Hokejista St. Louis Blues skolaboval počas zápasu!

Hokejista St. Louis Blues skolaboval počas zápasu

Hokej je neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Buď sa o jeho novinkách dozvedáme v nočnom vysielaní novín alebo z denníkov. Tento šport sa nám taktiež stáva počas Májového mesiaca menšou slovenskou hrdosťou. Tento šport si ale taktiež vypýta na človeku určitú daň. Napríklad Marián Hossa, hokejista, ktorý začínal v Trenčíne a dotiahol to až do tímu Chicago Blackhawks musel s týmto športom skončiť, kvôli kožným problémom, ktoré mu zapríčinovali nepekné situácie ako v osobnom tak kariérnom živote. Táto daň, ktorá už človeku dáva prvé varovné signály, že už telo nestíha a slabne sa vyskytuje u mnoho starších hokejistoch. A práve tým bol aj Jay Bouwmeester, ktorý reprezentuje tím St. Louis Blues.

Marián Hossa
Marián Hossa. Zdroj: Sport.sk

Kolaps počas zápasu

Ostrieľaný veterán Jay Bouwmeester, ktorý momentálne reprezentuje tím St. Louis Blues skolaboval na lavičke tímu počas druhej polovice prvej tretiny. Hráči tímu ihneď zalarmovali tím, pričom doktori boli na scéne do minúty. Podľa dostupných informácii 36 ročný obranca zažil srdcovú epizódu, ale vďaka rýchlej pomoci zdravotníkov bol jeho stav stabilizovaný, pričom v sanitku vykazoval známky normálneho mozgového fungovania a taktiež vedel hýbať všetkými končatinami. K samotnej situácii vydala stanovisko aj organizácia NHL

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Novinka v NHL mení celé novodobé sledovanie hokeja! O čom je reč?

„Zápas medzi St. Louis Blues a Anaheim Ducks bol odložený z dôvodu pohotovostného zásahu v 12:10 minúte zápasu. Náhradný termín zápasu bude stanovený v blízkom čase.“

Jay Bouwmeester patrí medzi najskúsenejších obrancov v NHL. V minulosti reprezentoval dresy tímov Florida Panthers, Calgary Flames, posledných 8 rokov ale reprezentuje dres tímu St Louis Blues. V momentálnej sezóne si vyslúžil jeden gól a 8 asistencii. Celkovo počas svojej kariéry v NHL odohral 1241 zápasov, pričom svoju najproduktívnejšiu sezónu zažíval v rokoch 2005/6, kedy v 82 zápasoch dokázal v základnej časti streliť 5 gólov a 41 asistencii. Podľa všetkého aj Jay odloží brusle a bude sa sústreďovať na svoje zdravie. Zatiaľ ale môžeme iba dúfať, že po tejto udalosti mu neostanú žiadne dlhotrvajúce zdravotné následky, ktoré by mu nedovoľovali žiť každodenný život.