Blizzard pracuje na novej survival hre! Ako bude vyzerať a kedy asi vyjde?

-

Novinky

Nová hra od štúdia Blizzardu bude v survival žánri

Nie, nečítate žiaden hoax. Ako sme sa práve dozvedeli, tak Blizzard naozaj plánuje priniesť hráčom svoju prvú survival hru. Štúdio prezradilo, že pracuje na jedinečnej hre, ktorá bude zasadená v úplne novom vesmíre. Vyzerá to tak, že hra ešte nie je v ďaleko pokročilom štádiu vývoja, nakoľko štúdio uviedlo, že hľadá nových ľudí, ktorí im pomôžu novinku vytvoriť. Čo môžeme od hry očakávať a kedy by mohla teoreticky vyjsť?

Blizzard survival
Zdroj: Twitter / Blizzard Entertainment

Vyzerá to tak, že po dlhých rokoch sa Blizzard vydá taktiež ďalšou cestou v rámci svojej rozmanitosti herných žánrov. Dlhé roky tu dominalovali predovšetkým RPG tituly, buď to ako singleplayer hry alebo multiplayer (RPG a MMORPG). Viedli hry ako Warcraft, Diablo či World of Warcraft. Časom však prišli aj hry z iných žánrov, ako sú Overwatch, Heartstone či ďalšie. Začína sa však jedinečná nová éra. Do žánrou Blizzardu pribúda kategória „survival“.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  BAFTA Game Awards 2021: Vieme, ktoré hry boli najlepšie za minulý rok!

Jedinečný vesmír, žiaden spin-off

Ako môžeme vidieť, aktuálne prebieha nábor nových zamestnancov. Blizzard hľadá naozaj všetky možné posily, či už vo forme pozícií, ktoré sa postarajú o umeleckú stránku alebo sa skôr vrhnú na samotnú inžiniersku časť hry. Herný gigant láka nových zamestnancov na to, že ide o „novú AAA survival hru“ a nejde o žiaden spin-off existujúcej hry od Blizzardu. Má ísť o nový jedinečný nápad pre PC a konzoly, ktorý je zasadený do inšieho sveta, ako ktorákoľvek z predošlých hier.

„Ideme na cestu do úplne nového vesmíru, domova úplne novej survival hry pre PC a konzoly,“ uviedlo štúdio. „Miesto plné hrdinov, s ktorými sa ešte len musíme stretnúť, príbehov, ktoré ešte len vyrozprávané, a dobrodružstvá, ktoré ešte len zažijeme. Obrovský realm plný možností, ktorý čaká na preskúmanie.“

Čo od hry očakávať?

Prvé oznámenie o príchod hry prinieslo dva obrázky. Napriek tomu, že tu máme nejaký vizuál, ani jeden z nich nedáva najavo, čo môžeme od tejto novinky očakávať. Jediné, čo môžeme z fotiek vyčítať je nasledovné. Na jednej fotke sú dve deti, ktoré stoja pre portálom, ktorý vedie ktovie kam. Vidíme len, že sú tam hory a záhadný zámok. Druhý obrázok ukazuje podľa všetkého elfa v nejakom lese, kde možno v minulosti existovalo mesto alebo dedina. A to je tak všetko. Zatiaľ vám bude musieť postačiť vaša fantázia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia: Hra Before We Leave! Ide o dobrú stratégiu?

Aj keď hra ešte zrejme nebude z hľadiska vývoja veľmi blízko k jej vydaniu, tak očividne je už teraz hrateľná. Nový šéf Blizzardu, Mike Ybarra, sa vyjadril, že už teraz správil kopec hodín hraním tohto projektu spolu s tímom a je neuveriteľne nadšený z vízie, ktorú tento tím má.

Je naozaj skvelé a zaujímavé vidieť Blizzard pracovať na novej hre a ešte v takto jedinečnom žánri. Ešte je priskoro na to, aby sme mohli povedať, čo všetko hra ponúkne a kedy by mohla presne vyjsť. Avšak, keďže hra je už v štádiu, kedy si ju Mike Ybarra užíva a trávi v nej kopec času, tak by to mohlo znamenať, že vydanie tohto titulu nemusí byť vôbec tak ďaleko, ako sa môže zdať. Samozrejme, nehovoríme tu o pár mesiacoch, reálnejší je skôr rok a viac. Podľa môjho skromného odhadu by sme mohli hru dostať v roku 2024, no ťažko povedať.

Na záver môžem povedať len jedno. Neskutočne sa teším. Myslím si, že práve takýto projekt by mohol byť niečím, čo Blizzard potrebuje. Úplne nový jedinečný priestor pre ich tvorbu. Je zároveň fajn vidieť, že hľadajú nových kolegov, keďže vieme v akom štádiu je WoWko a jeho vývojári. Zostáva nám už len čakať a veriť v to, že Blizzard prinesie opäť raz fantastickú hru.

Čo hovoríte na túto novinku? Priniesie podľa vás Blizzard kvalitnú survival hru alebo to spacká? Aké sú vaše očakávania?

Zdroj: pcgamer.com
Zdroj titulného obrázka: twitter.com/Blizzard

Ďalšie novinky

Populárne