Kei Nishikori pozitívne testovaný na COVID-19! Zúčastní sa turnaja?

-

Novinky

Kei Nishikori pozitívne testovaný?

Tenis. Hra, ktorá sa stala pre mnohé krajiny absolútne nevyhnutnou. Tento šport vznikol v roku 1873, kedy si ho dal patentovať major anglickej armády Walter Clopton Wingfield, pričom najskôr niesla názov spharistike. Ľudia si túto hru ihneď zamilovali, športovci sa mohli predviesť v plnej kráse, čo dokážu s raketou a taktiež táto hra bola príjemná pre divákov. Počas rokov sa tenis menil a vyvíjal až do dnešnej podoby.

Dnes už neexistuje na veľkých turnajoch zle vyhlásený Out, keďže tieto kurty obsahujú technológiu s názvom Hawkeye. Ale v tomto roku sa regulárna sezóna nemohla konať kvôli vírusu COVID-19. Na tento vírus boli pozitívne testovaní tenisti ako Novak Djokovic a mnoho ďalších. Medzi túto skupinku sa po novom pridáva aj Kei Nishikori.

novak djokovic
Zdroj: sportshdwallpapers.com

Pozitívny test

Kei Nishikori oznámil svoj pozitívny test na COVID-19 vo včerajších večerných hodinách. Tenista bol testovaný na vírus kvôli faktu, že onedlho začína turnaj Cincinnati Masters a o dva týždne milovaný turnaj pre hráčov tvrdej plochy – US Open. Kei bol testovaný v slnečnom štáte Florida a po následnom zistení výsledkov ohlásil, že sa necíti zle a podstúpi druhý test v piatok. Avšak kvôli pozitívnemu testu sa  neukáže na turnaji Cincinnati Masters, ktorý sa stal pre najväčšie legendy tenisu domovom. To, že či sa Kei Nishikori ukáže na turnaji US Open, je ešte neznáme. Samotná účasť bude z hľadiska TOP 30 ATP hráčov veľmi nízka, keďže turnaj predostrel regulácie, ktoré neboli vyhovujúce pre hráčov a ich organizačný tím.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Bratia Žampovci privítali nového generálneho partnera s príchodom olympijskej sezóny!

Tieto regulácie sa držali striktného testovania a karantény pred a po samotnom turnaji v dĺžke dva týždne. To by znamenalo, že hráči by museli ku koncu držať karanténu v USA 4 týždne, čo si nemôžu dovoliť kvôli sponzoringu a osobným životom. Možno práve kvôli tomuto faktu sa dočkáme tento rok výhercu grandslamového titulu, ktorého by sme ani v sne netipovali.

Kei Nishikori
Kei Nishikori. Zdroj: Tennisworldusa.com

Myslíte si, že sa Kei Nishikori zúčastní US Open?

Ďalšie novinky

Populárne