Fortuna liga po reštarte: Vlado Weiss si odbil ligový debut za Slovan!

-

Fortuna Liga po reštarte

Futbalisti slovenských klubov sa po 3-mesačnej pauze spôsobenej vírusom Covid-19 vrátili uplynulý víkend späť na ligové trávniky. Prísne hygienické opatrenia nedovoľujú návštevu viac ako 500 fanúšikov na zápas, čo spôsobilo obrovskú nevôľu zo strany fanúšikovských táborov. Od júla by sa mal limit zvýšiť na 1000. Pozrime sa spoločne, čo nám Fortuna Liga po reštarte priniesla.

Slovan rozhodol v závere

Vedúce mužstvo Fortuna ligy Slovan Bratislava si upevnilo líderskú pozíciu na čele tabuľky. Zápas proti Ružomberku sledovalo priamo na štadióne 253 divákov, ale tvrdé jadro bratislavského fanklubu vyriešilo situáciu po svojom. Hŕstka fandila spoza brán nového Tehelného poľa a hráči Slovana ocenili podporu fanúšikov záverečným príchodom do príjazdového tunela.

fortuna liga po reštarte
zdroj: sport-aktuality.sk

Zápas sa niesol v pokľudnom tempe bez zbytočných nešetrných zákrokov, z ktorých by vyplynulo žlté varovanie. Obe žlté karty prišli až na samom konci stretnutia. Rozhodujúci moment priniesla 89. minúta zápasu, kedy sa Slovan dostal do vedenia po góle slovinského útočníka Zana Medveda.

Ligový Debut v drese „belasích“ zaknihoval Vladimír Weiss ml., ktorý odohral prvý ligový zápas po viac ako pol roku. Po prestupe z katarského Al-Gharafa SC sa mu pravdepodobne otvárajú brány späť do dresu slovenského národného mužstva, do ktorého by sa Vladko podľa vyjadrení jednoznačne vrátil. Slovan môže spečatiť zisk titulu budúci týždeň v Žiline.

Dunajská Streda deklasovala Michalovce

Na juhu Slovenska sa po zápase v Mol Aréne dlho oslavovalo. Dunajskej Strede neplánovaná prestávka prospela a výsledkom 5:0 rozobrali Michalovce na najmenšie kúsky. V prvom polčase otvoril skóre Chorvát Marko Divkovič, ale po prestávke bol gólostroj Dunajskej Stredy nezastaviteľný.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Rozhovor: Jana Dukátová - Slovenská kajakárka ukončila na MS kariéru!

Divkovič pridal ďalšie dva góly a zavŕšil svoj prvý hattrick v drese Dunajskej stredy. Okrem Divokcica sa presadil aj Kalmár a Blackman. Dunajská Streda si vysokým víťazstvom upevnila 3. pozíciu v tabuľke a  pomalým krokom smeruje do futbalovej Európy.

zdroj: sport.aktuality.sk

Žilina nastúpila s mladíkmi

Futbal v Žiline zažil počas prestávky obrovskú krízu. Klub musel kvôli finančným problémom rozviazať kontrakt so všetkými hráčmi. Ich prenasledovanie titulu tak v prvom zápase absolvovali s hráčmi vo vekovom priemere 21.5 roka. Ani mladícka neskúsenosť Žilinčanov pred víťazstvom nezastavila. Zápas na štadióne pod Dubňom sledovalo 285 divákov.

Skóre sa podarilo otvoriť mladučkému Ďurišovi v 5.minúte zápasu. Trnava nehodila flintu do žita a Yusuf Bamidele v 50. minúte vyrovnal. O víťazný gól sa postaral o 15 minút neskôr Ján Bernát. Víťazstvom 2:1 sa Žilina udržala v boji o titul a zaistila si miesto v predkole Európskej ligy. O týždeň proti Slovanu musia „Šošóni“ bezpodmienečne vyhrať, aby živili šancu na celkový triumf.

Mšk Žilina
zdroj: sport-sme.sk

Boj o záchranu nabral zmysel

Po rozhodnutí kompetentných o dohratí 2. slovenskej najvyššej futbalovej súťaže začal boj o udržanie sa v najvyššej lige aj v skupine o záchranu. Senica na domácej pôde remizovala so Sereďou 1:1 a udržala si tak pohodlný 6-bodový náskok pred zónou zostupu. Trenčín zvíťazil nad Pohroním 4:0 a klub zo Žiaru nad Hronom čelí vypadnutiu do 2. ligy.

Druhým kandidátom na degradáciu z najvyššej súťaže je Nitra, ktorá prehrala na pôde Zlatých Moraviec 2:1. Nitra má však výhodu možnej baráže s najvyššie postaveným mužstvom 2. ligy. O postup bojuje momentálne Banská Bystrica, Dubnica a so 4-bodovým mankom zaostáva Skalica.

Fortuna liga po reštarte zažije počas najbližšieho mesiaca ešte 4 rozhodujúce kolá. No už v tom najbližšom môže byť rozhodnuté o titule aj pohárových miestach v Európe.

Ktorému klubu slovenskej Fortuna ligy fandíte vy? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť najpamätnejšie futbalové góly.

Zdroj: Fortunaliga.sk