utorok, 30 novembra, 2021

BATMAN: TOP 10 najlepších filmových koncov Batmana!

-

-REKLAMA-

BATMAN TOP 10 filmových koncov

Batmana má rád pravdepodobne každý. Či ste fanúšik stáje DC Comics, alebo konkurenčného Marvelu. Je to zároveň komiksový hrdina, ktorý má na konte najviac filmových spracovaní. Či už v hranej podobe s tvárou: Adama Westa, Michaela Keatona, Vala Kilmera, Georga Cloonyho, Christiana Balea, alebo Bena Afflecka. Alebo v animovanej podobe, kde všetkých zatieňuje Kevin Conroy. Dnes vám predstavím výber tých najlepších “ending scenes”, aké mal Batman vo filmoch. Tu je TOP 10 najlepších filmových koncov, ktoré kedy Batman mal.

10. BATMAN & ROBIN (1997)

Film, ktorý na sedem rokov pochoval filmovú kariéru Batmana. Avšak ja ho mám nostalgicky rád, pretože som v detstve takmer roztrhal pásku vo svojej VHS-ke, od toho koľkokrát som ten film videl. Záverečná scéna, kedy po vzore predchádzajúceho dielu bežia v žiari Bat-signálu naši hrdinova a tentokrát aj s novou posilou, naveky ostáva v mojom srdci.

9. BATMAN VS RED HOOD (2010)

-REKLAMA-

Adaptácia dnes už slávneho komiksu, ktorý nadobro oživil vo vesmíre DC Comics postavu mŕtvu cez 20 rokov. Dobre vybudovaná zápletka o otázke, kde je hranica, za ktorú je človek ochotný ísť, aby dosiahol svoj cieľ. Záverečná scéna je veľmi emotívna. Bruce aj po tom všetkom v sebe pochováva aj poslednú štipku citu a o chvíľu je nám ukázané, čo všetko stratil. Ale on nemôže byť slabý, pretože musí chrániť svoje mesto a verí v svoje poslanie.

8. BATMAN (1989)

Burton priviedol Batmana na filmové plátna ako nezabudnuteľnú ikonu. Gotický Gotham týčiaci sa do výšin temných mrakov, ktoré patria ku Gothamu rovnako ako Batman samotný. Občania na čele s komisárom Gordonom po prvýkrát slávnostne zasvecujú Bat-signál. A on tam niekde je. Dohliada na svoje mesto.

Batman top 10 filmových koncov 7
Zdroj: mediaplaynews.com

7. BATMAN: NÁVRAT TEMNÉHO RYTIERA, 2. ČASŤ (2012)

Legendárna komiksová predloha dostala animovanú filmovú adaptáciu. A to dokonca dvojdielnu. A aj keď je záver prvej časti skvelý, tak na siedmom mieste TOP 10 najlepších filmových koncov v Batmana skončil práve tento. Batman je po víťazstve v súboji so Supermanom mŕtvy. Ale Clark tuší, že je tomu inak. Bruce v katakombách jaskyne vytvára novú obrannú líniu Gothamu. Bruce síce nedostal to, čo hľadal – dôstojnú smrť. Ale dostal niečo lepšie. Dobrý život. Dosť dobrý!

6. BATMAN ZAČÍNA (2005)

-REKLAMA-

Počiatok Nolanovej éry u Batmana. Legendárna scéna na streche policajnej stanice Gothamu. Po dobre odvedenej záchrane mesta tu dvaja muži vkladajú jeden v druhého dôveru. Tento rozhovor končí elegantným pomrknutím po zdrojovom materiáli – komiksu Batman: Rok jedna od Franka Millera. A to uvedením na scénu úhlavného nepriateľa, klaunského princa zločinu. A to iba za pomoci vizitky. Samozrejme, Nolan musí ešte tento moment podtrhnúť skvelou hláškou a elegantným vlietnutím do kamery.

Batman top 10 filmových koncov 6 joker card
Zdroj: redd.it
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Hellblazer: Potopa - Neonacisti vs John Constantine!

