Batman prišiel do kín, sprevádzajú ho nadšené ohlasy prvých divákov!

-

Novinky

Do kín prišiel temný rytier – Batman! Ako sa mu darí?

Napäto očakávaný reštart batmanovskej filmovej série sa podľa recenzentov a recenzentiek aj prvých divákov a diváčok podaril. Pochvaly zbiera detektívny príbeh, ponurá atmosféra, ale aj skvelí hrdinovi protivníci. Všetko nasvedčuje tomu, že film Batman je jednou z najlepších komiksových adaptácií filmovej histórie a stane sa poctivým kinohitom. Patriť mu tak očividne bude nielen najbližší víkend.

Režisér Matt Reeves (filmy Cloverfield: Monštrum, Nech vojde ten pravý, Úsvit planéty opíc) rozpráva príbeh, v ktorom Batman (Robert Pattinson) pôsobí ako maskovaný strážca poriadku v meste Gotham a za svoje pomerne krátke pôsobenie si stihol získať povesť neľútostného ničiteľa zločinu. Sám o sebe hovorí ako o stelesnenej pomste a už jeho vysvietený znak na nočnej oblohe vzbudzuje u pouličných kriminálnikov rešpekt. Nový zločinec, ktorý sám seba nazýva Riddler (Paul Dano), ho však zatiahne do krvavej hry, v ktorej pôjde o to najcennejšie – o životy.

Batman sa spoločne s nevypočítateľnou Catwoman (Zoë Kravitz) bude musieť ponoriť do hlbín gothamského podsvetia a stretnúť s ďalšími nepriateľmi – zločineckým bossom menom Carmine Falcone (John Turturro) a jeho verným pomocníkom Penguinom (Colin Farrell). Vyzerá to tak, že Gotham za hriechy svojej minulosti zaplatí krutú daň.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: The Batman - Jak se povedl nový film s Temným rytířem??

Z každej strany sa hrnú pozitívne ohlasy

Pozitívne ohlasy z prvých uvedení filmu zbiera nový predstaviteľ Brucea Wanye, ktorý si v noci oblieka oblek a identitu Batmana – Robert Pattinson. Obľúbený herec hovorí, že o podobnej úlohe nikdy nesníval.

Akčný trailer The Batman
Zdroj: Youtube.com

„Nikdy som nemal záujem pracovať na superhrdinskom filme, vôbec to nebolo v mojom výhľade, ale z nejakého dôvodu mi Batman vždy vystupoval z davu ako veľmi špeciálna, samostatná entita,” hovorí Pattinson a dodáva, že rozhodujúcim prvkom preňho bol režisér a jeho vízia. „Keď som sa s ním konečne porozprával, ukázal mi niektoré zo svojich prvých storyboardov a tie udávali tón niečomu radikálne odlišnému, jeho prístup ma nadchol. Aj charakteristika Brucea bola odlišná. Je sám a izolovaný, a predsa čímsi nútený robiť tú vec, ktorú robí. Je v tom dokonca aj akýsi druh beznádejného zúfalstva, čo je interpretácia, ktorá ma zaujala.“

Dobrými slovami nešetrí ani nová predstaviteľka Catwoman.

The Batman
Zdroj: diglogs.com

„Matt je úžasný, pretože vie pracovať v tíme a naozaj chce vedieť, čo si jeho herci myslia o svojich postavách a aké pocity k nim prechovávajú,“ hovorí Zoë Kravitz a dodáva: „Všetci darebáci a hrdinovia majú viacero rozmerov. Čo je na tomto svete úžasné, je skúmanie šedej zóny – nie je všetko o čiernej a bielej, o dobre a zle. Veľmi veľa toho leží kdesi uprostred a tie postavy sú také komplikované! Pre mňa je to to, čo film robí naozaj zaujímavým.“

Komiksový veľkofilm, ktorý sa nakrúcal v Londýne, Glasgowe, Liverpoole, Leavesdene a Chicagu, priniesla do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Aj v tom vašom si ho môžete vychutnať práve v týchto dňoch.

Našu recenziu na film The Batman nájdeš na tomto odkaze.

Očakávaný film Batman konečne prišiel do našich kín. Videli ste ho už alebo sa naňho ešte len chystáte?

Zdroj: TS Continental film – Peter Gašparík
Zdroj titulného obrázka: Continental film

Ďalšie novinky

Populárne