utorok, 30 novembra, 2021

Chceli by ste byť filmový zvukár? VŠMU ponúka unikátnu možnosť!

-

-REKLAMA-

Kariéra ako filmový zvukár? VŠMU hovorí áno!

Filmoví zvukári patria na Slovensku medzi najvyťaženejšie filmárske profesie. Nie je ich mnoho a ich práca je ozajstným umením. Okrem záznamu zvuku sa venujú aj jeho tvorbe či práci s hudbou, a keďže film je audio-vizuálne dielo, práve zvukári majú obrovskú zásluhu na vyznení i atmosfére filmu. Pre všetkých, ktorí svoju kariérnu budúcnosť vidia pri filme, otvoril Ateliér zvukovej skladby na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení doplnkové prijímacie pohovory.

Filmový zvukár
Výučba prebieha taktiež aj priamo v teréne | Zdroj: FTF VŠMU

Do 2. augusta môžu uchádzači a uchádzačky posielať svoje prihlášky, spoločne s povinnými i nepovinnými domácimi prácami. Na tých ukážu svoju zručnosť a kreativitu. Podľa Viktora Krivosudského, jedného z pedagógov ateliéru a dvojnásobného držiteľa národnej filmovej ceny Slnko v sieti (za filmy ČiaraAmnestie) je dôležitou vlastnosťou uchádzačov najmä nadšenie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Tipy na filmy, v ktorých sa objavil Will Smith! Ktoré stoja za pozretie?

„Najlepším predpokladom pre štúdium je záujem o zvuk, o hudbu a všetko, čo s nimi súvisí. Ja sám som na školu neprichádzal s priamym záujmom o filmový zvuk, jeho čaro som našiel postupne, ako som o ňom zisťoval viac,“ hovorí Krivosudský, ktorý aktuálne pracuje na troch filmových tituloch v medzinárodnej koprodukcii.

-REKLAMA-

Škola je podľa neho výborným zdrojom znalostí pre prax, disponuje skúsenými pedagógmi, ktorí v praxi sami pôsobia, ale aj najnovšími technológiami, ktoré sú v nej využívané. Novinkou je edukačné centrum 3D priestorovej zvukovej platformy Dolby Atmos, ktoré fakulta zriadila tento rok a vďaka ktorému sa študenti naučia pracovať s technológiou, ktorú využívajú aj najúspešnejšie svetové filmové hity. Uplatniteľnosť absolventov Ateliéru zvukovej skladby nie je ohraničená regionálne a viacerí pôsobia v krajinách naprieč Európou či Severnou Amerikou.

Zostáva ešte mesiac

Filmový zvukár
Ateliér zvukovej skladby – štúdio | Zdroj: FTF VŠMU

Záujemcovia a záujemkyne o štúdium zvuku nájdu podrobné informácie o prijímacích skúškach na webstránke studuj.vsmu.sk. Uzávierka podávania prihlášok a zasielania domácich prác je 2. augusta, prijímacie pohovory sa uskutočnia v dňoch 26. a 27. augusta 2021.

Aj u nás na Slovensku sa snažíme budovať talenty hodné svetovej úrovne. Zaujalo vás takéto štúdium? Chceli by ste kariéru ako filmový zvukár? Teraz je tu jedinečná šanca!

-REKLAMA-

Zdroj: TS VŠMU
Zdroj titulného obrázka: Fotograf Ondrej Synak

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img