5. BATMAN & MR. FREEZE: SUPERNULA (1998)

Tento film som pred pár dňami odporúčal. Je o tom, čo by človek neobetoval pre svoju lásku. Áno, som cíťa. To uvidíte aj na konci. Ale tu je skvelo napísaný Mr. Freeze, ktorého tu Bruce Timm vykreslil ako zúfalého vedca túžiaceho po záchrane svojej ženy. A tento pamätný záver tieto emócie o to viac umocňuje. Ak ste nevideli, okamžite to dožeňte.

4. NÁVRAT TEMNÉHO RYTIERA (2012)

Epické zavŕšenie trilógie Christophera Nolana. A zároveň jeden z mojich najlepších zážitkov v kine. Pamätám si, ako sme pri tejto skvelej záverečnej scéne všetci (a tým myslím celú sálu) vstali zo sedačiek a so slzami v očiach začali tlieskať. Nezabudnuteľný zážitok. Nolanovská záverečná finta, ktorá po takmer troch hodinách zápasu o záchranu Gothamu bola neskutočná.

Batman top 10 filmových koncov 4
Zdroj: batman-news.com

3. BATMAN SA VRACIA (1992)

Klenot filmografie kráľa čiernych špirál a kruhov. Tim Burton naštartoval filmovú kariéru Batmana v roku 1989. Až v pokračovaní však dostal voľnú ruku od štúdia a mohol tak naplno pracovať na tomto skvelom (pre mňa) vianočnom filme. V tomto nezabudnuteľnom konci Bruce po vyhranom boji, ale prehranej vojne dumá počas cesty Burtonovým gotickým Gothamom. A zrazu! Poznáva v siluete ženu, o ktorú zdanlivo prišiel. Tú, ktorú stratil, keď sa aj napriek ponuke žiť normálny život, odovzdala pomste. Tento horko-sladký koniec skvelo definuje Batmana ako takého.

Catwoman
Zdroj: srcdn.com

2. TEMNÝ RYTIER (2008)

Geniálne zakončenie jedného z najlepších filmov 21. storočia. Tri silné charaktery, ktoré sa predtým ako kolegovia/priatelia dohodli, že spolu nastolia v Gothame zákon a spravodlivosť. A jedného z nich Joker zlomil. Konečný verdikt Harveyho Denta, ktorý sa nadobro zbavil svojich zásad, aby pomstil to, na čom mu záležalo zo všetkého najviac. A to rukou náhody. K tomu jeden z najpamätnejších monológov v podaní komisára Gordona (Garry Oldman). Batman totiž nie je hrdina, ale mlčanlivý strážca a bdelý ochranca. Temný rytier!

1. BATMAN: MASKA FANTÓMA (1993)

A na samotnom vrchole rebríčka je jedno z najlepších Batmanovských spracovaní.  Bruce Timm a Paul Dinni v esenciálnom príbehu Temného rytiera. Tento film má všetko. Mysteriózneho záporáka, detektívnu noirovú linku, Jokera s hlasom maniakálneho Marka Hamilla a lásku. Práve láska Brucea tu má v tomto konci leví podiel. Láska práve v tomto redefinuje Bruceov dôvod, prečo je Batmanom. A už len samotný fakt, že sa kvôli nej Bruce chcel odprostiť od svojho poslania je dôvod, prečo práve tento záver filmu je ten najlepší, aký Batman vo filmovej podobe mal. Ak ste tento film nevideli, tak vrelo odporúčam. Preto v tomto prípade ani nechcem spoilerovať a neprikladám video, pretože tento film sa musí zažiť.

mask of the phantasm
Zdroj: warnermedia.com

Súhlasíte s mojim rebríčkom najlepších filmových koncov v Batman filmoch? Je tu film, ktorý ste nečakali? Alebo dokonca taký, ktorý ste predtým nepoznali?

-REKLAMA-
Martin Sugarhttps://plotpoint.sk
Postoj pútnik a zvestuj Lakedaimoncom, že my tu mŕtvi ležíme, ako zákony kázali nám.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img