Area 51 je pre ľudí veľkou záhadou
Area 51 je miesto, nad ktorým už vzniklo množstvo otáznikov a konšpirácií. Nikto presne nevie, čo sa tam naozaj deje. Až na vládu USA. Nachádza sa v nevadskej púšti, na území vyschnutého jazera Groom Lake. Už nejeden nadšenec sa pokúsil toto miesto odhaliť a objasniť, čo sa tam v skutočnosti deje. Milovníci UFO a záhad sa domnievajú, že Area 51 skrýva výskum a experimenty na mimozemských rasách.
Ako to však je? Miesto je vo vlastníctve USA a vstup pre verejnosť je zakázaný a prísne strážený. Pravdepodobne tam testujú prototypy nových armádnych lietadiel. Area 51 bola odjakživa zahalená rúškom tajomstva a do roku 1994 oficiálne neexistovala. Je logické, že ľudia sa o to začali zaujímať a vznikol priestor na už spomínané konšpiračné teórie. Prečo však vláde USA tak veľmi záleží na tom, aby sa verejnosť nedozvedela, čo presne sa tam odohráva?
Bob Lazar
Robert Scott Lazar sa preslávil svojimi tvrdeniami o tom, že v Oblasti 51 prebiehajú výskumy na mimozemšťanoch a ich plavidlách. Bob mal pracovať ako fyzik a skúmal loď, ktorá mala antihmotový reaktor poháňaný prvkom 115. Tento prvok už vtedy zrejme existoval, avšak nebol ešte chemicky vytvorený. Stalo sa tak až roku 2003, niesol názov ununpentium a neskôr ho pomenovali moscovium. Informácie začali vychádzať na povrch po tom, čo v roku 1989 vyšla na svetlo sveta reportáž s Dennisom (krycie meno pre Boba). Hovoril v nej o tom, že blízko Oblasti 51 existujú sklady, v ktorých sú mimozemské lode. On tam mal pracovať ako reverzný inžinier.
Tento príbeh je aj zdokumentovaný a pozrieť si ho môžete na Netflixe. Aj keď neexistujú žiadne rukolapné dôkazy o tom, že Bob hovoril pravdu, za svojimi tvrdeniami si stojí.
Roswellský incident
Po tomto incidente sa znova rozvírili konšpiračné kruhy. Treba však povedať, že niektoré konšpirácie nesú v sebe aj kus pravdy. Začiatkom leta v roku 1947 sa objavila letecká tlačová správa. Informovala o tom, že neďaleko Roswellu našli ľudia zvláštny lietajúci tanier. Na ďalšie ráno našiel farmár William Brazel na svojom ranči pozostatky neznámeho objektu. Oficiálne stanovisko malo znieť tak, že nešlo o mimozemský objekt, ale o meteorologický balón. Vláda však „nečakane“ svoje tvrdenie zmenila.
Príbeh o balóne bol falošný a vláda klamala. Údajne malo ísť o balón z operácie Mogul. Išlo o prísne tajný projekt Armádneho letectva Spojených štátov amerických. Skúmali využitie výškových balónov. Balón bol určený na detekciu zvukových vĺn, ktoré vznikali zo sovietskych testov jadrových zbraní. Keďže bola operácia prísne tajná, vymysleli si historku o meteorologickom balóne. Zároveň došlo v roku 1947 ku skrytému konfliktu medzi USA a ZSSR, známemu ako studená vojna. Podobne ako Bobov prípad, aj Roswellský incident je sfilmovaný. Ľudia žijúci blízko Roswellu uviedli, že z miesta boli odstránené neznáme telá, avšak oficiálne zdroje tvrdili, že malo ísť o figuríny.
Územie je prísne strážené
Ľudia sa prirodzene zaujímajú o záhadné a neznáme skutočnosti. Na YouTube môžete nájsť množstvo videí, ako sa ľudia snažili dostať blízko k oblasti. Area 51 sa schválne nachádza v horskej oblasti a dostať sa k nej je mimoriadne náročné. Príjazdové cesty sú strážené a monitorujú ich kontrolné jednotky. Dokonca je zakázaný aj vstup do vzdušného priestoru nad týmto územím. Dostať sa tam môžu len vojenské lietadlá. V okolí sú rozmiestnené výstražné značky, ktoré dávajú jasne najavo, že armáda nebude rešpektovať žiadneho narušiteľa.
V roku 2019 sa uskutočnil „útok“ na Oblasť pod názvom Storm Area 51. Cieľom bolo násilne vtrhnúť na americkú vojenskú základňu a objasniť tak konšpiračné teórie o UFO. Najskôr išlo o satirickú udalosť, avšak na miesto skutočne prišli ľudia snažiaci sa dostať do objektu. Všetko sa zomlelo v zábavnom duchu a nakoniec zatkli dvoch mladých mužov, jedného za močenie na verejnosti a druhého chytili pri vstupnej bráne.
Čo si myslíte o mieste zvanom Area 51? Veríte, že vláda USA hovorí pravdu o testovaní jadrových zbraní a odmieta tvrdenia o výskumoch UFO? Podeľte sa s nami o vaše názory do komentárov!
Zdroje: bbc.com, history.com, netflix.com, wikipedia.org
Zdroj titulného obrázku: Pexels/One Special Day