pondelok, 27 júna, 2022

CUPRA Formentor vo finále Auto roka 2021! Nekonvenčné SUV boduje!

-

-REKLAMA-

CUPRA Formentor ako Auto roka 2021?

Nie sú to ešte ani celé dva roky (28. február 2018), odkedy CUPRA funguje pod vlastnou značkou. Napriek tomu sa jej v naozaj krátkom čase podarilo zaujať automoto nadšencov z celého sveta a svojimi nádhernými dizajnérskymi prvkami si získala srdce nejedného motoristu. Automobilka zaujala viacerými modelmi, avšak tento je niečím výnimočný. Práve CUPRA Formentor je model navrhnutý a vyvinutý exkluzívne touto značkou a aby nebolo málo, hneď zaujal miesto finalistu v súťaži Auto roka 2021!

CUPRA Formentor
Zdroj: cupraofficial.sk

CUPRA sa môže naozaj pýšiť svojimi modelmi ako sú CUPRA Ateca či CUPRA Leon, tam to však nekončí. Formentor zaujal porotu prestížnej európskej súťaže Car of the Year 2021 (Auto roka 2021) natoľko, že zaujala až 60 renomovaných motoristických novinárov do bodu, že jej bolo udelená nominácia finalistu. V rámci histórie tejto značky hovoríme vyslovene o exkluzivite, nakoľko ide o vôbec prvý model navrhnutý touto španielskou značkou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Na automobilovú scénu prichádza nová CUPRA Leon! Čo predstavuje?

Ponúka zaujímavú konfiguráciu

-REKLAMA-

Formentor nevábi len na krásny prepracovaný dizajn, ponúka solídny výkon aj napriek tomu, že to je SUV. V základnom objeme 1.5 TSI ponúka dve varianty, a to 6-stupňový manuál alebo 7-stupňovú automatickú DSG prevodku. Pokiaľ sa bavíme o výkone, tak ten značí 110 kW, čiže v prepočte zhruba 150 koní. Okrem toho je zároveň dostupná ešte výkonnejšia 2.0 TSI motorizácia vozidla, ktorá ponúka pri 228 kW310 koní. Celkovú konfiguráciu môžete nájsť tu.

CUPRA Formentor
Zdroj: cupraofficial.sk

Ako uvádza samotná CUPRA, ocenenie je znakom tvrdej práce a odhodlania zo strany celého ich tímu a my nemôžeme nesúhlasiť. Predseda predstavenstva značiek SEAT a CUPRA sa vyjadril jasne.

„Nominácia modelu CUPRA Formentor za tohtoročného finalistu Car of the Year predstavuje ocenenie tvrdej práce a odhodlania celého tímu značky,“ povedal Wayne Griffiths, predseda predstavenstva značiek CUPRA a SEAT. „CUPRA Formentor, náš prvý osobitne navrhnutý a vyvinutý model, je skutočným priekopníkom. Prináša na trh nový rozmer, ktorý v minulosti neexistoval, čím pomáha zvýšiť viditeľnosť a atraktivitu značky. Modelom CUPRA Formentor vstupujeme do nového, rastúceho segmentu v Európe.”

Okrem hybridu aj limitová verzia

Tvrdá práca sa naozaj vyplatila. CUPRA Formentor ponúka všetko, čo dnešný zákazník potrebuje. Kvalitné SUV kombinuje krásne dizajnérske prvky spolu s potrebným výkonom dnešnej doby. Okrem bežných spaľovacích motorov automobilka ponúkne už čoskoro aj ďalšie motorizácie. V dvoch prípadoch pôjde o plug-in hybrid, ktorý ponúkne úplne digitálnu konektivitu a samozrejme nemôže chýbať ani dokonalé zabezpečenie v znamení najvyspelejších bezpečnostných a komfortných systémov. Treťou by mala byť limitovaná 5-válcová verzia 2.5 TFSI.

-REKLAMA-

CUPRA Formentor sa tak ocíta vo finále Auto roka 2021, kde zabojuje o prvenstvo medzi ďalšími šiestimi konkurentmi. Výsledok každoročného prestížneho európskeho titulu Car of the Year 2021 (Auto roka 2021) sa dozvieme už 1. marca.

Čo hovoríte na nový Formentor vy? Spĺňa tento model všetky vaše požiadavky alebo vás naopak vôbec nezaujal?

Zdroje: TS CUPRA, cupraofficial.sk

-REKLAMA-
Viliam Šuška
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img