Hokejová dvadsiatka vstúpila do MS juniorov tesnou prehrou s USA!

-

Hokejová dvadsiatka vstúpila do turnaja zápasom s USA

Naša hokejová dvadsiatka vstúpila do turnaja dnes v skorých ranných hodinách nášho času. Ich súperom boli obávané Spojené štáty americké, ktoré sú zároveň úradujúcimi juniorskými majstrami sveta. Pred našimi mladíkmi bola tak neľahká skúška hneď v úvode turnaja.

Hokejový súboj
Zdroj: iihf.com

Nevyužité presilovky a vylúčenia, ktoré viedli ku gólom súpera

Hokej je ako každý iný šport nevyspytateľný. Možno práve preto to v úplnom úvode zápasu vyzeralo tak, že favoritom tohto stretnutia budú naši hokejisti. Dopomohli k tomu aj skoré americké vylúčenia, ktoré nám poskytli dve početné prevahy. Napriek nim a viacerým strelám na bránu súpera sa nám úvodný gól stretnutia vstreliť nepodarilo.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  LaLiga: Madridské derby ovládol Biely balet!

Ten strelili Američania, keď sa na našej trestnej lavici stretli Maxim Štrbák a Šimon Nemec. Ich potenciálny rozhovor na lavici hanby netrval dlhšie ako 10 sekúnd. Najskôr vyhnal Štrbáka Matthew Michael Knies, a neskôr využil výhodu o jedného hráča Matthew Samoskevich. Do kabín sme tak odchádzali za nepriaznivého stavu 0:2.

Američania sa radujú z gólu

Naša hokejová dvadsiatka ako na americkom kolotoči

Pár sekúnd pred koncom prvej tretiny sme dostali možnosť početnej prevahy. V úvode tej druhej nám z nej zostávalo 116 sekúnd. Výhodu o jedného hráča sme však nezužitkovali a Maxim Štrbák bol následne poslaný na trestnú lavicu po druhýkrát v zápase. Tentoraz sa nám podarilo zvládnuť hru v oslabení a v obrovskom tlaku súpera neinkasovať tretí gól.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Vianočný športový program: Na čo sa môžeme počas sviatkov tešiť?

Napriek tomu sme gól na 0:3 obdržali približne 7 minút pred koncom druhej tretiny. Tlak Američanov bol naozaj obrovský a puk do našej bránky dotlačil Landon Slaggert. Bohužiaľ, sme z hry v druhej tretine veľa nemali. Jediné čo naši hokejisti mohli spraviť, bolo zaplatiť súperovi pár drobných za kolotoč v obrannom pásme. Do našej jedinej výraznejšej šance sa dostal Juraj Slafkovský, ale opečiatkoval iba žrď.

americký brankár

V závere sme súperovi dýchali na chrbát

Iskierku nádeje nám do hry priniesol svojim gólom Martin Chromiak. Ten skóroval v presilovej hre 4 na 3, ktorá vznikla vďaka roztržke tesne pred koncom druhej tretiny. Pár sekúnd sme sa tešili aj z kontaktného gólu. Ten ale padol v rozpore s pravidlami a preto neplatil.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Američania získali bronz a Nemci odchádzajú naprázdno!

Na druhý pokus sa nám to už podarilo. Úspešným strelcom bol opäť Martin Chromiak, ktorý upravil necelé 3 minúty pred koncom skóre na 2:3. Toto skóre bolo zároveň konečným. Aj keď sme v závere hrali v šestici bez brankára, vyrovnávajúci gól sa nám vstreliť nepodarilo. Odhliadnuc od druhej tretiny však podali naši mladíci veľmi sympatický výkon a nám nezostáva nič iné, len im v ďalšom priebehu turnaja držať palce.

Hokejová dvadsiatka: súboj hráčov o puk

V ostatných zápasoch si pomeralo sily Fínsko s Nemeckom, pričom Suomi porazili súpera 3:1. Tri korunky zo Švédska zdolali súpera z Ruska rozdielom skóre 6:3. No a na záver rovnakým výsledkom skončil aj zápas Kanady, ktorá si poradila s našimi susedmi z Českej republiky.

V ďalšom zápase sa naši juniori postavia Trom korunkám. Zápas so Švédskom môžete sledovať zajtra od 3:30.

Zdroj: flashscore.sk
Zdroj titulného obrázka: iihf.com