sobota, 10 apríla, 2021

Nový Hyundai IONIQ 5 sa teší veľkému záujmu na európskom trhu

-

Hyundai IONIQ oslavuje popularitu medzi európskymi zákazníkmi

Nový elektrický model Hyundai IONIQ 5 sa ukázal na svetovej premiére len pred krátkym časom a už láme rekordy. Od premiéry, ktorá sa uskutočnila len minulý týždeň 23. februára, sa kórejský výrobca stretáva s enormným záujmom zo strany svojich európskych zákazníkov a podľa všetkého sa tento trend ani tak skoro neskončí.

Podľa informácií automobilky vyjadrilo len krátko po prezentácii nového IONIQ 5, o model vyjadrilo záujem viac než 236 000 zákazníkov. Tu však podľa všetkého záujem zákazníkov neutícha a dá sa predpokladať ešte ďaleko vyššie číslo.

-REKLAMA-

 

Viac než jasný záujem európskych klientov potvrdzuje aj fakt, že krátko po odhalení bola ihneď vypredaná limitovaná edícia modelu IONIQ nesúca názov Project 45. Počet predplatených rezervácií dosiahol len v priebehu prvých 24 hodín cez 3000 vozidiel, čím sa bol záujem takmer trojnásobný.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Firma G-POWER zobrala do rúk M5 Competition, aký je výsledok?

Ošiaľ na sociálnych sieťach

S veľkým ošiaľom sa nový model IONIQ 5 z dielne Hyundai stretol aj na samotných sociálnych sieťach, kde bol veľkým predmetom diskusií. Rastúci záujem zo strany zákazníkov potvrdil aj samotný výrobca, podľa ktorého rapídne narástla návštevnosť webových stránok automobilky. Z hľadiska úspešnosti ide údajne o najúspešnejší štart nového modelu značky Hyundai. Prvenstvo v úspešnosti si do dnešného dňa držal obľúbený SUV model Tucson v roku 2020.

Pokiaľ ide o samotný model, tak ide o prvý model, ktorý je vytvorený na úplne novej špecializovanej architektúre spoločnosti Hyundai Motor Group. Ide o nové batériové elektrické vozidlá, ktoré nesú názov Electric Global Modular Platforme, v skratke taktiež “E-GMP.”

Hyundai Ioniq 5
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h v priebehu 5.3 sekundy | Zdroj: hyundai.sk

Okrem toho ide o vôbec prvý model v rade značky IONIQ, ktorý ponúka úplne novú definíciu lifestylu z hľadiska elektrickej mobility. Automobilka chce svoj nový elektromobil definovať ako vozidla, ktoré si potrpí na udržateľných a inovatívnych technológiách. Motom je nielen využitie ekologických materiálov, ale taktiež unikátne spracovanie interiérového dizajnu. Samozrejmosť je aj ultrarýchle nabíjanie či funkcia Vehicle-to-Load.

Buďte stále nabití

Technológia Vehicle-to-Load predstavuje štandard, ktorý IONIQ 5 ponúkne ako spôsob dostupnosti elektrických zariadení. Vďaka V2L zásuvkám si budete môcť nabiť hociktoré zariadenie, ako napríklad elektrický bicykel, skúter či ďalšie vybavenie. Tejto novinke sa určite potešia taktiež zákazníci, ktorí chodia radi do prírody kempovať, no nechce sa im vláčiť power banka.

Hyundai Ioniq 5
Model sľubuje nabitie na z 10 na 80% v priebehu len 18 minút | Zdroj: hyundai.sk

Exkluzívna limitovaná verzia modelu IONIQ 5 bude samozrejme dodáva v Európe zákazníkom ako prvý model. Vo svojej výbave prinesie tie najinovatívnejšie a najpútavejšie prvky nového modelu. Medzi nimi nájdeme aj zaujímavé spracovanie strechy, ktorá bude fungovať na solárnym princípe či 20-palcové disky z ľahkej zliatiny. Prvé vozidlá by mali byť zákazníkom dodané v priebehu druhého štvrťroka 2021.

Čo hovoríte na nový model Hyundai IONIQ 5 vy? My sa už nevieme dočkať, keď budeme mať možnosť príležitosť vyskúšať si ho.

Zdroj: TS Hyundai

-REKLAMA-
Viliam Šuška
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img