pondelok, 27 júna, 2022

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora – 5 tajomstiev, na ktoré potrebujeme odpoveď!

-

-REKLAMA-

Premiéra filmu Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora je za rohom

Premiéra filmu Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora nás čaká už 14. apríla. Tešiť sa môžeme opäť na Juda Lawa v role Albusa Dumbledora, ale aj na Eddieho Redmayna ako Newta Scamandera. Dumbledore skrýva niekoľko tajomstiev, na ktoré očakávajú fanúšikovia odpoveď. Tento film tak môže byť skvelou príležitosťou bližšie spoznať Albusa Dumbledora – muža, ktorý sa neskôr stane riaditeľom Rokfortu a zároveň dôležitou postavou v živote Harryho Pottera.

Naozaj má Dumbledore strateného brata?

-REKLAMA-

Z mnohých cliffhangerov, ktoré sme videli na konci filmu Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny, jeden obzvlášť vytŕča. Grindelwald (Johny Depp) prezradil Credence Barebone (Ezra Miller), že je strateným bratom Albusa Dumbledora – Aurelius Dumbledore. Toto odhalenie bolo obzvlášť kontroverzné, pretože žiadny fanúšik o tomto mene ešte nepočul. Zároveň sú tým narušené niektoré aspekty príbehu čarodejníckeho sveta.

Otázkou ostáva, či hovoril Grindelwald pravdu alebo sa len snažil Credence zmanipulovať. Tým pádom by ostal pôvodný príbeh nedotknutý. Vo Fantastických zveroch sa už vyskytli rôzne nezrovnalosti, takže sa jeho tvrdenie nakoniec predsa len môže ukázať, ako pravdivé. Ostáva nám len čakať, či vo filme dostaneme odpoveď.

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora
Zdroj: imbd.com

Existoval medzi Dumbledorom a Grindelwaldom romantický vzťah?

Ešte v roku 2007 J.K. Rowlingová vyhlásila, že Dumbledore je homosexuál. Počas éry Fantastických zvierat sa podelila aj o to, že s Grindelwaldom mali vášnivý milostný vzťah. Náznak sme mohli vidieť aj vo filme Grindelwaldove zločiny, keď ho Dumbledore videl v Zrkadle z Erisedu. Skutočná povaha ich vzťahu však doteraz nebola odhalená.

-REKLAMA-

Fanúšikovia očakávajú, že Tajomstvá Dumbledora posunú príbeh týchto dvoch ústredných postáv ďalej. To, ako sa ich príbeh vyvinie nateraz ostáva otázkou.

Dumbledore a Grindelwald - Zrkadlo z Erisedu
Zdroj: mirror.com.uk

Čo bude bodom zlomu pri Dumbledorovom krvnom pakte?

Ako fanúšikovia Harryho Pottera iste vedia, Fantastické zvery smerujú k slávnemu súboju Dumbledora a Grindelwalda, ktorý sa odohral v roku 1945. Vo filme Grindelwaldove zločiny sme sa však dozvedeli, že dvojica čarodejníkov sa poznala od detstva a rozhodli sa uzavrieť krvný pakt. Ten slúži na to, aby im zabránil si navzájom ublížiť. Pakt je obsiahnutý v prívesku, ktorý Grindelwaldovi ukradol jeden zo Scamanderových hlodavcov a priniesol ho Dumbledorovi v roku 1927.

V tejto chvíli nie je jasné, či Dumbledore dokáže prívesok zničiť. Vzhľadom na to, že Grindelwald vytvára armádu predpokladáme, že sa o to pokúsi. Aj keď má Dumbledore na svojej strane priateľov a Scamandera, ktorí za neho môžu bojovať, nestane sa tak skôr ako v roku 1945.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Vzdelávanie - staňte sa vzdelaným a cenným človekom
Dumbledore a prívesok s krvným paktom
Zdroj: vanyaland.com

Je “niečo skryté” v Dubledorovom záujme o Newta Scamandera?

Vo filme Grindelwaldove zločiny sme sa dozvedeli, že Dumbledore bol Scamanderov profesor obrany proti čiernej mágii na Rokforte. Ako študent bol Scamader zo školy vylúčený za záhadných okolností a Dumbledore bol zjavne proti tomuto rozhodnutiu.

Naskytajú sa nám otázky, ako sa bude postava Scamadera vyvíjať v ďalšom príbehu a či je v ich vzťahu a Dumbledorovom záujme o neho niečo viac, ako sme doteraz videli. Ako už vieme z filmov o Harrym Potterovi, Dumbledore je voči svojim študentom veľmi vnímavý. Stane sa v nasledujúcom filme niečo konkrétne? Existujú ďalšie tajomstvá o ich vzájomnej minulosti? Na odpovede si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Dumbledore a Scamander
Zdroj: tomsguide.com

Bude Dumbledorove stretnutie s Tomom Riddlom spojené s Fantastickými zverami?

Fanúšikovia sú určite zvedaví aj na budúci vývoj udalostí tejto série. Dumbledore sa v pôvodnom filme stretáva s Tomom Riddlom v sirotinci, keď bol ešte malý chlapec. Odohráva sa to pravdepodobne niekedy v období, v ktorom sa odohrávajú aj Fantastické zvery. Tom sa narodil v roku 1926 a predchádzajúci film, Grindelwaldove zločiny, sa odohráva v roku 1927.

Mohol by mať mladý Voldermort väčší zmysel v príbehu Fantastických zvierat? To by mohol byť zaujímavý spôsob, ako sa vrátiť k pôvodným filmom o Harrym Potterovi a odkrývať tak nový príbeh o Temnom pánovi.

Dumbledore a Tom Riddle
Zdroj: pinterest.com

Určite majú fanúšikovia aj veľa ďalších otázok, na ktoré očakávajú odpoveď práve vo filme Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora. Uvidíme teda, aké odpovede prinesie a ktorým smerom sa bude nakoniec príbeh uberať.

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora
Zdroj: theguardian.com

Pôjdete si pozrieť nový film Fantastické zvery: Dumbledorove tajomstvá? Máte ešte iné otázky, na ktoré očakávate vo filme odpoveď?

Zdroj titulného obrázka: morningsidemaryland.com
Zdroj: uhdpaper.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img