sobota, 10 apríla, 2021

Bucket list: Zoznam vecí, ktoré by mal človek urobiť aspoň raz za život!

-

Bucket list: Zoznam vecí, ktoré by mal človek urobiť aspoň raz za život!

Morgan Freeman a Jack Nicholson vo filme The Bucket list (2007) hrajú dvoch smrteľne chorých starších pánov. Milionár Edward a automechanik Carter sa na onkológii zblížia a rozhodnú sa spísať zoznam vecí, ktoré musia spolu stihnúť skôr, než sa im zastaví tep. Edward má peniaze, Carter zase kopu nesplnených snov. Dvaja starci sa tak (doslova) vykašlú na rakovinu a vydajú sa na bláznivú cestu, počas ktorej chcú žiť naplno až do poslednej chvíle.

Zdroj: 24reel.com

-REKLAMA-

Film The Bucket List môže byť inšpiráciou pre mnohých z nás, aby sme žili naplno a to aj bez toho, aby nás k tomu prinútila hraničná životná situácia. Mnoho blogerov uverejňuje na svojich blogoch a sociálnych sieťach dlhé zoznamy toho, čo všetko by chceli vo svojom živote zažiť, vidieť, počuť či ochutnať. V tomto článku sa pokúsime inšpirovať vás k tomu, aby ste si vytvorili svoj vlastný Bucket list.

Vyskúšajte si extrémne športy!

Nemusíte byť práve adrenalínový závislák či odvážlivec bez zábran na to, aby ste si skočili z lietadla či z mosta. Extrémne športy ako Bungee Jumping, Skydiving, Freediving (potápanie bez výstroje), Parkour, horolezectvo či Caving (objavovanie jaskýň) sú zážitkami na celý život.

Radšej precestovať menej krajín ako žiadnu…

-REKLAMA-

Zdroj: megantandonmiler.blogspot.com

Napriek tomu, že existujú ľudia ako Martin Navrátil z Travelistanu, ktorý navštívil vyše 180 krajín (niektoré dokonca viackrát), ak nie je vašou prioritou cestovanie, je pravdepodobné, že celý svet obehnúť nestihnete. Spíšte si však zoznam tých krajín či kontinentov, ktoré vás najviac priťahujú a postupne ich jednu po druhej navštevujte. Láka vás exotika, zamrznuté sibírske stepi, odľahlé ostrovy či nehostinná Sahara? Môžete navštíviť akékoľvek miesto na Zemi, tak smelo do toho! Dôležité je začať. Kam vyrazíte najbližšie?

Rodina a blízki priatelia nadovšetko

Zdroj: psiloveyou.xyz

Mnoho ľudí na smrteľnej posteli najviac ľutuje práve to, že nevenovali dostatok úsilia, času a energie svojim vzťahom. Preto trávme viac času so svojimi blízkymi, na ktorých nám záleží. Plánujme si spoločné aktivity a zaujímajme sa jeden o druhého. Jednou z najzaujímavejších vecí, ktorú ľudia uvádzajú vo svojich Bucket listoch, je prítomnosť otca pri pôrode. Údajne je to jeden z najkrajších pocitov v živote človeka.

Buďte spontánni!

Zdroj: wallpapercave.com

Všetci dobre vieme, že tie najlepšie spomienky máme práve z momentov a udalostí, ktoré sme si neplánovali. Nečakaná nočná jazda autom s priateľmi, spontánny víkend v zahraničí, dobrovoľníctvo či nahrávanie svojej vlastnej pesničky v štúdiu. Možností je veľa. Stačí popustiť uzdu fantázií a nebáť sa na chvíľku “stratiť pôdu pod nohami”.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  The Weeknd a Kendrick Lamar zažalovaní kvôli soundtracku z Black Panthera

Cudzinec v lietadle

Zdroj:imdb.com

Nebojte sa dať do reči s cudzincami vo vlaku, lietadle či na ulici. Ten playlist na Spotify ste už aj tak počuli niekoľkokrát. Mať známych v zahraničí je vždy obrovská výhoda. Navyše vás každý človek môže obohatiť svojou jedinečnou perspektívou na život. Ten cudzinec sediaci oproti vám môže byť niekto, kto vám nevedomky počas rozhovoru zmení život.

Informácie sú naše “stepping stones”

Zdroj: google.com

V dnešnej dobe sú nám informácie o všemožných témach dostupné vďaka Googlu v takej miere, ako ešte nikdy predtým v celej histórii ľudstva. Či už vás zaujíma podnikanie, fotografovanie, história, psychológia, jazyky, hudba alebo ekológia. Na internete (resp. v aplikáciách) nájdete obrovské množstvo obsahu (audioknihy, podcasty, videá). V dnešnej dobe máme zadarmo takmer neobmedzený prístup k informáciám. Využime to. Jediná myšlienka z toho množstva informácií v nás môže zapáliť vášeň a nadšenie.

Bucket list: Nebojte sa snívať vo veľkom!

Všetko má svoj príbeh a my všetci máme svoj príbeh. Aký bude na konci ten váš? Niektorí z nás majú veľké sny. Iní sa zase radi nechávajú voľne unášať prúdom života a prijímajú s radosťou to, čo im prinesie. Je však všeobecne známe, že pokiaľ si svoje sny a ciele niekam napíšeme, je pravdepodobnosť, že ich splníme oveľa vyššia. Zámerne sme v tomto článku neuviedli príliš veľa konkrétnych tipov, pretože každý človek má iné túžby a očakávania od života, a preto je každý bucket list jedinečný.

Máte aj vy svoj Bucket list? Aký je váš najväčší sen? Podeľte sa oň s nami v komentároch!

Zdroje: Youtube24reel.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img