pondelok, 27 júna, 2022

Futbalové ME do 19 rokov štartujú dnes! Slováci zabojujú o postup na MS!

-

-REKLAMA-

Futbalové ME do 19 rokov

ME vo futbale do 19 rokov ponúkajú pravidelne zaujímavé zápasy s kvantom budúcich hviezd svetového futbalu. Tento rok si ich užijú aj diváci na Slovensku. Od 18. júna do 1. júla zabojujú mladé talenty na piatich slovenských štadiónoch, nie len o európsky primát, ale aj postupovú miestenku na budúcoročný svetový šampionát do 20 rokov v Indonézii. Futbalové ME do 19 rokov štartujú dnes a Slovákov hneď na úvod čaká súper z kategórie najťažších.

Cieľ je jasný

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá všetky zápasy na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Postupne sa už dnes stretnú s trojnásobnými európskymi šampiónmi z Francúzska o 17:30, v utorok si v rovnakom čase zmerajú sily s Talianskom a na záver základnej časti ich vyzve tvorivé Rumunsko v piatok o 17:30.

-REKLAMA-

Zverenci Alberta Rusnáka st., otca slovenského futbalistu a reprezentanta, sa počas minulých týždňov pripravovali vo viacerých destináciách a podľa vyjadrení nášho trénera sú zdravo sebavedomí a mieria za postupom. Prienik zo základnej skupiny by okrem semifinálových súbojov zabezpečil Slovákom aj účasť na MS vo futbale do 20 rokov v Indonézii.

Futbalové ME do 19 rokov
Zdroj: futbalsfz.sk

„Proti nám stojí ozajstná absolútna kvalita, obrovská sila. Francúzi zložili káder z hráčov 1. a 2. ligy, Taliani majú silnú disciplínu a futbalové danosti, nech nikomu ani nenapadne podceniť Rumunov. Tešme sa a tešíme sa na zápasy, chceme odviesť maximum.“ Povedal pre Slovenský futbalový zväz tréner Albert Rusnák st.

V prípade, že by sa mladým reprezentantom nepodarilo dostať medzi štvoricu najlepších, o poslednú piatu vstupenku na majstrovstvá sveta môžu zabojovať aj z tretieho miesta, proti rovnako postavenému družstvu z druhej skupiny. Reprezentanti do 19 rokov sa na ME predstavili v ére samostatnosti Slovenska iba raz. V roku 2002 pri svojej premiére obsadili tretie miesto.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Šiesty deň EURO 2020: Lekcia efektivity talianskeho národného mužstva!

Lístky lacnejšie ako malé pivo

-REKLAMA-

Organizátori turnaja sprístupnili turnaj naozaj pre každého. Za lístok na zápasy základných skupín zaplatia fanúšikovia iba symbolické 1 euro. Semifinálové zápasy si môžu diváci priamo na štadióne pozrieť za 2 eurá a na finále sa dostanú za 3 eurá. Okrem už spomínaného Štadióna Antona Malatinského v Trnave sa európsky šampionát odohrá aj v Dunajskej Strede, Žiari nad Hronom, Banskej Bystrici a Senci.

ME vo futbale U19
Zdroj: futbalsfz.sk

Najväčšiu pozornosť samozrejme púta “slovenská” skupina A, ale osmičku účastníkov dopĺňa kvarteto Anglicko, Rakúsko, Izrael a Srbsko. Všetky zápasy slovenského výberu a vyraďovacej časti odvysiela na svojich obrazovkách RTVS.

NOMINÁCIA SLOVENSKA NA ME 19

BRANKÁRI
Filip Baláž
 (MFK Dukla Banská Bystrica)
Adam Hrdina 
(ŠK Slovan Bratislava)
OBRANCOVIA
Samuel Kopásek
 (MŠK Žilina)
Jakub Luka
 (MFK Ružomberok)
Nicolas Šikula 
(FK Železiarne Podbrezová)
Marek Ujlaky 
(Spartak Trnava)
Sebastián Kóša
 (Spartak Trnava)
Šimon Mičuda (
AS Trenčín)

STREDOPOLIARI
Dominik Hollý 
(AS Trenčín)
Artur Gajdoš 
(AS Trenčín)
Gabriel Halabrín 
(FK Senica)
Maté Szolgai 
(DAC 1904 Dun. Streda)
Dominik Šnajder
 (MŠK Žilina)
Mário Sauer 
(MŠK Žilina)
Martin Oravec 
(MŠK Žilina)
Viktor Sliacky (FC Petržalka)
Adam Gaži 
(AS Trenčín)

ÚTOČNÍCI
Martin Mišovič 
(ŠK Slovan Bratislava)
Timotej Jambor
 (MŠK Žilina)
Adam Griger
 (LASK Linz)

Slovenským futbalistom do 19 rokov držíme palce a veríme, že sa im z náročnej skupiny podarí prebojovať medzi elitnú štvoricu a postúpiť na budúcoročné MS do 20 rokov.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si prečítať Komentár k seniorskej reprezentácii. 

Zdroj: futbalsfz.sk 

Zdroj/foto: futbalsfz.sk

Zdroj nominácie: futbalsfz.sk

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img