Kormidelník Pišta opustil potápajúcu sa loď! Sokoli prerazili futbalové dno!

-

Novinky

Kormidelník Pišta

Slovenská futbalová reprezentácia má za sebou dva zápasy Ligy národov. Slová sa ťažko hľadajú len k tomu, že sme klesli do výkonnostnej skupiny C. Predvedené operácie na ihrisku sa vetnou skladbou ani nedajú ohodnotiť. Číslami ale áno, 2/10. Je naozaj smutné, akým smerom sa slovenský futbal uberá. Zmena na trénerskom poste sa pýtala už po úvodných kvalifikačných stretnutiach na MS 2022, v ktorých sme remizovali na Cypre a doma s Maltou. Kormidelník Pišta opustil potápajúcu sa loď, neskôr, ako sa čakalo.

Katastrofálny dvojzápas

Povedzme si úprimne, na slovenský futbal sa pod vedením Štefana Tarkoviča dlhodobo nedá pozerať. Takmer nulové využitie krídelných priestorov, neustála konštruktívna rozohrávka na vlastnej polovici, ktorá často ústi do ďalšej rozohrávky až s brankárom. Obraz hry sa posledné dva roky absolútne nezmenil. Pôsobenie v divízii-C Ligy národov otvorili Sokoli duelom proti Bielorusku na srbskej pôde.

Suchý zápas bez divákov, akejkoľvek atmosféry a polozaspávajúcim Merčiakom, pretrhol z letargie Tomáš Suslov po štvťhodine druhého polčasu. 20-ročný spišský rodák strávil na trávniku iba necelé dve minúty a jeho polocenter zamieril medzi tri žrde. Jediný svetlý moment zápasu nám priniesol tri body.

Bielorusko - Slovensko
Zdroj: sport.net.sme.sk

Stretnutie proti Kazachstanu sledovalo na Štadióne Antona Malatinského niečo cez 4-tisíc ľudí. Fanúšikovia v Trnave neverili vlastným očiam, keď v 26. minúte otvoril skóre po našej chybe Darabayev. Vláčne tempo hry pretieklo až do druhej polovice, keď Tarkovič poslal na trávnik mladého Suslova a Haraslína.

Prenášanie hry a rýchly prechod robil Kazachom obrovské problémy, ale gólovým zápisom sme trnavský trávnik neokorenili, teda vlastne áno, ale presný zásah kvôli faulu v strede poľa neplatil. Záverečný hvizd oslobodil divákov na tribúnach aj tých, ktorí si zápas vychutnali pred obrazovkou. Po dvoch stretnutiach má Slovensko ako jednoznačný favorit na svojom konte tri body so skóre 1:1.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Serie A sa začala a Škriniar otvoril novú sezónu gólom!
Slovensko - Kazachstan
Zdroj: sportnet.sme.sk

Tréner Tarkovič to vzdal

Poslovia dobrých správ zo športových portálov dnes poobede priniesli informáciu, že Štefan Tarkovič končí na lavičke slovenskej futbalovej reprezentácie. Rozhodol o tom Výkonný výbor SFZ. Aj napriek nevýrazným výkonom sa Pišta na vyhriatom miestečku držal skutočne dlho. K jeho odchodu nepomohli ani katastrofálny vstup do kvalifikácie MS 2022, zostup do nižšej kategórie Ligy národov a ani hra, na ktorú sa z pohľadu diváka nedalo pozerať ani prinajmenšom.

Zápas proti Kazachstanu bol poslednou kvapkou v mori tarkovičových nádejí na pozícii hlavného trénera. Jeho odporcovia jasajú. Slovenský futbal čaká dlhá cesta kvalitatívnym prerodom. Rovnako, ako pri hokeji, však treba začať od základov. Po odchode dlhoročného lídra Mareka Hamšíka do reprezentačného dôchodku, to bude skutočne náročné, nájsť náhradu kreatívneho tvorcu na jeho post je momentálne utópiou.

Výsledkovo a herne sa trápime už dlhší čas, ale prehrávať zápasy s mužstvami, ktoré jednoznačne musíme o triedu prevalcovať je na zaplakanie aj pre tých najvernejších. Reprezentáciu v najbližších dvoch zápasoch povedú asistenti Samuel Slovák a Marek Mintál.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si prečítať komentár k hokejovej reprezentácii. 

Zdroj: futbalsfz.sk 

Zdroj/foto: sport.aktuality.sk

Ďalšie novinky

Populárne