sobota, 10 apríla, 2021

Knižné tipy: Kozmická láska, 4-hodinový pracovný týždeň a ďalšie!

-

Knižné tipy: Kozmická láska, 4-hodinový pracovný týždeň a ďalšie!

V rubrike Knižné tipy vám prinesieme pestrú zmes príbehov a inšpirácie od rôznych autorov. Mesiac knihy sa síce pomaly chýli ku koncu, no za uplynulý rok sme mali väčšina z nás času na čítanie viac než dosť. Poďme sa teda pozrieť na niektoré knihy, ktoré by vám mohli spríjemniť ešte stále pretrvávajúcu pandémiu.

Tim Ferris: The 4-Hour Work Week

4 hour workweek
Zdroj: clarkkegley.com

-REKLAMA-

Americký podnikateľ a dizajnér životného štýlu Novodobého boháča Tim Ferris napísal len zopár kníh, no všetky sa stali bestsellermi. 4-hodinový pracovný týždeň je jeho prvotina z roku 2007. Kniha je plná nápadov a praktických návodov na to, ako odísť z práce, ktorá vás nenapĺňa a chytiť svoj život pevne do rúk. Okrem tipov a trikov, ako žiť svoj život snov, je kniha plná skutočných príbehov ľudí, ktorých už nebavilo čakať na piatok. Najlepšie na tomto diele je to, že nejde len o “motivačné kecy”, ale o reálne skúsenosti zo života (nielen) autora.

Monika Jakubeczová: Kozmická láska

kozmická láska
Zdroj: martinus.sk

Slovenská autorka Monika Jakubeczová svoj román Kozmická láska prezentuje ako učebnicu zaobalenú do príbehu. Ide o príbeh dvoch spriaznených duší (Pete a Kamiel) žijúcich vo vesmíre, ktoré osud rozdelí a na to, aby sa našli, si budú musieť odžiť niekoľko životov na Zemi.

Brad Stone: Uber a AIRBNB menia svet

-REKLAMA-

uber a airbnb
Zdroj: martinus.sk

Dve spoločnosti, ktoré navždy zmenili Silicon Valley a svet. Novinár Brad Stone absolvoval desiatky až stovky rozhovorov so zakladateľmi aj zamestnancami firiem Uber a AIRBNB. Na základe týchto rozhovorov potom napísal túto knihu. V nej okrem porovnávania dvoch totálne odlišných firemných kultúr píše aj o tom, aký významný dopad majú tieto dve spoločnosti na svetovú ekonomiku a pracovný trh. Stone taktiež porovnáva prístup nekompromisného Travisa Kallanicka z Uberu a priateľského Briana Cheskyho z AIRBNB.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia série: Selekcia, Elita, Prvá

Miroslav Detko: Átman

átman
Zdroj: martinus.sk

Významom slova Átman je duša, duchovná podstata človeka. Slovenský autor Miroslav Detko v románe s rovnomenným názvom ponúka dva pútavé prelínajúce príbehy. Na jednej strane tu máme 20-ročného Gomfréna, ktorý utečie z domu, aby sa stal uznávaným umelcom. Na strane druhej je Lilian – stará žena umierajúca na rakovinu. Akým spôsobom sa tieto dva príbehy prepoja?

Angie Thomas: On the come up

on the come up
Zdroj: amazon.co.uk

Autorku Angie Thomas v roku 2017 preslávil jej prvý román THUG: The Hate You Give. Jej ďalším dielom v roku 2019 bol román On the come up. Román je príbehom 16-ročnej Bri, ktorá sa chce stať úspešnou raperkou a pomôcť tak svojej mame, ktorá prišla o prácu. Jej otec bol uznávaným raperom a ona sa rozhodne ísť v jeho stopách. Tento dej sa odohráva v drsnej americkej štvrti.

Napoleon Hill: Mysli a zbohatni

mysli a zbohatni
Zdroj: martinus.sk

Napoleon Hill je považovaný za priekopníka v oblasti motivačnej literatúry a filozofie úspechu. Svoju knihu Think and Grow Rich vydal už v roku 1937, no mnohí motivátori (a samozrejme bohužiaľ aj pseudo-motivátori) z nej čerpajú dodnes. Hill na knihe pracoval 20 rokov, počas ktorých sa zhováral s velikánmi 20. storočia (akými napr. boli Henry Ford, Theodore Roosevelt či John Rockefeller) a následne analyzoval ich vzorce správania a myslenia, ktoré im pomohli uspieť.

Derek Sivers: Čokoľvek chcete

čokolvek chcete
Zdroj: misoduchon.com

Americký hudobník a podnikateľ Derek Sivers má za sebou skutočne pozoruhodný príbeh. Založil totiž jednu z najväčších hudobných spoločností so 100 miliónovým obratom. Pôvodná myšlienka projektu CD Baby však bola celkom iná. Najskôr išlo zo strany Dereka len o to, aby pomohol pár svojim priateľom. Ako však jeho počet klientov rástol, rast jeho e-shopu sa mu “vymkol spod kontroly”. V tejto tenkej knižke tak ponúka 40 lekcií o novom type podnikania, ktoré sa naučil.

Aké knižné tipy by ste nám odporučili vy? Podeľte sa s nami v komentároch a inšpirujte nás!

Zdroj:Martinus, Tim Ferris Blog
Zdroj titulného obrázka: amazon.com; amazon.co.uk; miroslavdetko.sk; 123freevectors.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img