Akčné Gran Turismo pozýva do kín: Spoznáte vo filme Slovakia Ring?

-

Novinky

Píše sa rok 2011. 19-ročný Jann Mardenborough trávi väčšinu času na PlayStation, hrá kultové Gran Turismo a poráža všetkých, ktorí sa mu odvážia postaviť. Najradšej by sa však posadil za skutočný volant a získaval trofeje na okruhoch. Mladík z waleského Cardiffu netuší, ako ďaleko ho jeho sny a túžba závodiť napokon dostanú.

Gran Turismo prichádza čoskoro do kín

V rámci kampane na spopularizovanie značky totiž príde marketér automobilky Nissan so zaujímavým nápadom – vyhlásiť súťaž pre hráčov Gran Turisma, v ktorej hlavnou cenou je miesto v stajni Nissan. Jeden z gejmerov dostane príležitosť stať sa skutočným jazdcom. V takzvanej GT Akadémii sa stretnú tí najlepší z najlepších, no čoskoro si uvedomia, že ich virtuálne skúsenosti na skutočné preteky nemusia stačiť…

Gran Turismo do kín
Zdroj: Itafilm

Uznávaný režisér Neill Blomkamp (Chappie, District 9) bol očarený týmto skutočným príbehom. Sám je fanúšikom áut a automobilizmu a film chcel nakrútiť čo najviac autenticky. Vo filme sa preto objavia desiatky svetoznámych a obdivovaných áut od Nissanu GT-R Nismo cez Lamborghini Huracan či Corvette C8.R až po Ferrari 488 GT3 EFO. Niet divu, že sám režisér film opisuje ako „splnený sen“.

V úlohe idealistického marketéra, ktorý s nápadom na GT Akadémiu prišiel, sa prestaví Orlando Bloom (Piráti z Karibiku, Pán Prsteňov). Na pomoc pri premene gejmerov na jazdcov si zavolá bývalého, dávno zabudnutého pretekára, ktorého stvárnil populárny David Harbour (Stranger Things, Black Widow). V hlavnej úlohe jazdca-gejmera Janna Mardenborougha sa prestaví vychádzajúca hviezda Archie Madekwe (Midsommar). Táto trojica hrdinov, ktorých zdanlivo všetci odpísali, sa v novinke bude snažiť zmeniť motošport a všetkým dokázať, že aj nepravdepodobné sny sa môžu premeniť na realitu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  AFI vydalo 10 najlepších filmov roka 2020! Kto začína boj o Oscara?

Film prekvapí viacerými zaujímavosťami

Zaujímavosťou je, že v úlohe Jannovej mamy sa objaví bývalá členka Spice Girls a dnes manželka šéfa stajne Red Bull vo Formule 1, Gerri Halliwell Horner. Jeho otca stvárni Djimon Hounsou s dvoma oscarovými nomináciami a skutočný Jann vo filme dokonca zastával aj pozíciu šoféra-kaskadéra.

Pozornejší diváci si už v prvých ukážkach mohli všimnúť, že niektoré miesta na pretekárskych okruhoch nápadne pripomínajú náš Slovakia Ring. Americký veľkofilm sa skutočne nakrúcal aj u nás a už podľa prvých trailerov ponúkne strhujúcu akciu aj silné emócie.

Letný blockbuster uvedie do kín spoločnosť Itafilm už 10. augusta. Hlavným partnerom slovenskej distribúcie je spoločnosť PlayGoSmart, srdcom hráči, ktorí hrami, technikou a technológiami žijú naplno. PGS zapožičiava príslušenstvo na organizáciu sprievodných podujatí k uvedeniu filmu a ceny do súťaží.

Film Gran Turismo príchadza do kín už čoskoro. Tešíte sa na jeho príchod aj vy? Prídete sa naňho pozrieť do kina?

Zdroj: TS Itafilm
Zdroj titulného obrázka: Itafilm

Ďalšie novinky

Populárne