pondelok, 16 mája, 2022

Apex Legends Mobile: Známy BR ide na mobilné zariadenia! Takto vyzerá!

-

-REKLAMA-

EA prinesie Apex Legends Mobile

Jedna z najpopulárnejších battleroyale hier Apex Legends príde aj na mobilné zariadenia v podobe titulu Apex Legends Mobile. Známa hra od EA sa konečne pripojí sa na trh mobilných battleroyale hier a bude tak konkurovať herným gigantom ako sú Call of Duty, Fortnite či PlayerUnknown’s Battlegrounds. Kedy sa môžeme tešiť na príchod tejto novinky? Čo chce mobilným hráčom ponúknuť?

Apex Legacy Gameplay trailer
Zdroj: youtube.com

Najväčší hráči v žánri battleroyale hier majú svoje mobilné verzie už nejaký ten piatok. Ako prvé prišlo ešte začiatkom roku 2018 PUBG Mobile. Neskôr v lete toho istého roku prišiel na trh aj Fortnite od Epic Games. Len rok neskôr predstavil Activision svoje Call of Duty Mobile. Bolo teda už načase, aby so svojou “mobile” verziu prišiel aj ďalší veľký hráč – Apex.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Apex Legends je najpopulárnejšou BR hrou na Twitchi, prekonal Warzone

Kedy si hru budeme môcť zahrať?

-REKLAMA-

O mobilnej verzii toho zatiaľ až tak veľmi veľa nevieme, avšak vieme jedno, prísť by mala tento rok. Často sa hovorí o treťom kvartáli (Q3) tohto roku (júl – september), no špecifický dátum zatiaľ nie je nikde dostupný. A čo teda taký beta testing?

Apex Legends
Zdroj: wallpapersafari.com

Ako uvádza oficiálna stránka Apexu, tak už v minulom roku prebiehalo niekoľko menších a hlavne uzavretých beta testingov. Do nich boli zahrnuté krajiny ako sú Mexiko, Filipíny, India, Malajzia, Turecko, Kolumbia či ďalšie. Uvádzajú však aj to, že postupne budú uvoľňovať testovanie pre väčší počet ľudí. Zatiaľ nie je známe, kedy bude testovanie dostupné pre Európu, USA a Spojené kráľovstvo.

Pokiaľ ide o samotnú hru, tak tá bude po vydaní dostupná klasicky pre Android aj iOS. Fungovať bude úplne sebestačne. Respawn sa postaral o to, aby mal Apex Legends Mobile svoj vlastný dedikovaný tím. Nemusíme sa preto báť, že by sa tvorcovia nevenovali predovšetkým hlavnému titulu určenému pre PC a konzoly. Napriek tomu bude však mobilný tím úzko spolupracovať s hlavnými vývojármi hry.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  GTA KVÍZ: Poznáš hernú sériu Grand Theft Auto? Otestuj sa!

Čo môžeme od hry čakať? Bude tam crossplay?

-REKLAMA-

Všetko by malo byť také isté, na čo ste zvyknutí z pôvodnej hry. Vyberáte si legendu a máte tím, naháňa vás zóna a vyhráva ten tím, ktorý prežije až do konca. Vyzerá to tak, že minimálne na začiatku vydania tejto mobilnej verzie si budeme môcť zahrať len v zložení troch hráčochtrio squady. Túto informáciu uváda EA v popise na Google Play. Nie je však jasné, či tam budú od začiatku všetky postavy, ako môžete vidieť na fotke neskôr, je ich tam len osem.

Apex Legends Mobile
Zdroj: Google Play – Apex Legends Mobile

Hra nebude mať crossplay. Dôvod je veľmi jednoduchý, hra je stavaná úplne na novo pre mobilné zariadenia, to znamená, že hranie s používateľmi z PC či konzol nebude možné. Zároveň to tak bude asi aj lepšie, než aby sa niektorí hráči potom zbytočne nesťažovali.

Rovnako ako na PC a konzolách, aj na mobilných zariadeniach bude Apex bezplatný. Určite však môžete rátať s tým, že k dispozícii budú skiny na postavy a zbrane, battle pass a Apex packy. Nič z toho samozrejme nepotrebujete na to, aby ste si mohli hru vychutnať naplno.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Hry na mobil, ktoré aktuálne hrám a stoja za stiahnutie

Ako hra zatiaľ vyzerá?

Nemusíte sa báť, Apex Legends Mobile sa zatiaľ drží a hráči, ktorí mali príležitosť si hru zahrať hovoria o tejto verzii len v dobrom. Na internet sa samozrejme dostali aj zábery gameplayu. Musíme povedať, že hra beží naozaj plynule a je celkom prehľadná. Nezáleží teda na tom, či je ostreľaný veterán alebo nováčik, ktorý si po prvý raz Apex zahral.

I underestimated Apex Legends Mobile, it’s doing great! from apexlegends

Celkovo to vyzerá tak, že sa máme na čo tešiť. Je síce škoda, že skiny a postavy, ktoré máte na vašom hlavnom účte odomknuté mať nebudete, avšak to nejak prežijeme. Už sa však nevieme dočkať!

Čo hovoríte na Apex Legends Mobile? Zaujala vás táto hra alebo naopak vôbec? Myslíte si, že bude mať šancu konkurovať iným mobilným BR hrám?

Zdroje: gfinityesports.com, ea.com
Zdroj titulného obrázka: ea.com

-REKLAMA-
Viliam Šuška
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img