časť múzea je vašou najobľúbenejšou?

Myslím si, že najzaujímavejšou miestnosťou v celom múzeu je „black room“ alebo čierna izba, kde sa premieta na plátne video vytvorené v Barcelone. Ukazuje prvé španielske porno, ktoré bolo schválené vtedajším španielskym kráľom.

Let´s talk about sex - Erotické múzeum a jeho skrytý potenciál
Zdroj: erotica-museum.com

Bordelové peniaze ako platidlo

Strávili sme v múzeu asi 2 hodiny a to to múzeum nebolo vôbec veľké. Pokým sme si ale všetko dôkladne preštudovali, zabralo nám to nejaký ten čas. Neviem si však vybrať, čo sa mi páčilo najviac. Veľmi ma ale zaujali mince, akými platili prostitútkam v Pompeiách pred viac ako 2000 rokmi. Volali sa Spintriae alebo bordelové mince. Bolo vyrobených 15 rôznych druhov a každá z nich mala na jednej strane číselnú hodnotu a na druhej určitú sexuálnu polohu. Hlavným cieľom tohto platidla bolo predísť nedorozumeniam v komunikácii medzi klientom a prostitútkou. V podstate klient zaplatil prostitútke mincou s tou sexuálnou polohou, ktorú s ňou chcel praktizovať. Podotýkam, že v románskej dobe bola prostitúcia legálna a dokonca museli ženy, ktoré toto povolanie vykonávali, odvádzať daň.

Spintriae
Zdroj: worthpoint.com

Zázrační psychológovia

Vedeli ste, že vo Viktoriánskej ére existovali „psychológovia“ ktorý liečili vydaté ženy tým, že ich chceli doviesť ku orgazmu? Používali na to svoje naolejované prsty alebo orálne schopnosti. Onedlho na to začala výroba takzvaných „sex machines“. Boli to stoličky so zabudovaným vibrátorom a podobné vymoženosti, ktoré pomáhali priviesť ženu k orgazmu. Taktiež ma zaujalo, že zväzovanie, škrtenie a iné praktiky BDSM neboli pokladané za fetiš alebo za masochistickú chorobu. Dokonca bolo mnoho skupín ľudí, ktoré sa stretávali raz za týždeň, aby sa navzájom zväzovali, bičovali a spoločne „relaxovali“.

Let´s talk about sex - Erotické múzeum a jeho skrytý potenciál
Zdroj: Eliška Hulová

Španieli, sex a štatistiky

Španieli sú známi svojím temperamentom a vášňou. Hnedá, karamelová pokožka, latino hudba, flamenco a oheň v očiach. Aké by to bolo mať v posteli španiela/ku? A aký sexuálny život majú španieli? 73% z nich povedalo, že majú sex aspoň raz za týždeň. Ich predohra trvá približne 17,7 minúty a samotný sex trvá 15,2 minúty. 23% ľudí priznalo, že by chceli mať sex s viac ako jedným človekom. Pre 47% španielov je prvoradá komunikácia v partnerskom a sexuálnom živote.

Let´s talk about sex - Erotické múzeum a jeho skrytý potenciál
Zdroj: whatsdannydoing.com

Myslím si, že veľa ľudí si raz za čas povie, že by chceli mať španiela/ku v posteli, no niekedy to nie je o tom, z kade človek je, ale o tom, čo má v sebe. Ak má v sebe vášeň a oheň, stačí ak si k sexu pustíte nejaké to latino a hneď budete mať pocit exotiky. Samozrejme hlavne s ochranou!

Zaujalo vás erotické múzeum? Išli by ste sa doňho pozrieť?

Ďalšie články z rubriky Let’s talk about sex nájdete tu.

Zdroj: erotica-museum.com
Zdroj titulného obrázka: shbarcelona.com

Ďalšie novinky

Populárne