piatok, 21 januára, 2022

Apex Legends zažíva útok hackerov, dôvodom je nehrateľnosť Titanfallu!

-

-REKLAMA-

Hra Apex Legends zažíva útok hackerov!

UPDATE: Niektorí hráči už dokážu vybrať mód, ktorí si chcú zahrať.

Ak ste si dnes chceli vychutnať pár hier Apexu, tak vás sklameme, dnes si ho veľmi neužijete. Apex aktuálne zažíva útok hackerov a zatiaľ čo do samotnej hry sa dostanete, do zápasov už nie. Tento útok ovplyvnil nie len počítačových hráčov, ale rovnaký problém a nemožnosť hrania majú aj konzolisti. Celý útok slúži ako protest voči štúdiu Respawn Entertainment a taktiež gigantovi EA. Dôvodom tohto protestu je hra Titanfall. Prečo?

Apex útok hackerov
Zdroj: Screenshot/autor článku
-REKLAMA-

V priebehu dneška sa na sociálnych sieťach hovorilo o viacerých problémoch, kedy hráči začali hovoriť o útoku na servery hry Apex Legends. Hra je aktuálne v štádiu, kedy je doslova nehrateľná. Zapnúť ju zapnete, avšak v momente, kedy si chcete zvoliť mód, ktorý chcete hrať, tak tu prichádza veľká stopka. Všetky možností sú zablokované a jedinou dostupnou je mód s názvom “SAVETITANFALL.COM“,  ktorý so sebou nesie správu “TF1 is being attacked so is Apex“.

Predpokladám, že všetci ste tejto vete rozumeli, no pre tých, ktorý neporozumeli, tak v preklade to znamená “Titanfall 1 je pod útokom, takže aj Apex“. Okrem toho hráči dostavajú taktiež aj popup správu, ktorá je označená ako dôležitá, pričom odkazuje nasledovné, “Visit and report savetitanfall.com“. Cieľom hackerov je vyvolať povedomie o problémoch, s ktorými bojuje ďalšia hra od štúdia Respawn/EA. Stránka však podotýka, že nie je nijakým spôsobom spojená s aktuálnym hacknutím Apexu.

Dôvodom je hra Titanfall 1

Podľa informácií, ktoré uviedol portál PC Gamer, stránka savetitanfall.com tu bola už niekoľko mesiacov, jej cieľom je pritiahnuť pozornosť k hre Titanfall. Tá je už doslova roky nehrateľná. Hádajte prečo. Asi ste uhádli. Dôvodom sú hackeri. Tí doslova hru ničia takým spôsobom, že crashujú servery a spúšťajú lobbyčka, kde sú len boti. Nakoľko Titanfall je čisto multiplayerová hra, tak to, čo robia hackeri, je skrátka obrovský problém a hra je nehrateľná.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Battlefield 2042 vypúšťa trailer na Hazard Zone! Čo od tohto módu čakať?
-REKLAMA-

Hoci Respawn v minulosti sľúbil, že pomoc z ich strany už čoskoro príde, do dnešného dňa sa tak nestalo a hráči sú už naozaj zúfalí. Niekedy údajne nemôžu hrať celé týždne, lebo servery skrátka nejdú. Takýto stav pretrváva už od roku 2018.

Apex útok hackerov
Zdroj: Screenshot/autor článku

Už v minulosti sa stalo, že hra Apex Legends bojovala s DDoS útokmi. Je teda možné, že medzi týmito útokmi a aktuálnym útokom môže byť prepojenie, čo by nebolo vôbec prekvapením. Čoraz viac môžeme sledovať, že hráči sú naštvaní z toho, ako neustále spoločnosti zvyšujú ceny hier, no reálne predstavujú nedorobené hry, ktorých hrateľnosť je koľkokrát na zaplakanie.

Doposiaľ sa na sociálnych sieťach Respawn ani EA nevyjadrilo k súčasnému stavu Apexu. Dá sa očakávať, že Apex zažije útok hackerov ešte aj v budúcnosti, pokiaľ to Respawn nezačne brať vážne.

Nám teda už len zostáva čakať, kým sa hra dá dokopy. Čo hovoríte na súčasný stav hier? Myslíte si, že kvalita hier naozaj tak výrazne klesne v porovnaním so staršími titulmi?

Zdroj: pcgamer.com
Zdroj titulného obrázka: Screenshot/autor článku

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img