pondelok, 27 júna, 2022

Komentár Ligy národov: Nuž… Taký je futbal!

-

-REKLAMA-

Komentár Ligy národov

Slovenská futbalová reprezentácia má za sebou štyri zápasy C-divízie Ligy národov. Pravdepodobne by sa aj ten najväčší neprajník slovenského futbalu pousmial, keby mu povedali, že Sokoli budú mať na svojom konte šesť bodov so skóre 3:3 a dvoma prehrami s Kazachstanom ako prídavný balíček nemohúcnosti. K výkonom našich futbalistov sa ťažko hľadajú slová. Chýba bojovnosť, chýba presnosť, chýba vôľa reprezentovať našu krajinu. Komentár Ligy národov vlastne ani nehodnotí, už iba roní slzy.

Všetci sa hnevajú, aj tak sa nič nedeje

Už úvodné tri zápasy načrtli, akým kurzom sa slovenská loď vyplaví. Zmenu na trénerskom poste sme potrebovali, ale ani to nepomohlo k odlišnému prístupu niektorých hráčov. Človek by si pomyslel, že to robia naschvál, aby chudáka neskúseného Pištu hodili cez palubu. Opak je však pravdou. Obranná línia horela aj v Kazachstane. Prechodová fáza bez pohybu dostávala do šancí maximálne nášho súpera, ktorý udrel dvakrát v priebehu prvého polčasu.

Komentár Ligy národov
Zdroj: sportnet.sme.sk
-REKLAMA-

Samuel Slovák sa rozhodol hrať na umelej tráve bez útočníka a jeho plán dokonale vyšiel, nedokázali sme sa presadiť. Iskierku nádeje vykresal Bero, ale tá v závere zápasu vzplanula v Dudovi, ktorý karatistickým faulom poslal sám seba pod sprchy. Nebudeme si klamať, tých pár minút mohol vydržať. Opäť nám VAR neuznal gól, už tretí zápas v rade. Tentokrát bol príliš dôrazný dočasný kapitán Juraj Kucka. Je naozaj na zaplakanie, že vietor do plachiet priniesol naturalizovaný hráč.

Vernon de Marco behal z ľavej strany po ihrisku ako zmyslov zbavený, jeho spoluhráči však namiesto pohybovej činnosti preukazovali kvalitu v sochárskom priemysle. Kazachstan má na svojom konte 10 bodov a stačia mu dva ďalšie, aby sa prebojoval do B-divízie. Ak sme si mysleli, že futbal na Slovensku nemôže klesnúť hlbšie, tak už teraz môžeme povedať, že aj v budúcej edícii Ligy národov si zahráme v C-divízii.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Slováci zvládli zápas s Cyprom! O víťazstve rozhodli v druhom polčase!

Hráči vôbec nie sú zlí, len mužstvo je príšerné

Pri pohľade na to, v akých kluboch hrajú slovenskí reprezentanti, respektíve väčšina z nich, niektorí, bohužiaľ, iba sedia, je až neuveriteľné, ako môžeme mať problémy s mužstvami takéhoto rangu. Keby len problémy, my prehrávame zápasy, v ktorých by sme mali počas celého priebehu dominovať. Róbert Vittek prízvukoval, že slabších súperov sme ani nemohli dostať, no evidentne medzi nich patríme, či dokonca sa už ani s nimi nemôžeme rovnať.

-REKLAMA-

Susedia okolo nás, či už Česko, Rakúsko, Poľsko alebo dokonca Maďarsko v rámci možností úspešne bojujú v najvyššej divízii. Slovensko? Topí sa v problémoch o dve kategórie nižšie. Ak naše výkony pôjdu aj naďalej rapídnym tempom nadol, možno o pár rokov skutočne uvidíme našich terajších dorastencov hrať postupové derby so San Marínom či Maltou.

Nemôžeme odohrať prvých 15-20 minút zápasu, a potom sa uspokojiť s ničím. Ako mužstvo sme dopadli katastrofálne, pritom hráčska kvalita bola v každom zápase na našej strane. Nuž… taký je futbal, rozhoduje sa na ihrisku, nie ciframi na bankovom účte.

Zdroj: uefa.com 

Zdroj/foto: sportnet.sme.sk

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img